Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Stapanirile si dregatoriile lumesti.

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
762 replies to this topic

#19
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSilika, on 03 martie 2020 - 21:13, said:



Partas pacatelor altora te faci cand participi la faptele lor.

In Scriptura cel putin.

Iar punerea mainilor se face dupa cercetarea persoanei in cauza... d-aia nu se pun pe graba.
Partas pacatelor altora te faci cand delegi autoritatea , cand faci transferu de autoritate unuia ori altuia.
Ca sa pricepi atrocitatea, vinovati pt ridicarea lu Hitler, au fost toti votacii lui. Goering, a fost extrem de explicit, vezi filmuletzu ala cu ultimele zile a lor in bunker. :)

#20
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 03 martie 2020 - 21:18, said:

Partas pacatelor altora te faci cand delegi autoritatea , cand faci transferu de autoritate unuia ori altuia.

Pune proba biblica.

#21
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostSilika, on 03 martie 2020 - 20:57, said:

1. Mai Inima, tu cand ti-ai votat pastorul (pe vremea cand totusi, erai si tu cu acte in regula la secta, ca orice pretins crestin), te-ai simtit vinovat moral de faptele ulterioare a respectivului?

2. Cand Dumnezeu da 1 talant unui om, si ala se duce si-l ingroapa, se simte El vinovat moral ca i-a dat lu' ala un talant?

1. La martori nu există pastori, ci bătrâni de congregație, iar acești bătrâni nu participă la acțiuni politico-militare, ca toți martorii dealtfel... deci ioc votări! :)

2. Exemplul nu e bun, acea pildă se referă la un tip de acțiune din partea omului, nu la transferul de autoritate... deci ești vinovat moral dacă-l împuternicești pe altul... sorry, asta e! :)

#22
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSilika, on 03 martie 2020 - 21:21, said:



Pune proba biblica.
'...Samuel n-a vazut cu placere faptul ca ziceau: "Da-ne un imparat ca sa ne judece." Si Samuel s-a rugat Domnului.. Domnul a zis lui Samuel: "Asculta glasul poporului in tot ce-ti va spune; caci nu pe tine te leapada, ci pe Mine Ma leapada, ca sa nu mai domnesc peste ei...atunci veti striga impotriva imparatului vostru pe care-l veti alege, dar Domnul nu va va asculta."

Si e vorba de poporu sfant a lu YHWH, nu despre Biserica votand un Imparat din lume...:nonobad:

Principiu lepadarii Imparatului e irefutabil descris pe scurt in citatele de mai sus. :)

#23
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostSilika, on 03 martie 2020 - 21:17, said:

1. Partas pacatelor altora te faci cand participi la faptele lor.

2. E acelasi principiu, Dude.
Ca votezi pastorul care se duce ulterior pe aratura, sau ca votezi dregatorul care se duce ulterior pe aratura, este fix acelasi lucru.

1. Fals! Părtaș te faci dacă îl împuternicești pe unul într-o anumită funcție!

2. Corect! Atunci cel mai indicat este să nu votezi! :)

Edited by heart_of_ice, 03 March 2020 - 21:29.


#24
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View Postheart_of_ice, on 03 martie 2020 - 21:24, said:

1. La martori nu există pastori, ci bătrâni de congregație, iar acești bătrâni nu participă la acțiuni politico-militare, ca toți martorii dealtfel... deci ioc votări! Posted Image

2. Exemplul nu e bun, acea pildă se referă la un tip de acțiune din partea omului, nu la transferul de autoritate... deci ești vinovat moral dacă-l împuternicești pe altul... sorry, asta e! Posted Image

1. Si batranii aia cum ajung acolo?

2. Pei dregatorii fac "un tip de actiune", la fel ca omuletul cu talantii care se duce si ii pune in negot. Face ceva pentru Domnul, cu ce a primit de la El.

Asa si dregatorii, trebuie sa faca ceva pentru Domnul, cu autoritatea primita de la El.

View Postheart_of_ice, on 03 martie 2020 - 21:28, said:

1. Fals! Părtaș te faci dacă îl împuternicești pe unul într-o anumită funcție!

2. Corect! Atunci cel mai indicat este să nu votezi! Posted Image

1. Daca il imputernicesti sa faca rau, as fi de acord cu afirmatia.

Dar dregatorii nu-s chemati sa faca rau. Tu-l imputernicesti sa faca bine.

La fel ca pe pastorul de la Biserica.

2. Pei ramane Biserica fara pastor, daca nu mai voteaza nimeni. Posted Image

LE: Tu-ti imaginezi cum ar arata o Biserica cu membrii de tip Dude? Posted Image

Edited by Silika, 03 March 2020 - 21:33.


#25
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostSilika, on 03 martie 2020 - 21:33, said:

1. Si batranii aia cum ajung acolo?

2. Pei dregatorii fac "un tip de actiune", la fel ca omuletul cu talantii care se duce si ii pune in negot. Face ceva pentru Domnul, cu ce a primit de la El.

Asa si dregatorii, trebuie sa faca ceva pentru Domnul, cu autoritatea primita de la El.

1. La martori, bătrânii de congregație nu sunt votați de martorii de rând! Eu unul nu am auzit așa ceva...

2. Ți-am mai spus, nu-i bun exemplu'... ce îți dă ție Dumnezeu e una, și ce îi dă pastorului e alta! Nu-i poți da altuia ceea ce-ți încredințează ție Domnul! Sunt chestiuni separate!



View PostSilika, on 03 martie 2020 - 21:33, said:

1. Daca il imputernicesti sa faca rau, as fi de acord cu afirmatia.

Dar dregatorii nu-s chemati sa faca rau. Tu-l imputernicesti sa faca bine.

La fel ca pe pastorul de la Biserica.

2. Pei ramane Biserica fara pastor, daca nu mai voteaza nimeni. Posted Image

LE: Tu-ti imaginezi cum ar arata o Biserica cu membrii de tip Dude? Posted Image

1. Silika tată, de ce nu vrei să înțelegi?! Tu nu îl împuternicești să facă bine sau rău, pur și simplu îl împuternicești într-o anumită funcție, de unde el poate face bine sau rău... iar dacă alege răul, ești părtaș, adică vinovat moral! Capisci?! :)

2. Ți-am mai spus, la martori nu se practică votul de nici o culoare! Adică nici politic, nici militar, nici de altă natură, nici măcar în interiorul congregație nu se votează... probabil că bătrânii supun votului anumite decizii legate de bunul-mers al congregație, însă asta ar fi o excepție de la regulă... :)

Edited by heart_of_ice, 03 March 2020 - 21:49.


#26
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,884
  • Înscris: 10.09.2008
În cazul bisericii sau asociației de bloc, este important să cunoști omul, caracterul. Nu o să alegi un hoț.
În cazul celor politici este important să cunoști ce au voie să facă legal din poziția lor de putere. Și dacă ești de acord cu acele fapte, ok, răspunzi, te faci părtaș la ele.

#27
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View Postheart_of_ice, on 03 martie 2020 - 21:47, said:



1. La martori, bătrânii de congregație nu sunt votați de martorii de rând! Eu unul nu am auzit așa ceva...

2. Ți-am mai spus, nu-i bun exemplu... ce îți dă ție Dumnezeu e una, și ce îi dă pastorului e alta! Nu-i poți da altuia ceea ce-ți încredințează ție Domnul! Sunt chestiuni separate!





1. Silika tată, de ce nu vrei să înțelegi?! Tu nu îl împuternicești să facă bine sau rău, pur și simplu îl împuternicești într-o anumită funcție, de unde el poate face bine sau rău... iar dacă alege răul, ești părtaș, adică vinovat moral! Capisci?! :)

2. Ți-am mai spus, la martori nu se practică votul de nici o culoare! Adică nici politic, nici militar, nici de altă natură, nici măcar în interiorul congregație nu se votează... probabil că bătrânii supun votului anumite decizii legate de bunul-mers al congregație, însă asta ar fi o excepție de la regulă... :)

1. Pei nu ai raspuns la intrebare: cum ajung batranii aia in functie?

2. Pei ce imi da mie Dumnezeu e una, ce ii da dregatorului e alta.

La unu da 1 talant, la altu da 10 talanti.

Fiecaruia i se cere in functie de ce i s-a dat.

1. Pei functia aia a dregatorului nu prevede nust ce fapte neconforme.

Vezi ce jura aia cand sunt pusi in functie.

2. Pei si cum ajung in functii de conducere respectivii oameni?

Edited by Silika, 03 March 2020 - 22:02.


#28
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,884
  • Înscris: 10.09.2008

View PostSilika, on 03 martie 2020 - 22:02, said:


1. Pei functia aia a dregatorului nu prevede nust ce fapte neconforme.

Vezi ce jura aia cand sunt pusi in functie.

Aici abia este punctul de dispută. Dacă faptele legale ale dregătorului sunt biblice în totalitatea lor. Cele pe care le va face în mandat în baza legii.

#29
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View Postlogic1, on 03 martie 2020 - 22:06, said:



Aici abia este punctul de dispută. Dacă faptele legale ale dregătorului sunt biblice Ă®n totalitatea lor. Cele pe care le va face Ă®n mandat Ă®n baza legii.

Pei este disputa, pentru ca depinde pe cine intrebi.

Daca il intrebi pe Dude care la el si datu in cap vecinului violator = calcarea poruncii lui Dumnezeu, iti dai seama ce grozavie poate sa zica.

Dar eu iti spun ceva. Scriptura NU trateaza acest aspect. Nici macar nu-l mentioneaza, atunci cand da principiul.

Dar iti mai spun ceva: ce fapte ale lui Nebucadbetar, om ridicat de Dumnezeu ca imparat, erau conforme cu Legea lui Dumnezeu?

#30
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostSilika, on 03 martie 2020 - 22:02, said:

1. Pei nu ai raspuns la intrebare: cum ajung batranii aia in functie?

2. Pei ce imi da mie Dumnezeu e una, ce ii da dregatorului e alta.

3. La unu da 1 talant, la altu da 10 talanti.

4. Fiecaruia i se cere in functie de ce i s-a dat.

5. . Pei functia aia a dregatorului nu prevede nust ce fapte neconforme.

6. Vezi ce jura aia cand sunt pusi in functie.

7. Pei si cum ajung in functii de conducere respectivii oameni?

1. Sunt aleși (probabil de către ceilalți bătrâni) în funcție de necesități! Da' ce ce nu-l întrebi pe un fost bătrân de la martori?

2. Corect! Deci ce îți dă Dumnezeu e al tău, ce-i dă dregătorului e al lui... atunci tu de ce zici că-i dai dregătorului talantul tău?! :)

3. Da... fiecăruia după posibilități...

4. Corect! Însă tu susții că dacă votezi e ca și cum i-ai da talantul tău dregătorului... asta ai spus! :)

5. Prevede să respecte legea umană, nu pe cea a lui Dumnezeu!

6. Jură cu mâna pe Biblie, să respecte legea umană, adică legea anti-Dumnezeu, satanisto-luciferico-malefico... :lol:

7. Sunt aleși de către alți bătrâni, sau cel puțin așa știam eu...

View Postlogic1, on 03 martie 2020 - 22:06, said:

Aici abia este punctul de dispută. Dacă faptele legale ale dregătorului sunt biblice Ă®n totalitatea lor. Cele pe care le va face Ă®n mandat Ă®n baza legii.

Dregătorul jură să respecte legile țării în care trăiește, nu legea divină! Deci automat dacă îl votezi, te faci părtaș și vinovat moral la toate hotărârile lui!

Edited by heart_of_ice, 03 March 2020 - 23:00.


#31
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View Postheart_of_ice, on 03 martie 2020 - 22:59, said:

1. Sunt aleși (probabil de către ceilalți bătrâni) în funcție de necesități! Da' ce ce nu-l întrebi pe un fost bătrân de la martori?

2. Corect! Deci ce îți dă Dumnezeu e al tău, ce-i dă dregătorului e al lui... atunci tu de ce zici că-i dai dregătorului talantul tău?! Posted Image

3. Da... fiecăruia după posibilități...

4. Corect! Însă tu susții că dacă votezi e ca și cum i-ai da talantul tău dregătorului... asta ai spus! Posted Image

5. Prevede să respecte legea umană, nu pe cea a lui Dumnezeu!

6. Jură cu mâna pe Biblie, să respecte legea umană, adică legea anti-Dumnezeu, satanisto-luciferico-malefico... Posted Image

7. Sunt aleși de către alți bătrâni, sau cel puțin așa știam eu...

1. Pei daca cineva ii alege, care e diferenta intre aia care-si aleg batranii in conducere si oamenii care merg la vot sa aleaga un presedinte?

2. Pei io n-am zis ca ce-i al meu ii dau dregatorului.

4. Unde am spus, mai Inima, traznaia asta a ta?

5. Pei si dregatorii din Scriptura, aia numiti de Pavel slujitorii lui Dumnezeu, tot legea umana o respecta.

6. Eu n-as numi legea umana, lege satanica.

Nu e ca si cum statul te trimite la furat si la dat in cap. Din contra.

7. Pei vezi? Si atunci ce tot imi povestesti ca-i diferenta fata de alegerea pastorului prin vot?

#32
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostSilika, on 03 martie 2020 - 23:08, said:

1. Pei daca cineva ii alege, care e diferenta intre aia care-si aleg batranii in conducere si oamenii care merg la vot sa aleaga un presedinte?

2. Pei io n-am zis ca ce-i al meu ii dau dregatorului.

4. Unde am spus, mai Inima, traznaia asta a ta?

5. Pei si dregatorii din Scriptura, aia numiti de Pavel slujitorii lui Dumnezeu, tot legea umana o respecta.

6. Eu n-as numi legea umana, lege satanica.

Nu e ca si cum statul te trimite la furat si la dat in cap. Din contra.

7. Pei vezi? Si atunci ce tot imi povestesti ca-i diferenta fata de alegerea pastorului prin vot?

1. 7. Păi ăla nu-i vot! Dacă doi trei bătrâni hotărăsc că mai este nevoie de unu', atunci ei se consultă între ei, fac o trecere în revistă a fraților existenți în congregație care pot activa în funcția asta... care au experiență de viață, de adevăr, etc! Asta nu-i votare! Sorry!

2. 4. Păi n-ai zis tu că îi dai celui pe care îl votezi talantul tău și că e treaba lui ce face cu el?! Nu mai ții minte ce afirmi?! No offence! :)

5. Da, însă legea umană intră în contradicție cu legea divină, și tot Pavel ne spune să ascultăm mai mult de Dumnezeu decât de oameni!
Ți se pare corect ca un pedofil care nenorocește un copilaș pe viață să scape cu câțiva ani de închisoare, loc în care este protejat, păpat, spălat, călcat, odihnit, recreat etc?! Ce lege e asta?! Nu demonică, în care infractorii sunt protejați?!
Hai măi Silika ce naiba, te credeam băiat deștept!

6. Ooo nuuu... dar cum?! :)
Nu de dat în cap este vorba aici, ci de legi subtile anti-Dumnezeu!

Edited by heart_of_ice, 03 March 2020 - 23:40.


#33
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View Postheart_of_ice, on 03 martie 2020 - 23:36, said:

1. 7. Păi ăla nu-i vot! Dacă doi trei bătrâni hotărăsc că mai este nevoie de unu', atunci ei se consultă între ei, fac o trecere în revistă a fraților existenți în congregație care pot activa în funcția asta... care au experiență de viață, de adevăr, etc! Asta nu-i votare! Sorry!

2. 4. Păi n-ai zis tu că îi dai celui pe care îl votezi talantul tău și că e treaba lui ce face cu el?! Nu mai ții minte ce afirmi?! No offence! Posted Image

5. Da, însă legea umană intră în contradicție cu legea divină, și tot Pavel ne spune să ascultăm mai mult de Dumnezeu decât de oameni!
Ți se pare corect ca un pedofil care nenorocește un copilaș pe viață să scape cu câțiva ani de închisoare, loc în care este protejat, păpat, spălat, călcat, odihnit, recreat etc?! Ce lege e asta?! Nu demonică, în care infractorii sunt protejați?!
Hai măi Silika ce naiba, te credeam băiat deștept!

6. Ooo nuuu... dar cum?! Posted Image

1.7. Ma scuzi dar votul este o alegere. Tot o alegere e si decizia alor catorva batrani care aleg inca o persoana pe langa ei.

Este acelasi lucru, difera forma alegerii.

2.4. Nu, nu am zis.

Unde ai citit tu ca am zis?

5. In Legea lui Moise pare-mi-se ca pedofilii erau casapiti direct.

Da, asta ar fi mai aproape de ceea ce am numi o rasplata corecta, dar acus' iti sare Dude in cap ca esti lumesc daca gandesti asa.

Pe de alta parte, in Israel judecatorii aplicau legea. Deci care in sarcina lor s-o foloseasca corect.

In Romania pedeapsa maxima este de 12 ani. E mult, e putin? Ata ete.

6. Legea romana are rolul de a proteja integritatea fiecarui membru al societatii.

D-aia ai pedepse pentru dat in cap, furt, trafic de influenta, depasirea limitei legale de viteza etc etc etc

#34
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostSilika, on 03 martie 2020 - 23:47, said:

1.7. Ma scuzi dar votul este o alegere. Tot o alegere e si decizia alor catorva batrani care aleg inca o persoana pe langa ei.

Este acelasi lucru, difera forma alegerii.

2.4. Nu, nu am zis.

Unde ai citit tu ca am zis?

5. In Legea lui Moise pare-mi-se ca pedofilii erau casapiti direct.

Da, asta ar fi mai aproape de ceea ce am numi o rasplata corecta, dar acus' iti sare Dude in cap ca esti lumesc daca gandesti asa.

Pe de alta parte, in Israel judecatorii aplicau legea. Deci care in sarcina lor s-o foloseasca corect.

In Romania pedeapsa maxima este de 12 ani. E mult, e putin? Ata ete.

6. Legea romana are rolul de a proteja integritatea fiecarui membru al societatii.

D-aia ai pedepse pentru dat in cap, furt, trafic de influenta, depasirea limitei legale de viteza etc etc etc

1. 7. Măi Silika, dacă-mi aduc bine aminte tu i-ai adus în discuție pe martori, întrebându-mă că ce, eu înainte nu îmi votam pastorul, iar eu ți-am răspuns că la martori nu se proceda așa! Pe de altă parte, să compari o alegere a unor bătrâni de congregație cu votul administrativ politico-militar, este ca și cum ai compara merele cu perele... știu, tu ai făcut-o să creezi diversiune, să zică omu', ia uite-te frate la ăștia ce ipocriți sunt, ei nu merg la vot dar între ei se votează... deci Silika, lasă vrăjeala cu martorii și hai să discutăm pe subiect, OK?!
Și chiar dacă s-ar vota bătrânii între ei, ăsta nu-i un argument pentru votul cezarului...

2. 4. Ai zis ceva de un dregător care primește un talant de la Dumnezeu și că Dumnezeu îl trage la răspundere pentru hotărârile lui... și din ce-ai mai scris tu p'acolo am rămas cu impresia că tu ai zis ceva cum că i-ai dat un talant dregătorului și că să se descurce... tu nu mai răspunzi pentru ce face el cu talantul tău... în fine!

5. Nu 'ata ete' Silika, noi vorbim aici de chestiuni de viață și moarte, nu merge cu 'ata ete'! Dacă legea omenească îi protejează pe infractori, noi trebuie să ne opunem și să ne conformăm legii lui Dumnezeu, nu legilor satanice!

6. Dacă studiezi legea cu atenție o să vezi că protejați nu sunt oamenii onești, sinceri, drepți și buni, ci pedofilii, trădătorii, hoții, violatorii, criminalii etc.!
Pedepsele alea sunt frecție la un picior de lemn, față de ce-ar trebui să pățească astfel de rebuturi umane... 'ata ete' Silika! :)

Edited by heart_of_ice, 04 March 2020 - 00:15.


#35
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012

View Postheart_of_ice, on 03 martie 2020 - 19:41, said:

Dude, în afară de poporul evreu, Dumnezeu nu a avut vreun alt neam ca popor al Lui! Nici creștinii din prezent nu fac voia Lui, decât tangențial, acolo unde le convine... de asta vorbește Apocalipsa despre o rămășiță care păzește poruncile Lui și ține mărturia lui Isus! Posted Image

Bulshit, dude ! Dumnezeu s-a uitat doar la evrei, nu ? Restul...pleava planetei ! Hai sa-i faca doar pe smecherii de evrei ca popor ales...
Mamaaaa, ca ma fascineaza chestia asta religioasa ! Doar rahat gasesti in ea !

#36
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostFjell, on 04 martie 2020 - 07:16, said:

Bulshit, dude ! Dumnezeu s-a uitat doar la evrei, nu ? Restul...pleava planetei ! Hai sa-i faca doar pe smecherii de evrei ca popor ales...
Mamaaaa, ca ma fascineaza chestia asta religioasa ! Doar rahat gasesti in ea !

Este că habar-nu-ai pe ce planetă trăiești?! :)

În primul rând evreii au fost aleși ca popor al cărții, pentru ca prin ei, Dumnezeu să-și transmită mesajul Său tuturor oamenilor!
Într-o altă ordine de idei, evreii trebuiau să trăiască în sfințenie, ca model și exemplu pentru toate neamurile... d'aia erau aspru pedepsiți de Domnul/YHWH dacă călcau strâmb!
Legat de celelalte popoare/neamuri, țin să te anunț că toate acele popoare erau idolatre, erau capacitate de Diavol și promovau libertinajul religios, idolatria, imoralitatea, depravarea, tot felul de urâciuni și atrocități etc. iar faptul că evreii au avut contact cu câteva astfel de popoare, a fost pentru că toate neamurile pământului au fost capacitate de Satan Diavolul aka Lucifer, Șarpele cel vechi și se opuneau planului lui Dumnezeu de mântuire al omului, cu sau fără știința lor!
Dacă Dumnezeu le-a promis evreilor Canaan-ul, ce căutau popoarele uriașilor în acel ținut să le țină piept evreilor, practic ei se opuneau lui Dumnezeu într-un mod direct... și voi îi plângeți pe nelegiuiții ăia, vai doamne ce atrocități au comis evreii în VT... :)

Mai studiază... nu ți-ar strica! :)

Edited by heart_of_ice, 04 March 2020 - 10:25.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate