Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

De ce nu se condamnã și la noi prescrierea de antibiotice aiurea?

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#163
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,078
  • Înscris: 04.02.2011
Domnule, nu am nici o obligație fată de nimeni, am suferit prea mult, capul mi-e varză so, screw that!
Eu nu mai pot face nimic zi de zi din cauza bullshitului de tratament care m-o lăsat infirm și tu vrei să dau explicații?

Pur și simplu industria asta trebuie să dispară. Promoterii arestați și gata! Vom avea medicină. Asta nu e medicină.

Virusul de acum un an din Timișoara a dat la mai mulți pneomonie și pericardită, adică era aproape la fel de nasol ca un Covid. Guess what, nimeni nu știe de el pentru că din fericire nu a fost așa transmisibil și acuma s-a stins. Altfel aflau și vecinii cât de proști suntem.

În China fiecare caz de coronavirus este analizat și se face o analiză ADN să se știe ce ramură de virus are fiecare. Păi la noi până a apărea Corona, gripa era gripă, nimeni nu știa ce și cum. Era doar "gripa aia". Și, desigur, se dădeau antibiotice! Că atâta poate sistemul handicapat din RO.

#164
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006
''''Domnule, nu am nici o obligație fată de nimeni, am suferit prea mult, capul mi-e varză so, screw that!''''

    corect, asta iti permite sa scrii orice, fara a fi nevoit sa-ti sustii afirmatia cu probe, atunci cind nimeni nu mai este de parerea ta!

iar in majoritatea covirsitoare a cazurilor, omul ia antibiotice chiar daca nu le-a prescries medicul, pentru ca ''stie el mai bine''!

mai degraba sanctionati farmacistii care vind antibioticele fara reteta! desi in situatia in care ar fi un control serios al prescrierii

si vinderii antibioticelor, probabil ca r aparea imediat o piata negra foarte infloritoare!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate