Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Sealife Family Resort Hotel - Antalya

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Eagles

Eagles

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 10.10.2007
A fost cineva la acest hotel?
Am rezervare (AI) prin booking pentru 29 iun. - 4 iul. cu anulare gratuită.
pe am fost acolo părerile sunt împărţite şi în plus multe postări sunt destul de vechi.

http://www.booking.com/Share-zD98F2

Edited by Eagles, 16 January 2020 - 13:44.


#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Dacă ai îndoieli, anulează.

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,961
  • Înscris: 18.12.2007
Vad ca review-urile cele mai noi sunt din vara anului trecut. Se duce cineva acolo iarna?

#4
licurici_licurici

licurici_licurici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 10.06.2015

View PostEagles, on 16 ianuarie 2020 - 13:43, said:

A fost cineva la acest hotel?
Am rezervare (AI) prin booking pentru 29 iun. - 4 iul. cu anulare gratuită.
pe am fost acolo părerile sunt împărţite şi în plus multe postări sunt destul de vechi.

http://www.booking.com/Share-zD98F2


Oricum parerile sunt intotdeauna impartite, nu poti multumi pe toata lumea! Daca tot ai rezervarea facuta, mergi inainte, sigur ceva repere ai avut daca ai ales aceasta locatie!

#5
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,039
  • Înscris: 08.08.2018
Pe Tripadvisor suna destul de bine. Adica na, cam ce te astepti la un hotel relativ ieftin din Turcia. Raport pret-servicii absolut ok. Conteaza foarte mult si cu ce o sa-l compari. Ideal este sa te duci acolo fara asteptari exagerate, si sa incerci sa te bucuri de aspectele pozitive.

#6
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009

View PostAlexEn, on 16 ianuarie 2020 - 14:06, said:

Vad ca review-urile cele mai noi sunt din vara anului trecut. Se duce cineva acolo iarna?
Echipele de fotbal Posted Image

View PostEagles, on 16 ianuarie 2020 - 13:43, said:

A fost cineva la acest hotel?
Am rezervare (AI) prin booking pentru 29 iun. - 4 iul. cu anulare gratuită.
pe am fost acolo părerile sunt împărţite şi în plus multe postări sunt destul de vechi.
http://www.booking.com/Share-zD98F2
Stiu ca sunt offtopic, dar sunt curios ce metoda de transport vei alege. Si daca ai ales avion, la ce pret.

Edited by alekz31, 16 January 2020 - 17:04.


#7
Eagles

Eagles

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 10.10.2007
Cu avionul mi se pare prea scump pentru 3 persoane.
Plecăm cu maşina pe 27 iunie. Ne cazăm în Istanbul 2 nopţi apoi plecăm mai departe. La întoarcere, pe 4 iulie ne cazăm în Bursa şi pe 5 în Edirne cu traversare cu ferry.
Dacă am calculat corect benzina mă costă 250-300 € la care se mai adaugă taxele de drum. Cu avionul ne costa cel puţin 700€.

Edited by Eagles, 16 January 2020 - 17:38.


#8
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Ai uitat sa adaugi la costul călătoriei cu masina, taxele și vigneta pentru Bulgaria,valoarea cazărilor intermediare, transportul cu ferry, mâncarea și băutura necesare în cele 3-4 zile de călătorie cu mașina, posibile cumpărături din bazar sau outlet-uri.
Una peste alta e posibil sa nu economisești așa mult față de transportul cu avionul, va fi mai obositor, dar pe de altă parte câștigi placerea de a străbate o parte din aceasta țară, de a te bucura de peisaje, drumurile impecabile, ospitalitatea celor cu care vei interacționa, etc.

Edited by corinadaniela, 16 January 2020 - 18:15.


#9
Eagles

Eagles

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 10.10.2007
Am precizat că la costul benzinei se adaugă taxele de drum. E adevărat că nu am luat în calcul ferry pentru că iniţial mă gândeam să mă întorc tot prin Istanbul fără altă oprire intermediară după Bursa. Dar pentru că sunt în concediu şi nu mă aleargă nimeni, mă tentează să traversez Dardanelele şi să mai văd şi altă bucăţică din Turcia.
Cazarea nu am luat-o în calcul pentru dacă mergeam cu avionul stăteam mai mult în Antalia deci tot plăteam nopţile alea. Aşa era planul iniţial, până când am văzut preţurile la bilete. Mâncarea pentru drum nu o pun niciodată la socoteală când merg cu maşina: chiar dacă stăteam acasă tot trebuia să mănânc.
Acum, sper să nu dau faliment după ce intră nevastă-mea în Marele Bazar şi eventual prin altele mai puţin turistice de pe traseu Posted Image

#10
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
dar de ce ai rezervat prin booking, era mai ieftin decat printr-o agentie de turism, cu reducerile de early-booking ?

#11
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,039
  • Înscris: 08.08.2018
Anul asta Booking are/a avut oferte excelente pe multe resorturi turcesti (si bulgaresti), similare cu ofertele early-booking ale agentiilor de turism serioase de la noi, dar cu plata amanata (eu am rezervat o oferta foarte buna cu posibilitate de anulare gratuita cu pana la 2 luni inainte de prima zi, plata trebuind facuta atunci).

#12
Eagles

Eagles

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 10.10.2007
Nu am apelat niciodată la o agenţie.

#13
eumorocanosul

eumorocanosul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,719
  • Înscris: 02.02.2009

View PostEagles, on 16 ianuarie 2020 - 17:36, said:

Cu avionul mi se pare prea scump pentru 3 persoane.
Plecăm cu mașina pe 27 iunie. Ne cazăm Ăźn Istanbul 2 nopți apoi plecăm mai departe. La Ăźntoarcere, pe 4 iulie ne cazăm Ăźn Bursa și pe 5 Ăźn Edirne cu traversare cu ferry.
Dacă am calculat corect benzina mă costă 250-300 € la care se mai adaugă taxele de drum. Cu avionul ne costa cel puțin 700€.

Eu ți-aș recomanda sa faci Istanbulul la întoarcere.

#14
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

View Postmannick, on 17 ianuarie 2020 - 10:41, said:

Anul asta Booking are/a avut oferte excelente pe multe resorturi turcesti (si bulgaresti), similare cu ofertele early-booking ale agentiilor de turism serioase de la noi, dar cu plata amanata (eu am rezervat o oferta foarte buna cu posibilitate de anulare gratuita cu pana la 2 luni inainte de prima zi, plata trebuind facuta atunci).

chiar m-ai facut curioasa si am facut o simulare pentru hotelul la care voi merge in vara (in belek), doar cazarea (fara avion) este cu 700 de euro mai scumpa decat pachetul de cazare+transport cu avionul din bucuresti, pentru 2 adulti + 1 copil 12 ani, sejur de 9 nopti (10 zile full).
deci nu toate ofertele sunt avantajoase pe booking...nu spun ca nu ai dreptate in ceea ce ai spus, ci doar ca pentru unele resorturi e mai avantajos sa rezervi prin agentie.

Edited by corinadaniela, 17 January 2020 - 11:54.


#15
Eagles

Eagles

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 10.10.2007

View Posteumorocanosul, on 17 ianuarie 2020 - 11:02, said:

Eu ți-aș recomanda sa faci Istanbulul la întoarcere.

De ce?

#16
Sean_John

Sean_John

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.01.2006

View Postcorinadaniela, on 17 ianuarie 2020 - 11:52, said:

chiar m-ai facut curioasa si am facut o simulare pentru hotelul la care voi merge in vara (in belek)

Ce hotel ai ales? Suntem in pana de idei.

#17
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Selectum Luxury din Belek.
Că recomandare ar fi și Gural Premier, tot din Belek, unde am fost anul trecut. Depinde însă și ce buget ai.

Edited by corinadaniela, 21 January 2020 - 11:36.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate