Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Magazin online tip dropshipping

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
butnaruandrei

butnaruandrei

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.04.2020
Salutare! Avand in vedere perioada in care ne aflam, merita in 2020 investirea intr-un magazin online de tipul dropshipping? Ma intereseaza in special piata americana, plata online(ex.PayPal) pentru diverse produse in functie de specificul site-ului/urilor(ex. beauty&health, hair sau jewerly&watches s.a.m.d.). Pentru acest lucru ce ar trebui sa infiintez, PFA sau SRL? Codul caen pentru magazin online stiu ca este - 4791, dar am infiintat acum 2 ani si un PFA(profesie liberala) pe codul caen - 8690 (alte activitati referitoare la sanatatea umana) pe care nu mai am activitate anul acesta, am declarat 0 pe declaratia unica, sunt in dilema daca le pot face in paralel pe cele 2, voi ce spuneti?

#2
techuser

techuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 05.04.2020
sub nici o forma

piata este supersaturata in momentul de fata

Edited by techuser, 15 April 2020 - 06:14.


#3
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,657
  • Înscris: 30.10.2009
Nu ai voie cu două PFA-uri:
ARTICOLUL 14
(1) Fara a aduce atingere dispozitiilor art. 28 alin. (2), o persoana poate avea cate un singur certificat de inregistrare pentru statutul juridic, respectiv cel de PFA, titular de intreprindere individuala sau membru al unei intreprinderi familiale pentru care a fost autorizata.

#4
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,169
  • Înscris: 06.04.2020

View Postbutnaruandrei, on 14 aprilie 2020 - 23:53, said:

Salutare! Avand in vedere perioada in care ne aflam, merita in 2020 investirea intr-un magazin online de tipul dropshipping? Ma intereseaza in special piata americana, plata online(ex.PayPal) pentru diverse produse in functie de specificul site-ului/urilor(ex. beauty&health, hair sau jewerly&watches s.a.m.d.). Pentru acest lucru ce ar trebui sa infiintez, PFA sau SRL? Codul caen pentru magazin online stiu ca este - 4791, dar am infiintat acum 2 ani si un PFA(profesie liberala) pe codul caen - 8690 (alte activitati referitoare la sanatatea umana) pe care nu mai am activitate anul acesta, am declarat 0 pe declaratia unica, sunt in dilema daca le pot face in paralel pe cele 2, voi ce spuneti?
O situatie de tip win-win. Care are mai multe sanse.

#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,041
  • Înscris: 22.05.2003
Problema de obicei tine de faptul ca uiti sa amintesti clientului final ca daca vine din US, are de plata peste 10 USD TVA si poate chiar si taxe vamale.

#6
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View Postbutnaruandrei, on 14 aprilie 2020 - 23:53, said:

Salutare! Avand in vedere perioada in care ne aflam, merita in 2020 investirea intr-un magazin online de tipul dropshipping? Ma intereseaza in special piata americana, plata online(ex.PayPal) pentru diverse produse in functie de specificul site-ului/urilor(ex. beauty&health, hair sau jewerly&watches s.a.m.d.). Pentru acest lucru ce ar trebui sa infiintez, PFA sau SRL? Codul caen pentru magazin online stiu ca este - 4791, dar am infiintat acum 2 ani si un PFA(profesie liberala) pe codul caen - 8690 (alte activitati referitoare la sanatatea umana) pe care nu mai am activitate anul acesta, am declarat 0 pe declaratia unica, sunt in dilema daca le pot face in paralel pe cele 2, voi ce spuneti?

SRL.
Exclus PFA pentru ceea ce îți propui să faci.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate