Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Consolidare gratar

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
293 replies to this topic

#163
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012

 filipxxx, on 13 mai 2020 - 10:52, said:

Bah frate, era el industrial design cum era, dar nu ai gasit o banda de mascare sa tragi dungile alea, a dracu treaba acum cu model caramida cu mortarul scurs Posted Image Iti mai spun un secret, zidirea caramizilor e in sistem tesut, deci dungile alea alea aliniate perfect sare si mai mult in ochi acum.
Da le incolo de.linii tocmai ca nu am vrut nimic drept...am vrut abstract....flinstone....epoca de piatra...��
Stiu ce zici cu tesutul dar asta o pot face oricand .....am pistol pun benzi si gata tot.cu benzi a fost facut asta si am pictat dungile cu gri oskar....asta poate fi revopsit cu acelasi oskar in n moduri....pt ca e adezivul sub...asta am simtit ieri asta am pictat...poate intr un alt an ma trezesc ca l vreau galben cu triunghiuri atunci asta fac....deci...

Edited by claudiu2012, 13 May 2020 - 11:02.


#164
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,956
  • Înscris: 24.01.2012
Şi când credeam că e gata şi că nu poate fi mai urât decât era, l-a vopsit!


Grătarul ăsta o să apară pe 9gag, pot să pun pariu.

#165
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 06.01.2014

 Magicwisewolf, on 13 mai 2020 - 09:44, said:

Te-am batut ! Posted Image

"Gratarul" asta ne-a batut pe toti.

#166
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,088
  • Înscris: 29.01.2016
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1W6JG-JOp8I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

La min 34:33 pana la 34:39


Mi se pare ca se potriveste perfect expresia lui Papaiani. Posted Image

Edited by Magicwisewolf, 13 May 2020 - 13:43.


#167
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 17.03.2008
Este cel mai urmarit topic!
Bravo, Claudiu! Esti mesereaș! E belea gratarul!  
Inca o data: bravo! Zau!🤣🤣🤣🤣

Auzi?.... Pavajul va fi asortat cu gratarul?.... Astept cu real interes sa vad combinatia, rezultatul!

#168
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Rog un moderator sa mute topicul pe fun. Gratarul asta e doar o gluma proasta :lol:.

#169
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 17.03.2008
Pai de ce e gluma?.... Topicul este despre consolidarea unui gratar. Cui  nu-i place, nu are decat! Mie-mi place foarte mult.

#170
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 23.02.2007
Zise un om care face gratar cu butelia si geamul de la aragaz :D

#171
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,088
  • Înscris: 29.01.2016

 bobitzaaa, on 13 mai 2020 - 14:43, said:

Zise un om care face gratar cu butelia si geamul de la aragaz Posted Image

Eu cred ca @sacos e invidios. Vrea si el un gratar din ala si nu stie cum sa faca. :)

Edited by Magicwisewolf, 13 May 2020 - 14:50.


#172
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 17.03.2008
Evident ca sunt invidios!.... Dar macar sunt sincer, recunosc! Asta este un gratar beton!
Eu nu imi permit asa ceva. Claudiu initial a zis ca baga 275 de lei, acum spune ca l-a costat de patru ori mai mult. Eu n-am nici atatia bani, nici asa talent. Zau!.... Daca aveam bani, nu cumparam saracia aia de plita din Dedeman!....

#173
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
Dar cosul nu e ok....caramida aia s-a crapat la al.doilea foc puternic si gresia care sta sus o sa dispara deci nu e gata gratarul mai am de lucrat la partea de sus..iar de fum tot in fata vine....bine asta doar la carnati cred ca carnatilor nu le place de gratarul meu...
Ajung la ideea ca betonul e beton se caca pe caramida...iat fonta aia se cam incovoaie....cred ca i fonta din parti...in schimb nu se arde carnea oricat de prost ai fi la preparat....si trebe dat cu ulei inainte sa nu se lipeasca carnea....

Deci concluzie cosul trage dar doar 50 la suta....efectul de hota s a dus pe...cu gresia aia ca tot maibuna era o tabla....in fine...si cosul s a crapat
Ciudat e ca la primul foc nu a avut nimic dar greseala a fost fatala la capacul de adeziv pus pe ultima caramida unde am astupat golurile plus tencuirea ei ceea ce a facut ca toata caldura sa se acumuleze in interior si sa crape....deci nu a mai respirat....

Attached Files


Edited by claudiu2012, 13 May 2020 - 16:31.


#174
Kendo

Kendo

    Aspargus de Pontaforte

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 03.06.2003
Si nu cred ca nu ti s-a spus: https://forum.softpe...4#entry26261782

#175
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012
Am zis da asa e dar am avut si solutia sa iau din aia si mi a fost mai usor decat sa mai torn beton armat si sus si cred ca era mai usor si asa o sa fac......cofrez 5 cm armat cu plasa si gata ca e putin de turnat...1 m cu 4 laturi de 20 de cm
Crede ma la ce foc am facut azi se vede si in poze flacara de 50 de cm chiar 60 in el betonul nu are nimic........
Mai trebe o consola partea dreapta din lemn ceva suspendat cu conexpand si 2 rafturi 1 pt lemne si 1 pt ustensile si masa.
2 rectangulare de 50 de cm prinse pe blocul de beton si sudat de ele rectangulare de 50 de cm
Ovidiu mi a tras teapa ....Kendo jos palaria scuze..
Am observat ca sunt unii pe aici care isi bat joc cu sfaturile nu stiu de ce mai deshid topicuri cand primesc sfaturi gresite si probate....munca degeaba....eu aveam in cap beton si m am dus pe caramida aia de rahat....si uite....teapa luata pe forum...asta e dovada aveti poze..noroc ca e un amarat de cos care l dau in 5 min jos...
Ca rezistenta ca spunea un coleg ca mi cade placa in cap ....m am urcat eu pe el am 105 kg se vede in poze...si nu cade nimic deci beton armat....

Edited by claudiu2012, 13 May 2020 - 16:44.


#176
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Intre suprafata focarului si a cosului de fum e un raport, nu-l ai inseamna ca nu ai tiraj (nu-l stiu ca ti-as spune), efectul de hota nu stiu ce ar putea fi. Din avion se vede ca ai un focar imens comparativ cu gaura cosului. Posted Image in cazul tau poti testa sa mai inchizi din focar, sa mai pui niste caramizi si sa il inalti, orice dar nu mai turna beton pe el. Posted Image

Edited by filipxxx, 13 May 2020 - 17:11.


#177
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 claudiu2012, on 13 mai 2020 - 16:33, said:

Ca rezistenta ca spunea un coleg ca mi cade placa in cap ....m am urcat eu pe el am 105 kg se vede in poze...si nu cade nimic deci beton armat....

Observ ca te-ai asortat cu gratarul :))

#178
sacos

sacos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 17.03.2008
Torni beton si la coș?🙄🙄🙄
Cum ai de gand sa faci cofrajul? Cat are inaltime? Cum il ancorezi? Cum torni betonul? Daca pica! Zau ca aici sunt blocat!.....

#179
claudiu2012

claudiu2012

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,370
  • Înscris: 03.05.2012

 sacos, on 13 mai 2020 - 17:47, said:

Torni beton si la coș?🙄🙄🙄
Cum ai de gand sa faci cofrajul? Cat are inaltime? Cum il ancorezi? Cum torni betonul? Daca pica! Zau ca aici sunt blocat!.....
Ce rahat sa pice? Le dau pe alea jos le arunc la gunoi ....de 36 de lei toate 4..deci nu e o avere..
Te referi cum o sa stea lipit de placa aia de beton?? Pai nici eu nu stiu....imi.vin idei...sincer ma mai gandesc...daca nu reusesc asta o sa cumpar.un cos din inox.de 1 m si gata...

#180
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014

 claudiu2012, on 13 mai 2020 - 16:33, said:

Am observat ca sunt unii pe aici care isi bat joc cu sfaturile nu stiu de ce mai deshid topicuri cand primesc sfaturi gresite si probate....munca degeaba....eu aveam in cap beton si m am dus pe caramida aia de rahat....si uite....teapa luata pe forum...asta e dovada aveti poze..noroc ca e un amarat de cos care l dau in 5 min jos...

Uite cărămidă de coș: https://www.leroymer...-x-330-mm/25341 Cred că tu ai luat de aia ieftină, care e pentru ventilație. Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate