Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Huawei P40 Pro

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
4234 replies to this topic

#1
marianxtx

marianxtx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 319
  • Înscris: 24.02.2020
Huawei P40 Pro a fost anuntat ca fiind programat pentru lansare pe data de 26 martie in cadrul unei conferinte care va avea loc in Paris, astfel ca foarte multa lume asteapta cu nerabdare sa vada ceea ce a pregatit Huawei. Unele informatii interesante au aparut pana acum in legatura cu Huawei P40 Pro, iar printre ele se numara si detalii cu privire la preturile pe care le-ar putea avea telefonul si seria, ele urmand a costa mai putin decat seria lansata in 2019.

Huawei P40 Pro ar putea avea preturi cu minim 50 de euro mai mici decat versiunile lansate in 2019, adica ar putea costa doar 800 de euro, sau chiar mai putin, ceea ce e o veste grozava pentru toata lumea. 800 de euro este un pret foarte bun pentru un Huawei P40 Pro care nu are aplicatiile si serviciile de la Google, nu are aplicatiile Facebook, Instagram, WhatsApp, impreuna cu multe alte jocuri si aplicatii de la companii americane de renume.
Huawei P40 Pro: CAT va COSTA Telefonul FARA Aplicatii Google

Huawei P40 Pro nu poate fi vandut la un pret “de nimic”, pentru ca exista unele costuri in ceea ce priveste productia si promovarea sa, astfel ca Huawei nu poate sa il vanda in pierdere. Desigur ca nu exista nici vreun rost sa faca acest lucru, iar asta pentru ca oricum nu vor exista foarte multi oameni dornici sa cumpere Huawei P40 Pro fara aplicatiile Google si Facebook, deci ideea de a-l vinde usor mai ieftin este un inceput bun pentru chinezi.

Link: https://www.idevice....sta-405050/amp/

Imi pare un telefon de urmarit, ar trebui sa fie cumva lansa la un pret mai mic din cauza ca nu vine cu facebook, google etc...

#2
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018
Cat simpatizez eu Huawei,cat tin la ei... am avut si am telefoane de la acest brand dar... cu "pumnul in gura" dat de americani... si-au cam luat-o!
Am zis si eu ca... fara Google... ca harrr ca marrr... dar cand am intrebat la 2 banci unde am aplicatii ce-mi trebuiesc zilnic,am primit un raspuns halucinant:
"Noi NU dezvoltam aplicatii pentru terminalele ce nu au Android cu servicii Google incluse!" asa ca... "daca va achizitionati terminale de la Huawei cu Android "castrat", noi NU stam dupa DVS sa schimbam coduri sursa de programe dupa cum vor toti orezarii!" "Astea costa si ... cine suporta costurile aditionale"?
Si... AU DREPTATE!!! Din pacate... cu MARE parere de rau... cred ca Huawei P30 Lite va fi ULTIMUL telefon ce-l voi mai cumpara de la ei fiindca inca are serviciile de bun simt instalate pe el!
Daca nu vor ajunge la un rezultat cu Americanii... pe termen lung,cel putin la divizia de telefoane... o vor lua in mana! Deja au luat-o... rau de tot!

Edited by Tehnicianul090370, 28 February 2020 - 03:18.


#3
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Daca citeai ultimile stiri, vedeai ca cei de la google se cam roaga sa reinceapa colaborarea cu huawei, au pierdut mult prin ruperea colaborarii, acum asteapta ca nebunul planetei să-și dea ok-ul, lucru pe care in mod cert il va face.

#4
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 07.01.2010
Nu se roaga Google de Huawei stați liniștiți, beneficiul e de ambele părți. Sper sa nu mai iasa Trump si atunci se vor schimba multe.

#5
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
Astia care zic ca huawei fara google nu exista , aveti alte alternative sa cumparati . Cine e fan huawei nu tine cont de niste servicii google .

#6
marianxtx

marianxtx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 319
  • Înscris: 24.02.2020
Da si nu.
De la Huawei P40 cred ca toti de pe aici ne asteptam sa fie cu un hardware foarte bun si cu un pret mic.
Adica daca tot faci compromisul pe partea de soft sa compenseze pe partea de hardware.

#7
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
toate aplicatiile bancare vor fi disponibile pt huawei deja o parte din ele au aparut in magazinul lor, problema mare ar fi youtube. Partea de harti o rezolva cu tom tom, etc. Insa sa aduci creatori de continut pe o platforma noua alternativa la youtube, e cam greu.

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View PostHouseFreak, on 28 februarie 2020 - 07:31, said:

Astia care zic ca huawei fara google nu exista , aveti alte alternative sa cumparati . Cine e fan huawei nu tine cont de niste servicii google .
Cand vezi ca nu ai acces la adresa de Gmail, Youtube, nu-ti merge aplicatia de internet banking, poate nici Revolut/Monese/Curve, si vezi ca ai dat 4000 de lei pe un telefon doar ca sa faci poze la calitatea unei camere foto compacte de 1500 de lei, cam spui "pas"

Edited by Hider141, 28 February 2020 - 08:43.


#9
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018

View PostxmariuS75, on 28 februarie 2020 - 06:19, said:

Daca citeai ultimile stiri, vedeai ca cei de la google se cam roaga sa reinceapa colaborarea cu huawei, au pierdut mult prin ruperea colaborarii, acum asteapta ca nebunul planetei să-și dea ok-ul, lucru pe care in mod cert il va face.

DA Doamne sa inceapa colaborarea! Si eu vreau sa-mi pot cumpara Huawei in continuare si sa nu fie "castrat"! Acum am un P20 Lite,este OK!

#10
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,821
  • Înscris: 30.03.2009

View PostHider141, on 28 februarie 2020 - 08:43, said:


Cand vezi ca nu ai acces la adresa de Gmail, Youtube, nu-ti merge aplicatia de internet banking, poate nici Revolut/Monese/Curve, si vezi ca ai dat 4000 de lei pe un telefon doar ca sa faci poze la calitatea unei camere foto compacte de 1500 de lei, cam spui "pas"

Pe Gmail poți intra din brawser sau în aplicația lui Huawei îți poți seta toate conturile de mail(Gmail, yahoo etc) și deschide fără stresuri.
YouTube se poate deschide din browser, instala varianta vanced sau trai fără.
Singurele chestii care îi încurcă pe Huawei sunt: YouTube, Google photos și Gmaps/Waze ce influențează tare Uber.
Pe telefoanele mele, cu adb, șterg tot de la Google în afara celor de mai sus, doar pt că nu am chef de căutat alternative.

View Postbirau1982, on 28 februarie 2020 - 07:09, said:

Nu se roaga Google de Huawei stați liniștiți, beneficiul e de ambele părți. Sper sa nu mai iasa Trump si atunci se vor schimba multe.

Google iese cel mai șifonat. Deja mulți caută alternative pt a nu pica în același 💩. Cu Android la liber, cu o alianță pt un singur magazin de aplicații, Google pierde mult.

#11
hobos

hobos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 20.10.2007

View PostAlxdava, on 28 februarie 2020 - 19:00, said:

Pe Gmail poți intra din brawser sau în aplicația lui Huawei îți poți seta toate conturile de mail(Gmail, yahoo etc) și deschide fără stresuri.
YouTube se poate deschide din browser, instala varianta vanced sau trai fără.
Singurele chestii care îi încurcă pe Huawei sunt: YouTube, Google photos și Gmaps/Waze ce influențează tare Uber.
Pe telefoanele mele, cu adb, șterg tot de la Google în afara celor de mai sus, doar pt că nu am chef de căutat alternative.



Google iese cel mai șifonat. Deja mulți caută alternative pt a nu pica în același ��. Cu Android la liber, cu o alianță pt un singur magazin de aplicații, Google pierde mult.

Da, bag 40 de meleoane ca sa intru pă browser....tare.

#12
tachete

tachete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 04.01.2008
Păi care browser?

#13
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,066
  • Înscris: 04.08.2007

View PostAlxdava, on 28 februarie 2020 - 19:00, said:



Pe Gmail poți intra din brawser sau în aplicația lui Huawei îți poți seta toate conturile de mail(Gmail, yahoo etc) și deschide fără stresuri.
YouTube se poate deschide din browser, instala varianta vanced sau trai fără.
Singurele chestii care îi încurcă pe Huawei sunt: YouTube, Google photos și Gmaps/Waze ce influențează tare Uber.
Pe telefoanele mele, cu adb, șterg tot de la Google în afara celor de mai sus, doar pt că nu am chef de căutat alternative.



Google iese cel mai șifonat. Deja mulți caută alternative pt a nu pica în același 💩. Cu Android la liber, cu o alianță pt un singur magazin de aplicații, Google pierde mult.
Whatsapp și netflix tot din browser?

#14
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011

View PostB_XXV, on 28 februarie 2020 - 08:20, said:

toate aplicatiile bancare vor fi disponibile pt huawei deja o parte din ele au aparut in magazinul lor, problema mare ar fi youtube. Partea de harti o rezolva cu tom tom, etc. Insa sa aduci creatori de continut pe o platforma noua alternativa la youtube, e cam greu.
YouTube se poate instala ulterior și nu ai restricții. Dacă merg aplicațiile bancare, din punctul meu de vedere, problema e rezolvată..

View Postremvirg, on 29 februarie 2020 - 08:42, said:

Whatsapp și netflix tot din browser?
Appgalery are whatsapp

Attached Files


Edited by benis, 29 February 2020 - 09:01.


#15
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
youtube ar trebui sa fie downloadat din magazinul huawei, 90% din utilizatori asta vor dori. Si cum youtube=google... singura solutie este sa creeze o alternativa la youtube, ceea ce e aproape imposibil.

#16
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,076
  • Înscris: 04.02.2011

View PostB_XXV, on 29 februarie 2020 - 09:07, said:

youtube ar trebui sa fie downloadat din magazinul huawei, 90% din utilizatori asta vor dori. Si cum youtube=google... singura solutie este sa creeze o alternativa la youtube, ceea ce e aproape imposibil.
Au ceva soluții.

Apropo, subiectul era deschis deja.. https://forum.softpe...40-pro-zvonuri/

Sigura chestie e să meargă chrome cast pe el.

Attached Files


Edited by benis, 29 February 2020 - 09:11.


#17
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008

View PostB_XXV, on 29 februarie 2020 - 09:07, said:

youtube ar trebui sa fie downloadat din magazinul huawei, 90% din utilizatori asta vor dori. Si cum youtube=google... singura solutie este sa creeze o alternativa la youtube, ceea ce e aproape imposibil.

oare ai auzit de youtube vanced care se instaleaza dupa xda si mai nou e si fara reclame ?

#18
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010

View PostHouseFreak, on 29 februarie 2020 - 19:21, said:



oare ai auzit de youtube vanced care se instaleaza dupa xda si mai nou e si fara reclame ?

oare tu intelegi ce citesti, respectiv ce am scris? nu vb de nisa celor care stiu de xda, cetateanul gigel si cetateanca mirela cand isi cumpara smartphone stiu ca isi descarca aplicatiile din magazin google play sau mai nou app gallery de la huawei. Si cand cetateanul gigel impreuna cu mireluta vor auzi ca huawei nu are youtube  si gmail se vor duce catre samsung si
iphone.
Faptul ca o mana de oameni vor cumpara huawei fiindca pot inlocui serviciile google, nu va asigura profitul huawei. Banii vin cand vinzi mult catre gigi si mirela, iar astia dau 4000 lei ca sa aiba totul la un touch distanta, nu vor/nu  stiu sa caute alternative pe xda.

Edited by B_XXV, 29 February 2020 - 23:45.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate