Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Ansamblu rezidential in Pitesti

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
andreitabirca

andreitabirca

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.02.2020
Buna ziua,

Ce constructori / blocuri recomandati in Pitesti?
Este cineva pe piata cu mai multa experienta, sa le faca si bine?

Multumesc!

#2
rdk

rdk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 25.02.2007
Salut,

Singurul "complex"(cu un singur bloc in cazul asta) relativ central este Maia Teilor (peste drum de Socar). Mie mi se par aberante preturile pentru Pitesti. - https://maiateilor.ro/
Mai e un bloc langa gara de care am auzit ca e foarte bun dar nu e inca online nimic.
Am mai vizionat niste apartamente foarte faine in spatele actualului sediu CEZ - dar nu le gasesc nici pe acestea. Erau cu 2 etaje si foarte ok finisate dar suprafetele cam mici - cam 50mp cel mai mare.
Am mai auzit de Nordmark Residence dar mi se pare departe de centru. - https://www.olx.ro/o...html#beacc7db17

Vrei musai in bloc nou? Nu ti-ar placea si ceva in bloc gen 1980+ cu o pozitie buna si loc de parcare?

Bafta!

Edited by rdk, 20 February 2020 - 16:22.


#3
VarfDeAtom

VarfDeAtom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 16.12.2012

 andreitabirca, on 20 februarie 2020 - 15:35, said:

Buna ziua,

Ce constructori / blocuri recomandati in Pitesti?
Este cineva pe piata cu mai multa experienta, sa le faca si bine?

Multumesc!
Damian C. e demult pe piata (din ce stiu eu). Mi se pare cel mai serios la suprafata, adica ai si tu loc in apartament. Dar cred ca face blocuri doar cu un etaj si prin Geamana/ Prundu Platou.

Multe apartamente in Pitesti sunt cu bucataria open space, foarte tare.
Nu prea ai ce sa alegi in Pitesti nici cand vorbim de case. O casa in care sa poti sa primesti cativa oaspeti cred ca e peste 100k euro.

#4
talica

talica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 966
  • Înscris: 21.03.2012
Este demarat un nou complex de blocuri cu 2E+3R pe Cavalerilor, la 700m de Mall (pe stanga, pina in calea ferata). Deocamdata primul bloc este ridicat, se lucreaza la al doilea. La final ar trebui sa fie cinci blocuri, cu acelasi regin de inaltime. Se pare ca primul bloc este deja vandut. Destul de aerisite ca si dispunere, locuri de parcare mai mult decat suficiente. Sa vedem cum vor arata spatiile exterioare, alei, spatii verzi.

Edited by talica, 06 February 2021 - 01:41.


#5
VarfDeAtom

VarfDeAtom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 16.12.2012

 talica, on 06 februarie 2021 - 01:38, said:

Este demarat un nou complex de blocuri cu 2E+3R pe Cavalerilor, la 700m de Mall (pe stanga, pina in calea ferata). Deocamdata primul bloc este ridicat, se lucreaza la al doilea. La final ar trebui sa fie cinci blocuri, cu acelasi regin de inaltime. Se pare ca primul bloc este deja vandut. Destul de aerisite ca si dispunere, locuri de parcare mai mult decat suficiente. Sa vedem cum vor arata spatiile exterioare, alei, spatii verzi.

unde e strada asta, Cavalerilor?
"2E+3R"  ce inseamna 3R?

#6
talica

talica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 966
  • Înscris: 21.03.2012
La intrare in Stefanesti, dupa podul peste raul Doamnei, faci stanga. La 500 m pe stanga este primul bloc terminat.

3R inseamna etaj retras.

#7
9mw

9mw

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.12.2019
daduse unu drumu la un bloculet dasta mai mic parter cu doua sau trei etaje, prin trivale apartamentele super misto decomandate cu 3 camere cu 2 bai cu cate 2 balcoane mari plus locuri de parcare dar de vreo luna nu a mai facut nimic ca a gasit canale si conducte cand sapa sa faca fundatia.  
am fost sa vad cum se lucreaza si pare ca face treaba buna constructia e tip cadre si facuse niste gauri de zici ca face bloc de 10 etaje nu 2 - 3.  

am vazut blocuri si constructii jalnice facute pe langa trivale pe la tancodrom sau pe langa trivale pe campului, sau la cap de linie, cam ce apartine de mosoaia. eu nu stiu cum vand aia mizeriile alea de constructii care nu respecta nimic. fier in ele nu e mai deloc, cel mai prost beton vai de mama lor si cica deja sunt date. n-as avea curaj sa stau in asa ceva dar e bataie pe ele ca cica is mai ieftine.

si eu caut sa iau ceva facut cum trebuie dupa ce m-a mancat undeva sa renovez un apartament de 2 camere comunist in care am bagat 6.000 euro si apoi mi-am dat seama ca nu am loc, mai vine o ruda ceva un prieten n-ai unde sa-l tii, daca mai ai si copii ai pus-o. nu mai vorbesc ca am o singura baie si e bataie cu nevasta-mea pe ea.

Din ce m-am interesat in ultimul an, singurul bloc facut cum trebuie in pitesti e ala dinspre gara, pe partea dreapta cu balustrade albe din placi de beton. Cred ca are vreo 9-10 etaje si cica e facut mai bine. Dar cand am aflat la ce pret se estimeaza un apartament de 2 camere am lasat-o balta. cica minim 90.000 euro iar pentru 3 camere de la 120.000 in sus. ultimul etaj a fost cumparat in intregime de nustiu ce firma si cica a data pe el in jur de 1 milion de euro. dar o sa faca ceva birouri acolo din cate am inteles, sau asa aveau de gand.
Ca zona mi se pare aiurea, mereu masini, galagie, agitatie, claxoane nu as da banii astia oricat de aproape e de centru. plus ca in caz de ceva cutremur mai degraba stau intr-un bloc de 4 etaje decat intr-unu de 8-9 etaje oricat de bine ar fi facut.

daca mai auziti de blocuri noi facute bine dar in pitesti mai scrieti pe aici, nu vreau mosoaia sau stefanesti, bradu etc. vreau ceva in pitesti preferabil trivale, zona in continua dezvoltare unde cica o sa faca penny si lidl si numai stiu ce. zona in care stau smenarii din pitesti, consilieri, primari etc. daca astia nu s-au mutat de acolo e clar ca zona o sa fie din ce in ce mai ok. plus ca am auzit ca o sa refaca reteaua de alimentare cu apa si nustiu ce alte imbunatatiri.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate