Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Recomandare pre workout

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,986
  • Înscris: 28.07.2014
Recomandati mi va rog un pre workout pt mine care am 190 - 73 kg , vreau sa pun masa musculara.

Edited by exydos, 17 February 2020 - 09:12.


#2
mkdan2004

mkdan2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 16.07.2008
Pre-workoutul nu te ajuta sa pui masa musculara. In general, produsele au preturi exagerat de mari raportat la ce contin, dar daca vrei sa nu te complici prea mult, C4 de la Cellucor mie mi-a placut cel mai mult. Eu am renuntat de foarte mult timp la ele pentru ca efectiv "mi s-a acrit", la propriu. Tine cont, ca in timp organismul nu mai reactioneaza la fel de bine ca la inceput la efectul cofeinei - dezvolta toleranta.

#3
razvansd

razvansd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 27.05.2015
Pai si daca vrei sa pui masa, ce sa faci cu un pre-workout ?
Pentru masa musculara: calorii mai multe & eventual creatina.
Preworkout-ul e scump, nu face decat sa iti mareasca pulsu & adrenalina, dar dupa 40min - 1 ora ai parte de asa numitul "crashing effect" - care te lasa intr-o stare de oboseala mai accentuata decat cea dinainte sa iei pre-workoutul. Nu merita. Mai bine o cafea :)

#4
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,986
  • Înscris: 28.07.2014
Pai pe langa dieta si somn + hidratare suficienta m am gandit ca a rfi o idee buna sa iau si un pre workout

#5
mkdan2004

mkdan2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 16.07.2008
Pai somnul cu pre-workoutul e posibil sa nu se impace foarte bine, daca te antrenezi seara (o servire de pre-workout are mult mai multa cofeina decat o bautura energizanta).  In principiu sunt ok pre-workouturile moderne, in trecut au fost situatii in care unele produse au fost depistate cu metamfetamina.

#6
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008

 exydos, on 17 februarie 2020 - 09:11, said:

Recomandati mi va rog un pre workout pt mine care am 190 - 73 kg , vreau sa pun masa musculara.
Daca mi-ai spune ca ai vreo 5 ani de sala si ca vrei sa obtii maximul de rezultate la sala, ti-as recomanda produsele de la Rich Piana 5% Nutrition, dar nu cred ca e cazul la tine, adica nu cred sa ai nevoie de ele acum. Asa ca iti recomand ceva sub 100lei, fara multe pretentii: C4, No-xplode, Vapor x5, Assault. Orice ai alege sa eviti Gold Standard preworkout de la ON si  Shock Therapy - Universal. Sunt bani aruncati.

#7
MateiIonescu

MateiIonescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 18.10.2020
In traducere pre workout = inainte de antrenament, de la el primesti un bust de energie. Pentru masa musculara ai nevoie de o proteina.
In functie de bugetul pe care il ai, preturile incep de la 90 lei pana la 170 lei.
Pe comunitatea bodybuilding . com gasesti un top al lor, daca ai un buget mediu iti recomanda https://www.kiwigym....riginal-60-serv
Daca doresti ceva de super calitate Pre Kaged https://www.kiwigym....rkout-636-grame

#8
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008
Mi-am mai luat un C4 la 50lei :)  ca sa fie acolo.

#9
pele

pele

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 16.03.2006
De unde?

#10
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008
A fost la megaproteine la lichidare de stoc, 54lei si am mai primit ceva bonus de 4lei. Acum e voucer de 20lei alta data e transport gratuit, trebuie urmarit. Eu stiti ca iau numai moca. Altfel nu prea dau banii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate