Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Constructie gard la strada / tip jaluzea

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
ma apuca spaimele ca alor mei le-a trecut prin cap sa refaca gardu cu plasa bordurata. iar in zona is numai tepari.


#38
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,567
  • Înscris: 07.12.2014
Și ai mei au avut idei de genul ăsta. Dar aveau nevoie doar de o poartă auto și niște usi la un garaj, așa că le-am făcut eu și le-am dus gata făcute.
Din bordurat se poate face în regie proprie. Aduni 2-3 prieteni și până mâncați un grătar și beți câteva beri e gata și gardul.

Edited by PoeOvidiu, 11 August 2020 - 05:54.


#39
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,128
  • Înscris: 19.09.2005
ehe nu-i asa simplu.
trebuiesc taiati copaci, scoase buturugi, facuta bordura de beton... e de munca.

#40
wbs

wbs

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.04.2018
Salut!
Am sasfoit prin forum  informatia si am ajuns la aceasta discutie, dar care este mai veche. Intentionez sa inlocuiesc gardul stradal. M-am gandit sa il fac din boltari - bordura si stalpii - si panouri din metal cumparate din magazine de brico. Am citit tot felul de pareri pro si contra boltari. M-ar ajuta sa stiu daca merita sau nu aceasta varianta. Poate s-a mai lovit cineva de asta.
Apoi, daca ma mai puteti ajuta, va rog, cu o estimare cost manopera/ml. Avand in vedere ca lungimea gardului meu este de 10 ml - din care poarta acces auto 300cm iar acces pietonal 100cm, nu prea gasesc meseriasi care vor sa se implice.
Pana la urma am zis ca ma apuc singur, desi nu sunt de specialitate. Imi iau materialele, sculele si gasesc eu un baiat sa ma ajute. Dar macar sa stiu daca merita solutia cu boltarii.


Multumesc anticipat

#41
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,567
  • Înscris: 07.12.2014
Bolțarii sunt în loc de cofraje pentru beton. Practic nu mai decofrezi la final. E singurul avantaj. Altfel trebuie să cumperi scândură sau panouri dă cofrezi. În rest e cam aceași treabă, atât cu bolțari cât și clasic.
Bagi câte un fir sau două de armătură la fiecare rând si gata.

Edited by PoeOvidiu, 26 May 2022 - 15:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate