Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Probleme activare Wi-Fi Samsung Galaxy S7

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
radu_radu

radu_radu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 19.12.2004
Salutare,
După ultimul update de soft a apărut o problemă la activarea Wi-Fi - ului. Am realizat o captura video cu reacția telefonului.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xt62okqabto?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Va rog sa ma ajutați cu o modalitate de depanare.
Mulțumesc!

#2
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 06.03.2018
restart din fabrica ai incercat? daca nu incearca sa intri in recovery mod > POWER + VOL DOWN si dai reset cache poate ai sanse.

#3
radu_radu

radu_radu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 19.12.2004
Am încercat ambele. Nu funcționează.

#4
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
N-am inteles nimic din video.
Presupun ca nu mai ai garantie.
Ai cel putin 2 solutii:
- intrebi la ESD Service daca se repara gratis sau cit costa reparatia
- pui unul din cele jdezeci de custom ROM: https://forum.xda-de...s.com/galaxy-s7

#5
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.05.2010
bai dar astia de la portocala sunt varza la uptodate  !
pe sammobile ultimul soft de la iei este pe Marshmallow 6.0.1  !!!  
voda si telekom  sum la zi cu  oreo  ....
varza orange Posted Image cum fac sa am wifi call si hd voce ... daca bag un firmware de la voda sau telecom(cosmote) oare "merge"  wificall sau voce hd ?

Edited by apaxtc, 09 March 2020 - 14:24.


#6
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.05.2010
am revinit  cu rezolvare
functioneaza wifi call si volte  cu firmware  ROM(general Romania)   pe android Oreo
bine inteles am facut flash cu odin(13.3.1)(parca) e bine sa folosit ultima versiune

#7
emyg

emyg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.05.2006
va salut , am 3 telefoane S6 edge + Android 7.0 ; S7 Android 7.0 si S7 Android 8.0 ( primele doua in orange , al treilea in vodafone ) dar pe nici unul nu imi apare functia apel wi-fi am cautat toate tutorialele am sunat la orange dar nu am reusit , practic intru in setari conexiune si apar toate wi-fi bluetooth etc etc dar apel wi-fi pauza , am dat phone setari de apel si nimic pls help. stiu ca au fost doua versiuni cu snapdragon si cu exynos ( asa am eu , sa fie softurile diferite ? am vazut un tutorial din india exact cu acelasi S7 gold Android 8.0 si apare clar wi-fi calling ceea ce la al meu nu . va multumesc anticipat !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate