Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

COSMOPOLIT ZENIT

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 23.01.2015
Salutare,
Am auzit ca se va construi un bloc pe strada Carpatilor nr. 15-17 in Brasov si daca cineva stie mai multe informatii despre bloc, zona, dezvoltator, taxe percepute as fi si eu interesat.

#2
zumiter

zumiter

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 06.01.2016
Pai ca idee, te poti uita la blocul Cosmopolit de la Magnolia sa vezi cum arata, iar ca preturi, am niste amici care si-au cumparat acolo, 2 camere 57 mp 90.000 Euro. Finisaje de calitate, insa din pacate asta este genul de dezvoltator care vrea sa beneficieze si de cel mai mic spatiu liber de pe harta.

In poza atasata se vede clar distanta minora, din ce mi s-a comunicat sunt 18 metri intre blocul Cosmopolit si blocul SunnyVille cu galben, din fata.

Va dati seama cei care nu au vedere spre Tampa, ce aiurea este pt ei sa se uite la vecinii din Sunnyville la distanta infima...

Apartamentele sunt finisate foarte fain, toate sunt cu incalzire in pardoseala, bai accesorizate in pas cu secolul actual, arata bine, n-am ce zice. Spatiul limitat insa la apartamentele cu suprafete mici (gen 2 camere).

Attached Files


Edited by zumiter, 22 April 2020 - 17:41.


#3
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 23.01.2015
foarte scump, la banii astia iti iei 2 apartamente vechi

#4
dann778

dann778

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.06.2009
Proiectul se cheama Cosmopolit Zenit si include 2 blocuri, unul dintre ele avand 2 scari.Momentan pe respectivul teren se afla cateva cladiri in stare de dezafectare(demolare)
In urma  cu cateva zile am fost la discutii cu dl.Zoltan, reprezentantul de vanzari la sediul din Mihai Viteazul nr.6. cerand mai multe informatii despre apartamentele cu 2 camere.Am inspectat si un apartament din Ansamblul Cosmopolit Mihai viteazul 1, inaugurat in urma cu 4 ani.Intr-adevar finisajele arata foarte ok, la capitolul compartimentare arata bine, dar e loc si de mai bine.De remarcat este faptul ca la ei pretul apartamentelor creste progresiv cu cel putin o mie si ceva de euro odata cu urcarea catre un nivel superior.Conform informatiior de pe pagina lor, folosesc materiale de foarte buna calitate.....se lauda cumva si folosesc in mod repetitiv termenul "premium".La fel si zona, conform aceluiasi reprezentant de vanzari, e considerata zona centrala.Preturile sunt acceptabile iar daca nu va dereanjeaza ca va veti muta la finele lui 2022, poate fi o varianta de luat in seama.
Cum orice lucru frumos are si parti mai putin frumoase, nu pot sa nu remarc faptul ca pe site-ul lor locul de parcare(suprateran) este de 5000 eur+tva insa in realitate pentru locatarul de rand aceste parcari nu sunt dsponibile, ele fiind rezervate detinatorilor/chiriasilor spatiilor comerciale sau de birouri aflate la parterele imobilelor.In acest caz sunteti "obligat" sa va achizitionati in subteran.
8000 eur+tva.
N-am batut palma.Pentru moment inca mai adun informatii despre proiect dar si despre alte proiecte,alti dezvoltatori,alte zone.

                                                                        Cu respect.

Edited by dann778, 14 October 2020 - 22:16.


#5
adrian_h2

adrian_h2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.07.2017
In Racadau au intarziat 2 ani cu predarea proiectului din Magnolia. Au finisaje de calitate totusi, dar amplasarea Zenit este chiar la intersectie la iesirea din Racadau si e mult trafic, deci automat va fi mult praf si aglomeratie in zona.

Si inca o completare, ansamblul nu este in Racadau ci pe Calea Bucuresti.

Edited by adrian_h2, 08 November 2020 - 21:06.


#6
andybran

andybran

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.11.2020
Buna tuturor,

up up up Posted Image

Si eu sunt interesata de acest proiect. Stie cineva mai multe intre timp? E de incredere dezvoltatorul? Mai cunoasteti alte proiecte in zone bune (Racadau, sau altelle)? Nu sunt din Brasov din pacate sa pot veni si cauta.
Multumesc, o zi faina!

#7
gibex

gibex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 09.10.2005

View Postandybran, on 17 noiembrie 2020 - 16:29, said:

Buna tuturor,

up up up Posted Image

Si eu sunt interesata de acest proiect. Stie cineva mai multe intre timp? E de incredere dezvoltatorul? Mai cunoasteti alte proiecte in zone bune (Racadau, sau altelle)? Nu sunt din Brasov din pacate sa pot veni si cauta.
Multumesc, o zi faina!


Calitativ par a fi peste Urban, dar la 15000 euro parcarea subterana anul trecut in iarna, am zis pas.
Confirm ce a zis @adrian mai sus, este fix intr-o intersectie care este aglomerata. Nu stiu cum va fi accesul la bloc, dar 2 blocuri acolo mi se pare cam inghesuit. In spate sunt cateva blocuri inalte, in fata la str. Carpatilor, aglomerat Posted Image.

In Racadau nu prea mai e loc de construit decat in zona de case, dar acolo doar cu limitare de inaltime. Se mai construiesc blocuri  spre Poiana, dar acolo sunt preturi > 150k e.
Cel mai bine va faceti timp un weekend si faceti o tura prin oras sa vedeti fiecare zona.

Adrian_h2 , 2 ani intarziere este foarte foarte mult la preturile lor.

Edited by gibex, 23 November 2020 - 12:06.


#8
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018
Vedeti la urban in steagu
[ https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/files/eyJmbiI6InZna2hyZHJzeXdrNjMtQVJPIiwidyI6W3siZm4iOiJvMXpjd3JkeHQ2eG4tQVJPIiwicyI6IjE0IiwicCI6IjEwLC0xMCIsImEiOiIwIn1dfQ.tTNEcvx5XIC5iYm3MYsFmlQcTu13lj18eauhODn0pD4/image;s=1280x1024;q=80 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/files/eyJmbiI6InloZ2VkYmZwcTZkMTMtQVJPIiwidyI6W3siZm4iOiJvMXpjd3JkeHQ2eG4tQVJPIiwicyI6IjE0IiwicCI6IjEwLC0xMCIsImEiOiIwIn1dfQ.gDe7UcAFGawmf51qxE4PekE8tgdDvZK1F2RUrMWvtj0/image;s=1280x1024;q=80 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
andybran

andybran

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.11.2020
Multumesc tuturor pentru ajutor, o seara buna!

#10
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 23.01.2015

View Postdann778, on 14 octombrie 2020 - 22:08, said:

Proiectul se cheama Cosmopolit Zenit si include 2 blocuri, unul dintre ele avand 2 scari.Momentan pe respectivul teren se afla cateva cladiri in stare de dezafectare(demolare)
In urma  cu cateva zile am fost la discutii cu dl.Zoltan, reprezentantul de vanzari la sediul din Mihai Viteazul nr.6. cerand mai multe informatii despre apartamentele cu 2 camere.Am inspectat si un apartament din Ansamblul Cosmopolit Mihai viteazul 1, inaugurat in urma cu 4 ani.Intr-adevar finisajele arata foarte ok, la capitolul compartimentare arata bine, dar e loc si de mai bine.De remarcat este faptul ca la ei pretul apartamentelor creste progresiv cu cel putin o mie si ceva de euro odata cu urcarea catre un nivel superior.Conform informatiior de pe pagina lor, folosesc materiale de foarte buna calitate.....se lauda cumva si folosesc in mod repetitiv termenul "premium".La fel si zona, conform aceluiasi reprezentant de vanzari, e considerata zona centrala.Preturile sunt acceptabile iar daca nu va dereanjeaza ca va veti muta la finele lui 2022, poate fi o varianta de luat in seama.
Cum orice lucru frumos are si parti mai putin frumoase, nu pot sa nu remarc faptul ca pe site-ul lor locul de parcare(suprateran) este de 5000 eur+tva insa in realitate pentru locatarul de rand aceste parcari nu sunt dsponibile, ele fiind rezervate detinatorilor/chiriasilor spatiilor comerciale sau de birouri aflate la parterele imobilelor.In acest caz sunteti "obligat" sa va achizitionati in subteran.
8000 eur+tva.
N-am batut palma.Pentru moment inca mai adun informatii despre proiect dar si despre alte proiecte,alti dezvoltatori,alte zone.

                                                                        Cu respect.
Eu cred ca vor mai scadea preturile la acest complex. Nu se vor mai vinde ca anul trecut si nu vor avea de ales. Si faza cu 40% avans cand ei nici macar nu au sapat groapa este exagerata. Si atentie daca vrei sa faci credit pentru diferenta trebuie sa platesti cu 14% mai mult fata de preturile de pe site. Nu am vazut nicaieri asa ceva. Cum spunea cineva mai sus. Urban este o alegere mult mai buna in momentul de fata.

Edited by ffm, 09 January 2021 - 12:34.


#11
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 23.01.2015
Poate confirma cineva din zona daca s-au apucat de demolarea constructiilor vechi?

#12
dann778

dann778

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.06.2009
Si eu m-am intrebat acelasi lucru.Mi se pare ca au un mic delay cu faza asta.Am un nepot care sta in Bv eu nefiind din zona si mi-a zis ca in urma cu vreo saptamana zona era imprejmuita sau delimitata cu un soi de banda.

#13
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 23.01.2015
Ai idee daca au obtinut autorizatia de demolare/construire?

#14
dann778

dann778

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.06.2009
Nu, nu am.Dar sunt convins ca daca suni iti vor raspunde.
E am renuntat ptr moment la proiectul lor.

#15
adrian_h2

adrian_h2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.07.2017

 ffm, on 26 februarie 2021 - 19:15, said:

Poate confirma cineva din zona daca s-au apucat de demolarea constructiilor vechi?

Locuiesc in zona. Confirm ca inca nu au inceput demolarea.

Si inca o data completez, nu e in Racadau blocul. Este la iesirea din Racadau spre calea Bucuresti, o intersectie foarte aglomerata.

#16
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 23.01.2015
Am trecut vineri pe acolo. Au afisat in fata pe str carpatiilor ca au obtinut autorizatia de demolare a constructiilor si chiar s-au apucat, dar pe partea din spate.

#17
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018

 adrian_h2, on 08 martie 2021 - 20:34, said:

Locuiesc in zona. Confirm ca inca nu au inceput demolarea.

Si inca o data completez, nu e in Racadau blocul. Este la iesirea din Racadau spre calea Bucuresti, o intersectie foarte aglomerata.
Poza asta sustine contrariul
[ https://www.bizbrasov.ro/wp-content/uploads/2021/03/zoli-1-1-1024x461.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.bizbrasov.ro/wp-content/uploads/2021/03/4_1-Photo-1024x576.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.bizbrasov.ro/wp-content/uploads/2021/03/new_17-Photo-1024x576.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
https://www.bizbraso...nte-in-racadau/

Edited by TheChosen1, 10 March 2021 - 16:26.


#18
adrian_h2

adrian_h2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.07.2017
Da, asa este. Au inceput demolarile. Se lucreaza intens acum.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate