Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Oare pot lua acest supliment daca?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
AlynHoliavo

AlynHoliavo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 10.07.2009
Va rog,cine mă poate ajuta .E un supliment cică foarte bun Neuro Ootimizer de la Secom,recomandat de multi doctori o ntry creier,state de bine,sporirea atenției și concentrării,memoriei etc
Mie mi l-am recomandat fostul doctor și nu l-am luat de frica sa nu interacționeze cu Prozacul și cu Rispoleptul(medicația psihotropa de la psihiatru).Știe cineva mai exact daca face bine sau rău asocierea?Există riscuri?Doctorul la care am fost in trecut a zis că îl pot lua cu încredere dar cineva de la Secom firma producătoare m-am speriat cică ar interacționa un ingredient din el, l glutamina cu medicația.E adevărat?Sau îl pot lua sigur?Există vreun cunoscător sau cineva care l-am luat luând și medicație antidepresiva și neuroleptica?
Multi spun de rezultatele bune ce le-au avut cu el însă mie mi-e cam frica  sa nu mi se facă rau de la el daca asociez cu medicatia,faza e ca am probleme destul de serioase cu atenția și concentrarea,rapiditatea procesării informațiilor etc.
Mă puteți ajuta?(cineva care chiar cunoaște).
Există riscuri sau sunt doar in capul meu?
Daca m-ar ajuta suplimentul asta ar fi că și cum aș fi absolvit facultatea,pentru mine serios.Atat de mult îmi doresc să rezolv problema cu atenția și concentrarea..
Mulțumesc anticipat!

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,546
  • Înscris: 07.02.2003
Ar trebui sa rezolvi hiperactivitatea prima data :)

#3
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Nu recomand mai ales ca dai ceva bani pe el si vei fi dependent, de altfel nu te vei putea concentra.
Daca tot vrei niste suplimente bune poti incerca Cebrium, sunt mai scumpe dar bune.
Sau cauta ceva din farmacia naturista :)
Cel mai mult ajuta odihna, recreerea si in locul cafelei altceva nu stiu ;)

Ce studiezi?

#4
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
mie doctorul mi-a dat 9vita pe langa rispolept. si are efect, te simti bine de la el.

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Numai din suplimente o ti... bagi in tine toate prostiile.

#6
AlynHoliavo

AlynHoliavo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 10.07.2009

View Postkarax, on 10 ianuarie 2020 - 20:59, said:

mie doctorul mi-a dat 9vita pe langa rispolept. si are efect, te simti bine de la el.


Borcănașul ăla ieftin chinezesc de 10 lei cu 100 pastile??Cum te simți bine?Adică ce efect simți?

Edited by AlynHoliavo, 10 January 2020 - 21:58.


#7
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View PostAlynHoliavo, on 10 ianuarie 2020 - 21:55, said:

Borcănașul ăla ieftin chinezesc de 10 lei cu 100 pastile??Cum te simți bine?Adică ce efect simți?

Măcar ăia îți vând rahat la 10 lei. Probabil că ce vrei tu e tot rahat, dar mai scump. ;)

#8
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
In primul rand nu recomand de la Secom. Il pot lua in considerare numai pe ala de la Jarrow.
Nu face nimic, cum ar fi utilizarea inhibitorilor de acetilcolinesterază și precursori ai acetilcolinei. Și pare ca nu a pus acolo de ingrediente împreună cu nici o preocupare pentru interacțiunea lor.
Principalul ingredient de acolo care va ajuta este Cognizin, numit și Citicholine sau CDP Choline.

#9
AlynHoliavo

AlynHoliavo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 10.07.2009

View Postkarax, on 10 ianuarie 2020 - 20:59, said:

mie doctorul mi-a dat 9vita pe langa rispolept. si are efect, te simti bine de la el.

Am văzut că nu se mai găsește.

View Postexydos, on 10 ianuarie 2020 - 23:22, said:

In primul rand nu recomand de la Secom. Il pot lua in considerare numai pe ala de la Jarrow.
Nu face nimic, cum ar fi utilizarea inhibitorilor de acetilcolinesterază și precursori ai acetilcolinei. Și pare ca nu a pus acolo de ingrediente Ă®mpreună cu nici o preocupare pentru interacțiunea lor.
Principalul ingredient de acolo care va ajuta este Cognizin, numit și Citicholine sau CDP Choline.

Neuro Ootimizer e de la Jarrow.

#10
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 AlynHoliavo, on 10 ianuarie 2020 - 21:55, said:

Borcănașul ăla ieftin chinezesc de 10 lei cu 100 pastile??Cum te simți bine?Adică ce efect simți?

nu stiam ca e chinezesc. ti-am raspuns la PM.

#11
AlynHoliavo

AlynHoliavo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 10.07.2009
Neuro Optimizer a mai luat cineva și a avut efect?Multi doctori îl recomandă că e foarte bun, chiar și mie mi l-am recomandat fostul doctor cu încredere dar mi-a fost frica sa nu interacționeze cu Rispoleptul și Prozacul.Doctorul de acum nu prea e de acord cu suplimentele,celălalt le recomanda cu încredere pe cele mai bune.Daca nu rezolv nimic la neurolog când mă duc,iau Neuro Optimizer
Am serioase probleme cu atenția și concentrarea.
De asta sunt așa de disperat.
Dar vreau ceva care sa nu facă rau la medicația psihotropa pe care o iau deja.
Daca sunt cunoscători documentați bine ii rog să mă ajute:(


 karax, on 11 ianuarie 2020 - 08:16, said:



nu stiam ca e chinezesc. ti-am raspuns la PM.

Nu se mai găsește în prezent pe nicăieri.Oare se mai fabrica?

Edited by AlynHoliavo, 11 January 2020 - 15:04.


#12
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Nu am luat dar, din câte știu, Secom e firma serioasa - importa suplimentele din America și le pune în flacoane românești.

Produsele americane sunt întotdeauna mai bune, mai concentrate.

Nu cred că interacționează cu ce iei deja dar ar trebui întrebat medicul.

 exydos, on 10 ianuarie 2020 - 23:22, said:

In primul rand nu recomand de la Secom. Il pot lua in considerare numai pe ala de la Jarrow.

De ce nu ai încredere în Secom? Nu le fabrica ei, doar le pun in borcane.

Edited by Kres, 11 January 2020 - 15:11.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate