Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Path of the exile

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
danutzzb

danutzzb

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.03.2020
Joaca cineva?
Din punctul meu de vedere este cel mai bun și complex action rpg.

#2
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Mie, complexitatea PoE mi se pare oarecum artificială. Da, îți trântește un skill tree kilometric, dar totuși, ce-i așa complex la asta? Restul jocului tot mindless e, iar 99% din jucători aleg să urmeze build-uri existente, pe care alții le-au încercat deja, tocmai pentru că este prea plictisitor să stai să le încerci tu.

Și, colac peste pupăză, cât te-ai chinuit să faci un build, să prinzi niște gear, te trezești cu un patch care ți-l face inutil.

#3
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,528
  • Înscris: 30.08.2017
Eu unul l-am lasat dupa vreo 2 ani de joaca...prea multe variatii de builduri si zero sanse sa-ti faci singur unul eficient. Iei unul gata facut si pana faci rost de itemurile esentiale vine patch-ul. Apoi mai e trading-ul old school cu spam in chat...e aiurea, stai cu orele doar cu ochii pe chat in ideea ca gasesti un cumparator sau item-ul dorit la un pret decent.

Jocul e misto daca esti hardcore si joci mult. Pentru cineva casual nu. Merge si doar pentru campanie jucat, e destul de lunga si povestea interesanta.

#4
gothic33

gothic33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 20.06.2008
Tocmai am primit ban in Path of exile fara nici o explicație după 7 ani, niste nesimțiți care nu oferă nici măcar o explicație pentru ce ai fost pedepsit

#5
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Numai tu si Dr Disrespect ce mai sunteti banati fara explicatii :) ...

#6
diegohinton

diegohinton

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.08.2020
Mda, nu stiu dar nu imi place.

#7
gothic33

gothic33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 20.06.2008
Am primit în sfârșit o explicație cum că contul va rămâne banat definitiv pentru RMT, probabil ei consideră că faci tranzacții pe bani reali dacă ai prea mult currency că altfel nu-mi explic dar după atâția ani și atâta trudă daca știam ce urmează sigur ii scoteam din joc. Nu vor să-mi prezinte nici o dovadă cum că aș fi făcut ceva evident și nu mai răspund la mail

#8
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,430
  • Înscris: 28.09.2008

 SmurfK, on 31 martie 2020 - 21:45, said:

Mie, complexitatea PoE mi se pare oarecum artificială. Da, îți trântește un skill tree kilometric, dar totuși, ce-i așa complex la asta? Restul jocului tot mindless e, iar 99% din jucători aleg să urmeze build-uri existente, pe care alții le-au încercat deja, tocmai pentru că este prea plictisitor să stai să le încerci tu.

Și, colac peste pupăză, cât te-ai chinuit să faci un build, să prinzi niște gear, te trezești cu un patch care ți-l face inutil.
L-am instalat si apoi au urmat cateva ore bune de urmarit tutoriale pe youtube.
Din ce am inteles exista o perioada de cateva luni cand se poate juca in varianta "ritual league" si aici ai mai multe iteme de castigat si mai multa actiune. Mai exista varianta standard si hardcore.
Cica poti sa iti faci propriul skill tree fara sa gresesti. De ex daca ai un caracter care foliseste int dai search la "int" si apar locurile cu int. Ca sa ajungi in locurile respective vezi ce mai foloseste caracterul resp. Asa alegi cea mai optima cale fara sa cresti skiluri inutile.
Apoi in legatura cu actiunea jocului mai trebuie sa combini niste cristale pt dps maxim. Daca faci asta o sa fie ca o pimbare prin parc si extrem de usor de crescut in lvl.



#9
EL-Presidente

EL-Presidente

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 03.09.2022

View PostSmurfK, on 31 martie 2020 - 21:45, said:



Și, colac peste pupăză, cât te-ai chinuit să faci un build, să prinzi niște gear, te trezești cu un patch care ți-l face inutil.
asta ma enerveaza si pe mine la PoE ca incontinuu scot patch dupa patch,nu se mai opresc odata sa te poti axa si tu pe un build pe un traseu de joc.Tot timpul jocul este intr-o continua schimbare.Daca nu ar fi schimbarile acestea majore ar fi fain.Si eu am jucat PoE,dar deja nu-l mai suport.Ca sa nu mai zic de currency si de iteme. 1 exalted orb ba valoreaza 105 chaos orb ba 180,ba 200 si tot asa.Acum mai nou, in liga exsistenta am inteles ca nu se mai cauta exalted orb care era baza oricarui build,acum se cauta divine orb.Eu pe build am un item care acum 2 ligi valora enorm si anume Headhunter(cureaua cu capetele de mort) care valora destul de mult in trecut gen 80-90 exalted,acum pe liga noua nu mai valoreaza mai nimic.Jucatorii sint de vina,pt ca ei sint vesnic nemultumiti,iar Dev trebuie mereu sa scoata alt si alt patch mereu ca sa nu piarda jucaotrii,pt ca se plictisesc prea repede.Efectiv sint groaznici jucatorii de PoE,se plictisesc prea repede.Cum era in trecut atunci era frumos,cand era mai simplu pe Atlas aveai 127 sau 130 harti de jucat pe tier diferit pana ajungeai aproape de boss de Shaper,aveai de  batut cei 4 gardieni:minotaur,hidra,phoenix si chimera.Acum au nenorocit Atlasul ala,l-au complicat foarte tare.....
In orice cazurmeaza sa apara PoE 2 la sfarsitul lui 2023,inceputul lui 2024 din ce am inteles.
Ca sa nu mai spun jocul tinea gen 7-8 GB imediat il instalai,acum cu patch-urile care le scot pe banda rulanta a ajuns sa ocupe 30 sau 40GB.Sint groaznici efectiv,nu se opresc odata.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate