Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Motorola one action

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#19
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
Nu sunt la Orange. Acum n-am cum verifica wifi calling dar la apeluri rămâne în 4G+.
Te referi la aplicația pentru gesturi? La mine merge fara probleme.

#20
Cagula

Cagula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 29.06.2009

View PostBuxelm, on 26 februarie 2020 - 16:13, said:

Nu sunt la Orange. Acum n-am cum verifica wifi calling dar la apeluri rămâne în 4G+.
Te referi la aplicația pentru gesturi? La mine merge fara probleme.

Ai digi? la orange aveam volte ramanea iconita sus si pe 4G+ cand sunam la vodafone nu am avut volte pe telefonul asta aiurea oricum lumea care avea orange si avea volte acum au ramas fara

#21
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
Nu, nici Digi. E Vodafone dar nu autohton. La mine nu sunt probleme, ba chiar parca merge mult mai bine. Partea de Bluetooth e îmbunătățita, conexiunea cu mașina e mult mai buna și parcă se aude mai clar că înainte. Incerc să mă obișnuiesc cu dark mode, poate bateria tine mai mult. Per ansamblu sunt mulțumit, simt o îmbunătățire după Upgrade. Bănuiesc cat de curând urmează un security patch să-l aducă la zi, cu toate că pentru februarie au beneficiat doar cele cu pie.

Edited by Buxelm, 26 February 2020 - 20:00.


#22
Cagula

Cagula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 29.06.2009

View PostBuxelm, on 26 februarie 2020 - 20:00, said:

Nu, nici Digi. E Vodafone dar nu autohton. La mine nu sunt probleme, ba chiar parca merge mult mai bine. Partea de Bluetooth e îmbunătățita, conexiunea cu mașina e mult mai buna și parcă se aude mai clar că înainte. Incerc să mă obișnuiesc cu dark mode, poate bateria tine mai mult. Per ansamblu sunt mulțumit, simt o îmbunătățire după Upgrade. Bănuiesc cat de curând urmează un security patch să-l aducă la zi, cu toate că pentru februarie au beneficiat doar cele cu pie.

Bine ca au rezolvat problema cu radio fm era mono in android 9 imi venea sa sparg telefonul nu mai avusesem un radio mono din anii 80 inca nu au update pe 2020 la niciun model de telefon de la ei https://motorola-glo...-page/g_id/6806

Edited by Cagula, 26 February 2020 - 20:14.


#23
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
Asta chiar N-am incercat, dar bine de stiut. Para ca si partea audio e mult îmbunătățită. Merci mult de info!

#24
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
Woo!
https://i.ibb.co/m9R...0227-062819.png


#25
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
Am un smartwatch Polar care dupa actualizare nu mai vroia sa se sincronizeze. A trebuit sa-l reinstalez de la zero dar acum e mult mai bine, se actualizeaza instant. Cred ca au imbunatatit conectivitatea prin BT ca si la masina se simte diferenta. Deseara incerc castile.

Dark mode a inceput sa-mi placa si pare ca bateria tine mai bine.

Edited by Buxelm, 27 February 2020 - 12:16.


#26
Cagula

Cagula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 29.06.2009

View PostBuxelm, on 27 februarie 2020 - 12:14, said:

Am un smartwatch Polar care dupa actualizare nu mai vroia sa se sincronizeze. A trebuit sa-l reinstalez de la zero dar acum e mult mai bine, se actualizeaza instant. Cred ca au imbunatatit conectivitatea prin BT ca si la masina se simte diferenta. Deseara incerc castile.

Dark mode a inceput sa-mi placa si pare ca bateria tine mai bine.

Ma bucur ca iti place, aiurea ca nu mai au Volte acum oamenii care au Orange Romania

#27
Cagula

Cagula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 29.06.2009

Buxelm pana la cat la suta incarci acumulatorul tu? incarc telefonul pana la maxim 85% si scade cam repede 15% si nu are nici doua luni telefonul de nou


#28
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Incarci pian la maxim 85% - nu comentez, fiecare are "pasaricile" lui.

Scade cam repede la 15%, are sub 2 luni telefonul - ce insemna "cam repede" ??
10 minute, 10 ore... timpul este relativ pentru persoane diferite.
Ce faci in acest timp ?
Cum ai semnalul GSM in acea perioada ?
Oricum, eu iti recomand sa apelezi la garantie.
Daca nu-l freci absolut intensiv in timpul asa "cam repede", e treaba de garantie.

Edited by trollerul_de_serviciu, 27 February 2020 - 18:48.


#29
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
Așa arată la mine consumul actual. A stat cam o ora la încărcat prin usb,  dar de la laptop și merge greu. In total 5 ore display în lucru, fara soare. Muzica prin BT nu consuma cine știe ce.
Și mai merge vreo 14 ore. Poți vedea pe ce se duce bateria.
Eu sunt mulțumit, nu e ceva nemaipomenit dar se încadrează în normal.

Attached Files



#30
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
Încarca-l full, nu te obișnui cu 85%, pierzi din autonomie.

Edited by Buxelm, 27 February 2020 - 19:55.


#31
Cagula

Cagula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 29.06.2009
A gasit cineva folie de calitate pentru modelul asta de telefon? cumparasem una de la mobile direct din aia cu margine neagra o mizerie de folie nu se lipea bine

Edited by Cagula, 27 February 2020 - 20:24.


#32
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
@Cagula

Mi-am luat de pe wish , 4 bucăți , 3$ each. A venit într-o săptămână. Acoperă tot ecranul(fara marginile negre ale telefonului). Acoperă și camera.


Am mai avut folie cu margini negre pentru Motorola One, si stiu sentimentul. E și poroasă sticla de pe alea.


Dar astea pentru One Action sunt incredibil de bune la prețul asta.... Aluneca degetul pe ele exact ca pe ecranul original. Material identic cu o folie de 60 de lei pentru un Nintendo Switch (se simte mai bine cu folie peste decât fără)

Sunt relativ groase și nu au smoothing pe margine. Nu par ascuțite dar clar o sa te jeneze dacă folosești telefonul fără husa și degetul îți iese frecvent înafara ecranului.


Eu sunt foarte mulțumit de baterie. Niciun Spike major. Tine lejer 12 ore cu muzica BT (o ora) , niste joculețe și Messenger/Discord
Attached File  Screenshot_20200227-204058.png   889.27K   16 downloads

Edited by AstroNoot, 27 February 2020 - 20:44.


#33
Buxelm

Buxelm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 21.12.2015
Poloneză?!

#34
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
Tata e polonez. Urmează să mă mut cu el (înapoi în Polonia) și dacă știu doar engleza și germana nu prea ajuta (Știu și poloneza doar de nivel B1) :)

Daca folosesc poloneza pe telefon și pe Google assistant, ma obișnuiesc cu gunoiul asta de limbă.

#35
Cagula

Cagula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 29.06.2009

View PostAstroNoot, on 27 februarie 2020 - 20:55, said:

Tata e polonez. Urmează să mă mut cu el (înapoi în Polonia) și dacă știu doar engleza și germana nu prea ajuta (Știu și poloneza doar de nivel B1) Posted Image

Daca folosesc poloneza pe telefon și pe Google assistant, ma obișnuiesc cu gunoiul asta de limbă.

Salut, vad ca ai Volte ce operator ai? eu dupa update la Android 10 nu mai am Volte la orange Romania

#36
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
Digi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate