Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Monitor de uz general AOC 24G2U5 sau altceva?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,749
  • Înscris: 22.11.2006
Salutare colegi,

As dori un sfat, o recomandare, pentru un monitor de uz general.
parametrii sunt: buget 500-800 lei, diagonala 24 inch, plat, rezolutie FHD probabil, ca mai sus, nu ma incadrez, panou IPS, pt ca TN sunt deficitare la calitatea imaginii

Utilizare: Mixt 50% office, multimedia, browsing + 50% ceva gaming ocazional, necompetitiv si nu FPS. Drept urmare nu cred ca imi trebuie 144HZ.

Dupa ceva cercetari am ajuns la monitorul din titlu. AOC 24G2U5. la pretul de 700. Gasesc ceva mai bun la banii astia? Neaparat sa fie decent si in office, pt ca va fi folosit de mai multe persoane, pe parcursul intregii zile, cu office ziua, si gaming seara.

Ca idee momentan am un laptop de gaming care abia se taraie oricum la 60Hz, dar intentionez pe viitor sa configurez o unitate ceva mai sanatoasa care sa poata si ceva jocuri (3-4000 lei), si de asta nu ma multumesc cu ceva de 3-400 de lei, desi variante sunt destule si acolo.

#2
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,133
  • Înscris: 05.12.2002
Ia vezi asta:

https://www.pcgarage...utm_term=stoc_f

E WQHD, ceea ce in office e vis.

Edited by Alice, 27 January 2020 - 22:45.


#3
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,749
  • Înscris: 22.11.2006
M-am uitat la acel Lenovo, dar nu m-au convins review-urile. Plus, cu Lenovo nu am avut experiente placute.

#4
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018
Pentru gaming ocazional nu iti trebuie display TN cu timp de raspuns 1ms ca sa sacrifici unghiurile de vizualizare.

Eu mi-am cumparat asta de care sunt foarte multumit. Eu fac si ceva proiectare pe monitorul asta.

Am monitorul de 8 luni si ceva.

Edited by abac, 28 January 2020 - 08:57.


#5
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,749
  • Înscris: 22.11.2006
Aoc-ul din link e IPS. 🙂

Dar, multumesc de sugestie, ma uit.

#6
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,749
  • Înscris: 22.11.2006
L.e. dell-ul se2717h e foarte interesant, dar 27 e prea mare pt birou ingust + fhd va fi putin pt dimensiune. Cred ca 24 e optim.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate