Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Vrem Digi 24 HD in grila Vodafone!

* * * - - 7 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Cei de la Akta au demult versiunea HD, dinainte de apariția zvonurilor legate de achiziția rețelei.


Susțin introducerea Digi 24 HD, postul merita. Mai ales că e primul ce a emis HD dintre cele de stiri.

#20
WoobyZ

WoobyZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 10.03.2006
Subscriu si eu,ma uitam si inainte dar acum ,de cind cu covidul,aproape ca mi-a intepenit tv-ul pe digi 24

#21
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,088
  • Înscris: 29.01.2016

View Postronuquet, on 02 aprilie 2020 - 10:44, said:

Oare cand au de gand sa il introduca? A ajuns pe locul 4 in audiente! Chit ca e de la concurenta, nici sefii de la Vodafone nu cred ca se uita pe Antena 3 HD sau Romania TV cand vine vorba de stiri.

https://www.paginade...-martie-digi-24

"Postul de știri a avut, în Prime-Time, o creștere de audiență semnificativă (au fost și vârfuri istorice, de aproape un milion de telespectatori, la anunțurile importante).

După media pe toată luna, Digi 24 a ajuns al patrulea post de televiziune pe publicul tânăr, după Pro TV, Antena 1 și Kanal D."

Eu nu stiu de care Digi24 vorbesti (mai e vreunul ?), dar eu am Digi24 HD pe grila UPC. Si il am de multe luni, poate chiar 1 an, daca nu si mai bine.
Se aude ca nu va mai fi, sau cum ? Ca nu prea inteleg...

#22
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,797
  • Înscris: 06.11.2018
Digi 24 HD din grila UPC e versiunea SD, downscalata din versiunea HD.

#23
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
E in SD toata ziua... probabil deții un tub sau ai un TV cu diagonala f.f. mica sau ai probleme cu ochii.

Intr-adevăr, nu se vede cel mai oribil dintre SD-uri, dar comparativ cu HD e pistol cu apa.

Repet: Vrem Digi 24 HD (1080i) in grila Vodafone.

Edited by megafanro, 03 June 2020 - 22:44.
...actualizare...


#24
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,146
  • Înscris: 05.04.2009

View PostMagicwisewolf, on 21 mai 2020 - 14:45, said:

Eu nu stiu de care Digi24 vorbesti (mai e vreunul ?), dar eu am Digi24 HD pe grila UPC. Si il am de multe luni, poate chiar 1 an, daca nu si mai bine.
Se aude ca nu va mai fi, sau cum ? Ca nu prea inteleg...
HD scrie in sigla postului dar daca te uiti in Info vei  vedea ca nu e HD

#25
dani1005

dani1005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.07.2007
Se mai intampla ceva cu versiunea de HD a Digi24 sa fie retransmisa si de Vodafone?! Sau murim cu el in SD....

#26
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Murim cu el SD probabil...

#27
maddogg

maddogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 25.11.2004
Sau poate o rezolvare ar fi ca dupa ceva ani sa se renunte definitiv la sd-uri..

#28
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 21.05.2019
E de la "dusman" :)) Ziceti mersi ca il aveti si SD. Asta din cauza must carry-ului...

#29
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014

View Postronuquet, on 30 noiembrie 2020 - 20:13, said:

Murim cu el SD probabil...
Tin minte ca acum cativa ani, cand Digi 24 intrase in grila must-carry, UPC a refuzat cu incapatanare sa-l introduca in grila, parca si-au luat si amenda de la CNA (nu mai stiu) si abia dupa lungi parlamentari i-au bagat in grila. Refuzul era clar din cauza faptului ca postul apartinea trustului advers si continea si numele acestuia. Domnii de la UPC vazusera in postul asta mare concurent pentru brandul lor. Loc aveau destul in grila, mai ales ca incepusera sa masacreze analogicul, chiar si acolo au refuzat sa bage Digi 24...

#30
dani1005

dani1005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.07.2007
Hai sa fim seriosi, in “2021”sa refuzi un canal de stiri destul de bun in firmat HD(chiar daca teoretic e de la concurenta) e o prostie si nu faci altceva decat sa aduni frustrari la unii abonati ba poate pe unii chiar sa ii pierzi. Si da, pentru un amarat de canal, poate fi o chestie de principiu la unii!

#31
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
N-ai cu cine...

#32
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Posttoto_riina, on 01 decembrie 2020 - 14:01, said:

Tin minte ca acum cativa ani, cand Digi 24 intrase in grila must-carry, UPC a refuzat cu incapatanare sa-l introduca in grila, parca si-au luat si amenda de la CNA (nu mai stiu) si abia dupa lungi parlamentari i-au bagat in grila. Refuzul era clar din cauza faptului ca postul apartinea trustului advers si continea si numele acestuia. Domnii de la UPC vazusera in postul asta mare concurent pentru brandul lor. Loc aveau destul in grila, mai ales ca incepusera sa masacreze analogicul, chiar si acolo au refuzat sa bage Digi 24...


Refuzul se datora unei virgule. Conform calculelor, 25% din grila trebuie sa fie must-carry, iar Digi era la 25.XX%, si practic depasea coeficientul minim (UPC impingand la maxim un canal care facea reclama la concurenta).

Totusi, am o curiozitate (stiu ca sunt offtopic, dar...): oare canalele Digi Sport vor fi difuzate de concurenta? Impresia personala e ca (RDS) nu vrea sa le dea si ma gandesc ca e o strategie sa isi bage canalul de stiri in must-carry (practic sa nu perceapa taxa de retransmisie, dar sa-si faca reclama pentru atragere de abonati), dar sa nu isi dea canalele proprii (chiar si contra cost, evident).


Dar poate sunt prea paranoic.

#33
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 21.05.2019
Canalele Digi Sport, teoretic puteau fi date oricui Posted Image Dar cereau destul de mult pe retransmisia lor...Astfel ca nu prea se incumeta nimeni sa le preia...

Edited by silcar, 04 December 2020 - 14:54.


#34
dani1005

dani1005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.07.2007
Cred ca titlul acestui topic trebuie modificat din "Vrem Digi 24 HD in grila Vodafone!" in "Vrem Digi 24HD in format FHD in grila Vodafone!"

Edited by dani1005, 04 December 2020 - 22:27.


#35
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Postsilcar, on 04 decembrie 2020 - 14:54, said:

Canalele Digi Sport, teoretic puteau fi date oricui Posted Image Dar cereau destul de mult pe retransmisia lor...Astfel ca nu prea se incumeta nimeni sa le preia...

Am o curiozitate (macar pentru Digi24, ca tot e topic dedicat) cat ii costa (cheltuieli cu transmisiile, salarii, sedii, utilitati, etc) si cat primesc (reclame, abonati doar pe cablu, eventual cheltueli si venituri pe toate canalele tv, la fel, in toate combinatiile cablu+net+mobil). Ma gandesc ca daca sumele cerute sunt nesimtite (cum spuneau despre Antene si Discovery), joaca la doua mese si nu e frumos. Ar fi bine sa stim contextul de lucru al Digi. Sunt singurii care nu au pachete (cum au ceilalti operatori), chiar daca multi abonati cer canale extra.

#36
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
Multe canale care la alti operatori sunt in grile/ pachete superioare- Digi le ofera gratis, in pachetul digital de baza. Asta e situatia pt moment.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate