Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

iOS 14

- - - - -
  • Please log in to reply
1261 replies to this topic

#19
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 07.01.2010
Nasol, parca ziceau ca o sa fie implementat.

#20
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
Rămâne de văzut  in următoarele update-uri

#21
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,539
  • Înscris: 21.03.2005

View Postbirau1982, on 23 iunie 2020 - 20:22, said:

Nasol, parca ziceau ca o sa fie implementat.
Pai ar fi nice... dar "cine" zicea ca o sa fie implementat?

Digi NU cred ca a miscat ceva in directia asta, pana si VOLTE este generic si nu e o retea certificata.

Poate ca idiotenia de 2G+4G in loc de 3G sa fie ceruta de Apple, desi ma indoiesc maxim.
Asa ca... vowifi pe android. Sau cu orange... my next choice, cand ajung la capatul rabdarii.

iOS14 momentan, dupa ce am vazut si un  filmulet de 25 minute pe net, este o gadgetareala maxima... nu as putea spune ca a facut ceva wow...

Pana la urma, cat sa mai dezvolte si ei? Daca instalau top apps din cydia, erau smecheri de mult, de la ios 7 incoace...

Asa, raman la parerea ca este un iOS bun, confortabil in utilizare, mult mai smart ca aranjare si utilizare decat orice versiune de android, dar atat.

Nu optimizeaza consumul, nu aduce amprenta fizica plus face scan... nu aduce un wallet mai destept, nu te lasa sa te joci cu mp3-urile fara itunes, care este o dobitoceala maxima, etc...

Edited by MELODY, 24 June 2020 - 08:26.


#22
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 03.03.2014

View Postrazzvann, on 23 iunie 2020 - 09:10, said:



Un app deosebit lansat impreuna cu ios 14, Translate.

Singura care nu merge e aplicatia bancii bt24 Posted Image in schimb merge revolut..sper cu urmatoarele update-uri sa-si revina.
merge Neo de la BT (un fel de bt 24 de dupa anul 2010). de ala mi-a fost mie cel mai frica. daca merge una din app e ok.
si din cand in cand face crash widgetul de weather. schimba singur locatia pe cupertino. si tot singur se pune inapoi dupa timpi si metode alese de el. Legat de aplicatia Translate...nu as merge chiar pana la termenul de deosebit... dupa cum spunea si MKBHD ....if only there was a industry standard app already existing that could translate....

#23
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Am instalat si eu ios 14 pe un iphone SE 2016 care il tin degeaba pana acum arata ok, dar nu are pt acest telefon Picture in Picture , poate au considerat ca este ecranul prea mic.

#24
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View PostMELODY, on 24 iunie 2020 - 08:25, said:

nu te lasa sa te joci cu mp3-urile fara itunes, care este o dobitoceala maxima, etc...
Am Apple Music si cred ca serviciu mai premium si mai usor de folosit nu exista. Nu am niciun repros vizavi de asta.



#25
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Funcționează și PIP după ce i-am dat un restart la telefon

#26
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 03.03.2014
Apar chestii noi in app de weather in ios 14.

Attached Files



#27
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
Pe cei care ii intereseaza cine ce si cum ii urmareste si cum deja se plang unii ca nu mai pot face bani de pe spatele utilizatorului
https://www.macrumor...ontrols-ios-14/

#28
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013
Un nou beta , acum 2 zile a trebuie sa ii dau emergency shutdown “ nu mai puteam sa intru in aplicații mergea doar sa îl deblochez și sa fac swipe între pagini, iPhone XS

Attached Files



#29
hyper1971

hyper1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 02.02.2018
Este normal. Din proprie experienta, pentru userii simpli, nu merita instalarea inainte de Beta 6. Mi-am nenorocit experienta de utilizare cand m-a mancat sa pun Ios13 beta1.

#30
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
A aparut si primul “public beta”.

#31
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005

View PostBvdan2016, on 03 iulie 2020 - 12:54, said:

Pe cei care ii intereseaza cine ce si cum ii urmareste si cum deja se plang unii ca nu mai pot face bani de pe spatele utilizatorului
https://www.macrumor...ontrols-ios-14/
uuu, asta-i lovitura la temelie :). KO pentru Fb, Google si altii.

#32
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
Am incercat beta si nu mi-a mers MyBRD, in rest a fost ok. Au mers bine aplicatiile. M-am intors la 13.x pana va fi lansat oficial 14-le.

#33
hyper1971

hyper1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 02.02.2018
MyBRD este ultima aplicatie updatata.

#34
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Deja incep sa o iau razna. La orice update vorbesc numai despre “emoji”, ca se adauga “new emoji” etc. Cine naiba foloseste emoji asta!? Eu nici nu stiu cum se pune. Adica nici nu stiu daca pe iPhone X am emoji. Mi se par niste rahaturi de copii mici, de maxim 11-12 ani. Ca deja de la 14 ani incolo fetele umbla dupa baieti, nu cred ca le mai impresioneaza maimutarelile de emoji. Asta ar trebui trecut pe ultimul loc in lista cu ce e nou la un update. Insa e total pe dos: vezi titluri de articole si clipuri pe youtube despre emoji. Doamne-fereste! Atat de mult a decazut IQ-ul omenirii??

Edited by boy4ever, 17 July 2020 - 12:47.


#35
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Ce probleme ai și tu, pe bune. Adică dacă tu personal nu folosești anumite fu cutii inseamnă că gata, nimeni sa nu le mai folosească iar dacă totuși cineva le folosește atunci e retard sau ceva de genul?

Eu ma declar mulțumit dacă telefonul rămane funcțional ca dispozitiv de comunicare și devine mai sigur și mai eficient în utilizare peste timp.

Știi vorba aia : "Live and let live"?


La 14 ma bucur ca au băgat widget-uri, în sfârșit. Asta e unul din lucrurile care îmi lipsesc cel mai mult de la android.

Edited by ro_explorer, 17 July 2020 - 15:07.


#36
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Da, widgeturile sunt utile, un lucru bun, dar nu porcariile de emoji (numai numele “emoji” cat de copilaresc suna)! Si ei se lauda cu asta. Vai de noi!

PS datele mobile sunt in continuare inutile. Nu poti face update de soft, nu ti se face sincronizarea cu iCloud etc. Pai eu pentru ce naiba le dau bani pentru iCloud daca nu il pot folosi??

Edited by boy4ever, 17 July 2020 - 18:50.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate