Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Telekom oferă abonamentul Internet L la 2 euro/lună

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 09.02.2007
Am scris mesaj pe pagina de contact Telekom, mesaj în care am scris că doresc să mi se facă migrare de la prepaid la abonamentul Mobil XS de 1 euro care include apeluri și SMS-uri nelimitate în rețea și trafic de internet nelimitat, și îi rog să redirecționeze mesajul și cererea mea către acei angajați de la Retenție care au acces să ofere acest abonament. ÎN ZIUA URMĂTOARE am fost sunat de o doamnă de care cam greu găsești pe la ofertare: inteligentă și descurcăreață. Mi-a explicat clar că-mi poate oferi chiar și două abonamente la 1 euro, atât pentru migrarea de la prepaid (în Telekom procedura asta se numește portare), cât și abonament cu număr nou, însă acest abonament se poate oferi doar clienților care au cel puțin două servicii fixe. Având doar Internet L și Voce Zero (Voce Zero nu se poate număra și lua în considerare în acest caz), am ales să instalez încă un Internet L la altă adresă, la incredibilul preț de... 2 euro/lună! Nu-mi vine să cred ce pomană a dat peste mine: internet prin fibră la 1000 Mbps cu 2 euro/lună cu TVA + mobil cu internet nelimitat la 1 euro/lună cu TVA.
În următoarea zi lucrătoare (13 aprilie 2020) mi-au instalat serviciile. La toate testele de viteză făcute până acum am avut peste 900 Mbps download și peste 450 Mbps upload.
Dacă nu dezactivam din MyAccount Norton Security Online, serviciu care vine automat împreună cu mai multe abonamente și pachete de servicii, aș fi mai plătit încă 1,19 euro/lună abonamentul acestui serviciu, chiar dacă în primele 3 luni era gratuit. Nu am nevoie de el fiindcă am alt antivirus.
Cereți și voi la Telekom acest abonament. „Cine cere nu piere!”

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Oferte exceptionale, exceptionale! Felicitari pentru ca ai reusit sa obtii asa ceva, unic pe piata globala, nu doar romaneasca.

#3
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Ne poți pune o poza cu contractul?
In MyAccount ce-ți apare?

#4
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,812
  • Înscris: 26.02.2010
Felicitări!

Orange da tv și internet la 7 euro/lună, oferta este reală.

#5
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Pana nu pui nici o dovada, nu avem cum sa te credem! NET L este la tarif de  8 euro si la doua servicii nu are cum sa-l dea la "2 euro/lună"

#6
cioclopica

cioclopica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 07.05.2006
Azi este 01.04 ?

#7
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,812
  • Înscris: 26.02.2010
Îl cred pe cuvânt, eu am anunțat primul abonament Mobil XS la 1 euro.

#8
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,333
  • Înscris: 01.09.2012
Asa mare sa fie disperarea ălora de la Telekom sa dai Net L ( fibra) la 2 euro, îmi e tare greu a crede

#9
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostAlex_23, on 19 aprilie 2020 - 23:12, said:

Asa mare sa fie disperarea ălora de la Telekom sa dai Net L ( fibra) la 2 euro, îmi e tare greu a crede
Chiar crezi? mie mi-a luat in urma cu ceva ani 5 lei la abonament in plus ca sa ma treaca de la Net de 500 Mbps la 1Gbps si aveam telefon fix (abonament nelimitat, nu Zero).
"În următoarea zi lucrătoare (13 aprilie 2020) mi-au instalat serviciile." ma pune iar pe ganduri! Am ajuns sa nu mai recunosc Telekom!
Pe mine m-au banat (blocat) pe Facebook de curand doar ca le-am spus ca le pica netul des...deci despre ce vorbim!

Edited by stlk, 19 April 2020 - 23:26.


#10
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,812
  • Înscris: 26.02.2010
Eu am observat că au devenit mai permisivi, inclusiv la call center.

Edited by aris86, 19 April 2020 - 23:27.


#11
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Telekom e bun cand merge. La mine tocmai a picat si-mi dau data de remediere 21 Aprilie la 10 noaptea. Daca n-aveam failover pe Vodafone eram mancat cu izolarea, Pastele si lucru de acasa.

#12
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,812
  • Înscris: 26.02.2010
Acum toate intervențiile sunt mai greu de realizat, plus Paștele, 4 zile libere.

#13
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Telekom e pe duca, dupa cum se stie, nu e un secret. Asa ca face oferte incredibile pe bune (mai era o oferta cu doua cartele de telefon la pret de una) ca sa-si creasca numarul de clienti, astfel incat la vanzare sa poata negocia un pret mai mare.
Dupa care ramai la Orange sau Digi (daca e vorba de net, la Orange) si aia vor trebui sa respecte contractele facute de Telekom, ceea ce nu stiu cat va merge si cum.

#14
cipcojocaru

cipcojocaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.05.2014
Confirm am făcut și eu azi 2 abonamente de telefonie mobila XS la 1 euro/TVA inclus pe 2 ani contract.am tv și net la ei

#15
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,812
  • Înscris: 26.02.2010
Ce ți-au zis referitor la abonamentul XS?

#16
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,839
  • Înscris: 22.02.2014
Ai facut portare de numere pe abonament?

#17
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005

View Postcipcojocaru, on 20 aprilie 2020 - 10:41, said:

Confirm am făcut și eu azi 2 abonamente de telefonie mobila XS la 1 euro/TVA inclus pe 2 ani contract.am tv și net la ei

Aveai net si tv la o singura locatie ? ai cerut tu la serviciul clienti sau te-au sunat ei ?

#18
cipcojocaru

cipcojocaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.05.2014
Da aveam tv și net la o singură locație,și da am cerut eu oferta la relații clienți

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate