Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Six Days Seven Nights (1998)

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
Fiindca toata lumea este disperata zilele acestea dupa Home Alone, va prezint si Home Alone-ul meu pentru Craciun: Six Days Seven Nights.

Este un film excelent, superb, prostut, stupid pe alocuri, haios, copilaresc, melodramatic, comedie spumoasa, o groaza de aventuri, "e nebunia mea" cum spunea Tsunnnami, chimia dintre protagonistii principali (Harrison Ford si Anne Heche) este perfecta, chimia dintre protagonistii secundari (David Schimmer si Jacqueline Obradors) este perfecta, muzica este excelenta, imaginile exotice sunt superbe (Insula Kauai, Hawaii). Il puteti vedea si pe Machete (Danny Trejo) intr-un rol secundar.

Un film de care nu ma satur niciodata, oricat de rautaciosi ar fi criticii sai (inclusiv Mizu, cerebralul Softpediei ForumPosted Image ). Va rog sa ignorati nota mica de pe IMDB. Nu o merita, va asigur. Oricat de maturi ati fi, daca doriti sa redeveniti niste adolescenti perpetuu indragostiti, va recomand acest film cu caldura, desi este iarnaPosted Image .

Varianta perfecta este 1080p rarbg. Gasiti si traducere.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YQ3Ux3hq3JA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by florinbad, 23 December 2019 - 20:58.


#2
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,502
  • Înscris: 20.10.2015
e demential, cred ca-l revad o data la 2 luni, de mential

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/peFOaKsJFVI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Si eu care credeam ca am vazut cam toate filmele lui  Harrison Ford,dar pe acesta l-am ratat.Multumesc pt postare, o sa ma uit cu mare placere la acest film.In sfarsit o sa-mi zica sotia "Un film fain ,nu toate prostiile tale de SF-uri Posted Image Posted Image )..Faţa aia de sugubat cu zambetul alaPosted Image. Posted Image. Sunt cateva personaje jucate de acest actor care nu vor putea fii inlocuite niciodata de altii:HanSolo,Indiana Jones. Harrison Ford....Clar o legenda .... Stick-ul in TV si sa trecem la treaba

Edited by PiticVerde, 24 December 2019 - 13:20.


#4
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,502
  • Înscris: 20.10.2015

View PostPiticVerde, on 24 decembrie 2019 - 13:08, said:

Si eu care credeam ca am vazut cam toate filmele lui  Harrison Ford,dar pe acesta l-am ratat.Multumesc pt postare, o sa ma uit cu mare placere la acest film.In sfarsit o sa-mi zica sotia "Un film fain ,nu toate prostiile tale de SF-uri Posted Image Posted Image )..Faţa aia de sugubat cu zambetul alaPosted Image. Posted Image. Sunt cateva personaje jucate de acest actor care nu vor putea fii inlocuite niciodata de altii:HanSolo,Indiana Jones. Harrison Ford....Clar o legenda .... Stick-ul in TV si sa trecem la treaba

Si asta e un film fantastic daca vrei parerea mea dar asta are o caldura aparte

#5
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 14.11.2006
Un trailer mai aproape de realitate, cu cateva dialoguri spumoase:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/n64H3WXoEs8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by florinbad, 24 December 2019 - 17:57.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate