Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Discutie serioasa despre Coronavirus / COVID-19 (partea a IV-a)

* * * - - 14 votes
  • This topic is locked This topic is locked
9220 replies to this topic

#9199
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,505
  • Înscris: 05.11.2009
- masuri care zic eu ca sunt k:

Quote

Art.1 - (1) Este permisă circulația în afara locuinței/gospodăriei a titularilor autorizațiilor/permiselor de pescuit comercial pe Dunăre/apele interioare/Marea Neagră în vederea desfășurării activităților de pescuit comercial și acvacultură,
precum și pentru valorificarea/comercializarea produselor rezultate în urma acestor activități.
(2) Este permisă circulația în afara locuinței/gospodăriei a apicultorilor spre/dinspre locația stupinei sau pentru deplasarea stupinei. Dovada calității de apicultor se face cu adeverința ce cuprinde codul de stupină eliberată de oficiile județene de zootehnie, sau cu orice alte acte doveditoare a calității de apicultor și a proprietății asupra stupilor.
(3) Este permisă circulația în afara locuinței/gospodăriei pentru achiziția de autovehicule, piese de schimb pentru autovehicule și servicii de reparații auto.


(2) Se permite deplasarea producătorilor agricoli de la locul de producție a produselor agroalimentare până și de la piața agroalimentară și accesul în interiorul acesteia, pe baza unei declarații pe propria răspundere și a certificatului de producător.
(3) Unitățile fitofarmaceutice rămân deschise pe perioada stării de urgență, personalul acestora având obligația respectării măsurilor de prevenire a răspândirii COVID-19.


Art.15 - (1) Pe perioada stării de urgență se suspendă procedurile de vânzare/ cumpărare de pachete majoritare de acțiuni ale companiilor din Sistemul Energetic Național, indiferent de forma de proprietate a acestora.



#9200
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Bun... Incep sa isi dea seama ca nu mai au cum sa tina lumea in case. Deasemenea ca nu mai sunt bani. Si ca au facut-o de oaie.
Dupa paste va mai aparea una in care se mai relaxeaza si mai mult treaba. Raul oricum a fost facut dar poate ca incep sa isi dea seama acum. Mai ales cu dibaciul ala de Cachitu.... O sa demisioneze si din functia asta cand o sa vada dezastrul.

LE: Hai baieti si cu frizeriile... Hai ca se poate!

Edited by Seteh, 09 April 2020 - 22:47.


#9201
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003

View PostChriss_Summer, on 09 aprilie 2020 - 20:48, said:

Bugetarii vor sta acasa cu randul cate 15 zile.
Unii dintre ei.

View Postbog4u, on 09 aprilie 2020 - 21:39, said:

Daca Germania a solicitat sclavi pentru plantatiile lor, romanasii au raspuns prezent.
Se cheama munca cinstita, nu sclavie... aia e cand te duce in lanturi impotriva vointei tale Posted Image

View Postbog4u, on 09 aprilie 2020 - 21:43, said:

Sau daca revin in tara,
Exista flexibilitatea fortei de munca, au tot dreptul.

View Postpetru_, on 09 aprilie 2020 - 21:58, said:

Daca testele astea dau asemenea erori, alea rapide sunt deja o gluma proasta din pacate.
Dap.

Edited by andreic, 09 April 2020 - 22:52.


#9202
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,641
  • Înscris: 26.03.2008

View Postvanitty, on 09 aprilie 2020 - 22:42, said:

- masuri care zic eu ca sunt k:

Mai toate sunt OK.

Plus ca cineva joaca tare. Interzicerea exporturilor produselor agricole suceste mana multor procesatori de mancare. Cumva a bagat ranga sub usa Europei. Vreti sa continuati productia de haleala. Procesati aici.

Tare manevra.

#9203
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019

View Postvanitty, on 09 aprilie 2020 - 22:15, said:



caschetar analfabet ™ :P

Uite cum arăți că ești habarnist și apoi te miri că nu esti luat in serios.
Domnul Vela nu are nici o legătură anterioară cu Ministerul de interne, provine din mediul privat, la bază este vânzător de asigurări de răspundere civilă auto.
Momentan caschetarii de la MApN par a face ordine in dezastrul de la Suceava, Deva...

#9204
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007
Chestia cu piesele auto si reparatia masinilor la service unde spunea ministrul ca a introdus-o?

Ps. Mda, acum am vazut...

Edited by dan1980_25, 09 April 2020 - 22:54.


#9205
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Art. 1 (3)

#9206
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,811
  • Înscris: 22.05.2011

View PostPatefon, on 09 aprilie 2020 - 22:47, said:


Mai toate sunt OK.

Plus ca cineva joaca tare. Interzicerea exporturilor produselor agricole suceste mana multor procesatori de mancare. Cumva a bagat ranga sub usa Europei. Vreti sa continuati productia de haleala. Procesati aici.

Tare manevra.
psd-ul doar macane de ani buni vrajeala cu rosia otravita din occident. Uite ca pnl-ul profita de context si apuca taurul de coarne.

#9207
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018

View PostPatefon, on 09 aprilie 2020 - 22:47, said:

Interzicerea exporturilor produselor agricole suceste mana multor procesatori de mancare.
Și ce-o să facă fermierii români dacă importurile sunt la liber?
Sper că nu așa ceva.

#9208
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 29.10.2017

View PostSeteh, on 09 aprilie 2020 - 22:42, said:

LE: Hai baieti si cu frizeriile... Hai ca se poate!

Chiar de ar deschide frizeriile, nu merita riscul
Mai bine te tunzi cu aparatul acasa

#9209
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003

View Postdan1980_25, on 09 aprilie 2020 - 22:49, said:

Chestia cu piesele auto si reparatia masinilor la service unde spunea ministrul ca a introdus-o? In ordonanta 9 de saptamana viitoare?
(3) Este permisă circulația în afara locuinței/gospodăriei pentru achiziția de autovehicule, piese de schimb pentru autovehicule și servicii de reparații auto.

În declarația pe propria răspundere, persoanele prevăzute la alin.(1) și (2) menționează, ca motiv, deplasarea în interes profesional, iar persoanele prevăzute la alin.(3) menționează, ca motiv, deplasarea pentru asigurarea de bunuri care acoperă necesitățile de bază ale persoanelor.

Edited by andreic, 09 April 2020 - 22:56.


#9210
_______

_______

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,497
  • Înscris: 01.08.2018

View PostChriss_Summer, on 09 aprilie 2020 - 22:53, said:

psd-ul doar macane de ani buni vrajeala cu rosia otravita din occident. Uite ca pnl-ul profita de context si apuca taurul de coarne.
Asta înseamnă c-ai votat bine și c-o să ai un viitor strălucit în Ro, deci ar fi tare păcat să pleci din țară în următorii ani!...

#9211
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Eu, în continuare, mă tem mai mult de alte boli; Dacă aș avea de ales între tratamentul cunoscut pentru TBC și loteria Covid as prefera riscul Covid! 1.3 milioane decedați de TBC o boală veche de când lumea și cu tratament cunoscut. https://www.who.int/...ases_deaths/en/

#9212
whoswho69

whoswho69

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,391
  • Înscris: 02.10.2006

View Postandreic, on 09 aprilie 2020 - 22:54, said:

(3) Este permisă circulația în afara locuinței/gospodăriei pentru achiziția de autovehicule, piese de schimb pentru autovehicule și servicii de reparații auto.
Asta pentru cei din categoria Tiriac &Up. Celorlalti ar fi putut sa le recomande sa-si pastreze banii pentru mancare si medicamente. parerea mea.
Sunt milioane de masini/fiare intepenite pe strazi, le poate vedea fiecare daca se uita pe geam, la ce ne-ar mai trebui altele deocamdata?

Edited by whoswho69, 09 April 2020 - 23:04.


#9213
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019

View PostFuserisk, on 09 aprilie 2020 - 22:55, said:

Eu, în continuare, mă tem mai mult de alte boli; Dacă aș avea de ales între tratamentul cunoscut pentru TBC și loteria Covid as prefera riscul Covid! 1.3 milioane decedați de TBC o boală veche de când lumea și cu tratament cunoscut. https://www.who.int/...ases_deaths/en/

Nici nu mă miră fricile tale, provin din interpretarea greșită a unor statistici.
Dacă ești curios, vezi câți morți de TBC are Italia in 2020 și câți de covid19.
In mod normal ar trebui să ti pună semne de întrebare rezultatul.

#9214
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View Postwhoswho69, on 09 aprilie 2020 - 22:42, said:

Ar fi suficient sa arunce un ochi pe la ce se intampla in Ecuador in prezent si se va intampla in curand in toata america de sud si latina. Imunizare in masa next level!
Si ei oficial dau 272 la cifre pentru morti....iar acolo e macel.
Asta ca sa intelegem cam ce sa intamplat in China.
Alo, se aude si in banca din spate, la membri "superiori"?

Edited by Bean, 09 April 2020 - 23:03.


#9215
oopsminded

oopsminded

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,160
  • Înscris: 28.08.2004

View PostPatefon, on 09 aprilie 2020 - 22:14, said:

Aoleu... ce schingiuieste limba romana...

grau
orz
ovaz
porumb
faina
soia
floarea soarelui
zahar

.... macar acestea le-a spus corect

Trecând peste exprimare, aștept niște analize, nu sunt în domeniu, dar mie imi da cu virgulă. Ok, nu mai exportam noi cereale, dar dacă se apucă toți ăia cărora le exportam sa nu ne mai dea nici ei de la combustibil la tehnologie, ne apucam sa facem pâinea ca la 1800?

Ăștia se visează într-un film poatapocaliptic?! Adică alții or fi idioți sa ne exporte produse alimentare (ca sa nu vorbesc de medicamente, tehnică medicală) dar noi nu ne vindem... orzul?!

/si ce pana mea e cu orele ăstea? nu vor sa bage unele ordonanțe d-astea și pe la 3 noaptea? Suna alarmele antiaeriene înainte, ne trezim si aprindem televizorul sa ii vedem pe cei trei experți comunicăndu-ne strategii vitale

#9216
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
pana sa-mi faca felul corona cred ca a reusit sa mi-o faca praful
de mai bine de o luna tot am o tuse seaca, in seara asta pare sa persiste cel mai mult Posted Image

as fi preferat sa fie corona, dar nu e

Edited by gumball3000, 09 April 2020 - 23:09.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate