Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

Google map cronologie

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
ada

ada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 03.03.2004
In cronologie google map imi apare un traseu efectuat in 40 minute ca ar fi durat 4 ore. E posibil?

#2
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 22.01.2015
Posted Image.Da,mai ales spre/dinspre munte. Banui ca locuiesti in B.

Cred ca am gresit,imi fac o cafea. Sorry.

#3
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Chiar îl folosesc la lucru. Funcționează relativ exact. Cred, depinde de telefon.... Eu l-am luat special pentru a fi "urmărit"...

Edited by sarac.lipit, 16 February 2020 - 07:58.


#4
ada

ada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 03.03.2004
Fac o naveta zilnic de aprox 40 minute si am observat acest lucru de citeva ori.

#5
3matrix

3matrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,344
  • Înscris: 21.06.2019

View Postada, on 16 februarie 2020 - 07:17, said:

....efectuat in 40 minute ca ar fi durat 4 ore. E posibil?
Asta intreb si eu ?????
daca este EFECTUAT , cum spui ca DURAT x ???????

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Adica ea a efectuat traseul in 40 de minute, iar Google Cronologie a afisat ca traseul a fost facut in 4 ore.

Cred ca tine de precizia/semnalul GPS. Probabil ca in momentul in care tu ai ajuns efectiv in locul acela GPS-ul te-a detectat in alta parte si abia dupa 4 ore te-a identificat la punctul de sosire pe care l-ai setat.

LE: De fapt Google Cronologie nu prea are treaba cu GPS ci cred ca este o extensie a Maps, care functioneaza in fundal, iar GPS-ul nu trebuie sa fie neaparat activ. Sunt ceva estimari, bazate inclusiv pe triangulatia antelenor operatorilor de telefonie mobila.

Si mie imi apare ca am vizitat X orase xx km cu masina, xx km pe jos, dar nu este tot timpul exact.

Edited by MembruAnonim, 16 February 2020 - 09:01.


#7
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Foloseste alte programe / optiuni pentru precizie mai mare.
De exemplu, cind pleci / ajungi la destinatie, fa o poza si trimit pe whatsapp, acolo apare corect data si ora (la expeditor, nu stiu si la destinatar).
Sau trimite pozele pe mail, asta e, de obicei, mai rapid decit whatsapp

#8
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015

View PostMembruAnonim, on 16 februarie 2020 - 09:00, said:

Adica ea a efectuat traseul in 40 de minute, iar Google Cronologie a afisat ca traseul a fost facut in 4 ore.

Cred ca tine de precizia/semnalul GPS. Probabil ca in momentul in care tu ai ajuns efectiv in locul acela GPS-ul te-a detectat in alta parte si abia dupa 4 ore te-a identificat la punctul de sosire pe care l-ai setat.

LE: De fapt Google Cronologie nu prea are treaba cu GPS ci cred ca este o extensie a Maps, care functioneaza in fundal, iar GPS-ul nu trebuie sa fie neaparat activ. Sunt ceva estimari, bazate inclusiv pe triangulatia antelenor operatorilor de telefonie mobila.

Si mie imi apare ca am vizitat X orase xx km cu masina, xx km pe jos, dar nu este tot timpul exact.
Exact, mie mi-a aratat si in avion sau prin Italia, intre Pisa si un orasel, Lucca, unde am ramas fara baterie o parte din traseu si tot mi-a aratat in cronologie pe unde am fost si asta m-a mirat .

#9
ada

ada

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 03.03.2004
Am observat acest lucru de citeva ori si chiar mi s a parut ca dupa ce am oprit la serviciu imi arata ca sint in alta parte. Poate am si o problema cu telefonul daca a mai remarcat cineva aceasta problema. Oricum nu este important dar nu am inteles ce se intimpla. Multumesc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate