Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Produse Romanesti

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
259 replies to this topic

#163
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
vad ca au sarit toti sa ii ajute pe ucrainieni, eu as sari sa ii ajut si pe romani, o groaza de firme se chinuie sa supravietuiasca. Nu stiu daca isi mai aduce cineva aminte de kessler. Faceau si fac o groaza de haine bune. Am fost zilele astea prin ghencea sa ma uit dupa o canapea si am trecut si pe la ei. Vai de ei, au fost inghesuiti intr-o ramasita de fabrica veche, si nu cred ca vindeau mai mult de o haina pe zi. O geaca de ski buna la ei e 450 lei. La decathlon, ceva echivalent vreo 300 lei. Ca aia isi platesc angajatii cu minimul pe economie, vezi numai pustani, la chinez la da un bol de orez si gata produsul ieftin. Dar daca s-ar  duce o firma romaneasca sa vanda prin decathlon, le-ar da cu flit, cum fac restul multinationalelor.

#164
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006
Încă am o jachetă de primăvară de la Kessler, cred că are 10 ani sau împlinește în curând. Am preferat-o față de orice mai găseam online, mi-a plăcut design-ul cu tot felul de buzunare și buzunărașe. Dacă mă uit acum în ofertă pe kessler-sport nu cred că o mai găsesc exact pe aceeași (ce-i drept, merita îmbunătățit un pic design-ul că folosea material foarte subțire în anumite locuri, pe de altă parte a și costat vreo 90 de lei, deci nu mă pot plânge la cât m-a ținut și încă mă ține).

#165
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
se pare ca m-a luat gura pe dinainte si am spus prostii,
ieri am ajuns in decathlon si la o inspectie mai amanuntita, ce gasesti in kessler cu 450 la decathlon e 799 lei. Aceleasi specificatii si cam acelasi stil. Ma refer la geaca de ski. Vroiam o geaca de ski mai buna, cu deschideri de aerisit la subrat, am imprumutat una zilele astea si a facut toti banii. La decathlon cele cu deschidere la subrat au preturi mai mari decat la kessler.  Cea pe care am imprumutat-o era tot asa luata din kessler si cred ca avea vreo 10-15 ani. Arata impecabil. Si a fost purtata in fiecare iarna.
Deci se poate, produse romanesti cu calitate buna si la preturi ok. Din pacate multinationalele vand chinezarii la suprapret si romanii sunt la limita subzistentei.

Edited by unpuisor, 14 March 2022 - 10:48.


#166
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012

View Postunpuisor, on 14 martie 2022 - 10:47, said:

se pare ca m-a luat gura pe dinainte si am spus prostii,
ieri am ajuns in decathlon si la o inspectie mai amanuntita, ce gasesti in kessler cu 450 la decathlon e 799 lei. Aceleasi specificatii si cam acelasi stil. Ma refer la geaca de ski. Vroiam o geaca de ski mai buna, cu deschideri de aerisit la subrat, am imprumutat una zilele astea si a facut toti banii. La decathlon cele cu deschidere la subrat au preturi mai mari decat la kessler.  Cea pe care am imprumutat-o era tot asa luata din kessler si cred ca avea vreo 10-15 ani. Arata impecabil. Si a fost purtata in fiecare iarna.
Deci se poate, produse romanesti cu calitate buna si la preturi ok. Din pacate multinationalele vand chinezarii la suprapret si romanii sunt la limita subzistentei.

M-am uitat puțin pe site-ul Kessler. Aș vrea să cumpăr ceva, dar nu înțeleg mărimile lor și nici nu am găsit nimic pe site. Un tabel, ceva, o corespondență cu ce știu, gen M, L, XL etc.
Dacă vor să vândă, ar trebui să lucreze puțin la site.

#167
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

M-am uitat puțin pe site-ul Kessler. Aș vrea să cumpăr ceva, dar nu înțeleg mărimile lor și nici nu am găsit nimic pe site. Un tabel, ceva, o corespondență cu ce știu, gen M, L, XL etc.
poate te-ai uitat pe site-ul de mobil, ala pare mai ciudat, dar pe desktop e site normal si poti selecta marimile de la M la XXXL la barbati.

#168
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012
Nu, m-am uitat pe desktop. Uite aici: https://www.kessler-...m?product_id=80

Nu apar mărimile pe care le știu.

#169
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,938
  • Înscris: 06.09.2004
La mine apar.
[ https://postimg.cc/TK7X6Tr2 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#170
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012

View Postisr2002, on 15 martie 2022 - 11:59, said:

La mine apar.
[ https://postimg.cc/TK7X6Tr2 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Păi așa apar și la mine. Eu vreau să le văd în mărimi ca M, L, XL etc... Nu știu ce înseamnă numerele alea.

#171
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
la alea de ski apar cu m, l, xl la
daca vrei sa vezi echivalentul intra aici

#172
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006
Deci pare să fie ceva mărime europeană bazată pe lăţimea la piept a hainei măsurate pe plat (jumătate din circumferinţa pieptului tău). Măcar de-ar fi pus pe sait la ei un ghid să scrie asta.

#173
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022
Kessler asta era prin Metro cândva.


#174
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.04.2003
din ce mi-am dat eu seama au ajuns rau, ca majoritatea industriei din Romania

Edited by unpuisor, 22 March 2022 - 13:30.


#175
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012

View Postunpuisor, on 22 martie 2022 - 13:20, said:

din ce mi-am dat eu seama au ajuns rau, ca majoritatea industriei din Romania

Păi probabil o fi alegerea lor. Am comandat și eu ceva, dar procesul e cel puțin aiurea.
- site-ul este absolut îngrozitor
- nu se poate plăti on-line
- nu vând prin parteneri (gen eMag marketplace)
- explicațiile la produse sunt aiurea

Aștept să-mi vină comanda.

Cu alte cuvinte, marketing inexistent.

#176
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020
Din pacate azi am avut o experienta negativa cu un produs romanesc: Adria Cola. Aproape ca nu are gust de cola. Nu recomand.

#177
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,590
  • Înscris: 23.08.2006
Păi e mai aproape de Pepsi ca gust, dar altfel întotdeauna mi-a plăcut Adria Cola, doar că multă vreme n-am mai văzut-o pe rafturi. Plus că mai recent au apărut tot felul de alte variante, inclusiv fără zahăr, de ex. Pop Cola (Merlin Beverages, tot români). Eu dacă găsesc suc fără zahăr cam iau fără zahăr, cei care încă pun zahăr (mai ales tradiționaliștii cu 8% sau mai mult) pierd instant competiția de la raft în fața mea.

#178
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,938
  • Înscris: 06.09.2004
Da, da, aspartamul e mult mai sanatos! Keep going! Posted Image

Edited by isr2002, 30 March 2022 - 14:03.


#179
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020

View Postdonjoe, on 30 martie 2022 - 13:44, said:

Păi e mai aproape de Pepsi ca gust, dar altfel întotdeauna mi-a plăcut Adria Cola, doar că multă vreme n-am mai văzut-o pe rafturi. Plus că mai recent au apărut tot felul de alte variante, inclusiv fără zahăr, de ex. Pop Cola (Merlin Beverages, tot români). Eu dacă găsesc suc fără zahăr cam iau fără zahăr, cei care încă pun zahăr (mai ales tradiționaliștii cu 8% sau mai mult) pierd instant competiția de la raft în fața mea.

Nu este chiar deloc apropiat de Pepsi, cola de la Adria este muuult mai slab, aproape nu are gust de cola. Si eu beau aproape exclusiv Pepsi Max (adica fara zahar) cu Lime - este cel mai bun din ce exista la noi. Insa din cand in cand mai am chef sa schimb, asa ca iau si alte sortimente de cola ... am luat si Freeway Cola fara zahar din Lidl, si aceea este mai buna decat Adria Cola. Imi place si Pop Cola fara zahar, are un gust mai special, mai intepator.

#180
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012
Adria Cola, doar nu cumpăr acum orice fake doar că e made in Romania.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate