Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Sunt urmarita peste tot unde ma duc?!

  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#55
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostArlechinohh, on 16 decembrie 2019 - 23:40, said:

Dar mi se pare ca oriunde pe strada, in autobuz, la magazin oamenii se uita ciudat la mine si eu cred ca ma cunosc.

Mai, sa stii ca si eu am patit o data chestia asta.


Pana am ajuns acasa si am vazut in oglinda ca de sub gulerull gecii imi atarna pe spate un crac dintr-o pereche de ciorapi ai nevesti-mii...

#56
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,046
  • Înscris: 23.09.2005

View PostArlechinohh, on 17 decembrie 2019 - 00:44, said:

Deci nu se uita la mine admirativ, se uita urat si barfitor. Si nu sunt barbati care se uita, sunt si femei dar si copii. AH, am uitat sa va spun: chiar si copiii se uita la mine adica gen aia de gradinita, adica par interesati de mine intr-un fel (stiu ca asta suna ciudat).

Si inca n-ai observat o chestie, dar si animalele te urmaresc si naiba stie ce au de gand.

Zic nu ca sa te ingrijorezi, insa sa fii mai cu bagare de seama de-acum inainte.

[ https://media.giphy.com/media/xb4qPpNPjgrTO/giphy.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://castel-siamois.com/wp-content/uploads/2018/12/chat-qui-boude-500x300.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Phobos, 17 December 2019 - 07:42.


#57
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View PostArlechinohh, on 16 decembrie 2019 - 23:40, said:

Ce ziceti? Exista vreo posibilitate sa fie real ce am zis?


Exista. Eu te urmaream. Dar acum ca ai descris toata situatia aici si am vazut cat te chinui, am decis sa incetez. Deci de maine nu te mai urmaresc. Pun pe altcineva. :) :)  Hahahahaha

#58
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Psihiatru, se poate trata avem medicamente de ultima generatie.

#59
solitaryman

solitaryman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 05.02.2009
Fix asta cu urmaritul imi povestea o prietena.
Ea aude si vecini prin pereti si i se pare ca vorbesc si rad de ea.
Eu nu stiu ce/cum sa ii raspund..

#60
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Daca te uiti ciudat la oameni sau intr-un anume fel , atunci este normal ca oamenii sa te urmareasca din priviri si sa te remarce imediat.

#61
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,183
  • Înscris: 27.06.2007

View PostArlechinohh, on 16 decembrie 2019 - 23:40, said:

De ceva timp sa zicem 1 an jumate am impresia ca sunt urmarita. Nu stiu exact de ce sau de cine. Dar mi se pare ca oriunde pe strada, in autobuz, la magazin oamenii se uita ciudat la mine si eu cred ca ma cunosc. ....Ce ziceti? Exista vreo posibilitate sa fie real ce am zis?
Posted Image

Attached File  sri_ziua.png   548.61K   6 downloads

#62
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005
Initiator, ai spus in primul topic: "Chestiile astea se intampla de cand eu am inceput sa aflu lucruri despre lume la care nu toata lumea ar avea acces si nu pentru ca sunt foarte bine ascunse ci pentru ca oamenii sunt ignoranti si nu vor sa afle adevarul."
Cam ce lucruri ai aflat tu despre lume?

#63
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,539
  • Înscris: 01.08.2006
Cred ca de fapt e urmarita oriunde sta, nu oriunde se duce. E o mare diferenta. Nu stiu cum de initiatoarea nu si-a dat seama ca e o diferenta. Asta  poate schimba totul.

#64
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Dar te-ai gandit ca aceasta problema, este legata de ce ai spus aici? :

View PostArlechinohh, on 03 noiembrie 2019 - 21:06, said:

Deci poate imi stiti problemele: anxietate, depresie, paranoia.


#65
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,040
  • Înscris: 31.03.2015

View PostArlechinohh, on 16 decembrie 2019 - 23:40, said:

1. De ceva timp sa zicem 1 an jumate am impresia ca sunt urmarita. Nu stiu exact de ce sau de cine. Dar mi se pare ca oriunde pe strada, in autobuz, la magazin oamenii se uita ciudat la mine si eu cred ca ma cunosc. Chestiile astea se intampla de cand eu am inceput sa aflu lucruri despre lume la care nu toata lumea ar avea acces si nu pentru ca sunt foarte bine ascunse ci pentru ca oamenii sunt ignoranti si nu vor sa afle adevarul.

2. As vrea sa cred ca nu e adevarat dar imi trebuie ceva sa ma convinga.
Eu nu vorbesc cu absolut nimeni despre asta in acest moment.
Daca mi s-ar demonstra ca nu e real cred ca mi-ar trebui niste consultatii psihiatrice pentru ca inseamna ca delirez pur si simplu.
3.Deci sa revenim: am impresia ca pe strada oriunde oamenii vorbesc despre mine, nu toti dar sunt destui si cateodata am impresia ca imi fac poze sau ca ma filmeaza doar ca sa rada de mine.
Ce ziceti? Exista vreo posibilitate sa fie real ce am zis?
1. Pai ce stii tu despre lume? Stii ceva care ar putea pune in pericol integritatea vreunui stat? Cunostintele tale ar putea distruge societatea umana? Informatiile alea *fatale* pe care le-ai citit tu pe net ar fi fost imediat sterse daca erau atat de importante pentru statul român sau pentru cine stie ce serviciu secret. Uite, daca vrei sa fii urmarita sau sa te trezesti cu mascatii la uşă, scrie in fiecare zi pe google, timp de vreo 3 luni asa, *cum sa fabric o bomba, cum sa amplasez bomba cat mai eficient, cum sa omor cu bomba cat mai multi oameni, cum sa amplasez o bomba in avion*.

2. Pai as putea sa te conving eu, dar faza e ca tu esti fffffoarte incapatanata. Adica tu chiar tii la ideile tale si nu vrei sa renunti la ele, pentru ca iti place sa te simti speciala, dar vezi si tu ca specialitatea asta nu iti aduce nimic bun in viata. Din pacate da, delirezi pur si simplu. Pe softpedia toti stim ce stii tu, ba chiar mai multe, si niciunul din noi nu este urmarit. Stiu deja raspunsul tau: noi suntem prea prosti ca sa ne dam seama ca suntem urmariti.

3. Se holbeaza anumiti indivizi la tine, care n-au altceva mai bun de facut, doar daca esti foarte naspeta si/sau ai miscari ciudate, nefiresti. Da-mi o poza cu tine, din cap pana in picioare, dar fara sa fie filtrata, modificata, si atunci o sa iti spun sigur 100% daca oamenii se holbeaza la tine sau ti se pare (din cauza la cine stie ce tulburari psihice). Daca intr-adevar esti urata sau ai o uitatura cine stie cum, s-ar putea sa cam fie adevarat ce ai zis, in afara de alea cu urmaritul.

#66
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Eu cred ca te urmaresti singura, prea mult. Ignora chestiile astea pe care le gindesti. Lumea are telefoane, nu are timp de tine. Iar daca nu traiesti la tara, reactia normala a oamenilor la faptul ca esti mai ciudata este sa te ignore si mai mult. Cel putin in orasele mari cred ca e asa. Pur si simplu nu au chef sa-si complice existenta.

View Postsolitaryman, on 17 decembrie 2019 - 08:22, said:

Fix asta cu urmaritul imi povestea o prietena.
Ea aude si vecini prin pereti si i se pare ca vorbesc si rad de ea.
Eu nu stiu ce/cum sa ii raspund..
Ca vecinii sunt ocupati si nu au timp de ea? :huh:

#67
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,040
  • Înscris: 31.03.2015

View PostY0samiteSam, on 17 decembrie 2019 - 08:41, said:

Cam ce lucruri ai aflat tu despre lume?
Daca iti spune, o sa iti dea o lacrima in coltul ochiului...

View Postbai3tzash, on 17 decembrie 2019 - 08:49, said:

Cred ca de fapt e urmarita oriunde sta, nu oriunde se duce.
Treaba e ca nu-i privita cum sunt gagicile in general, ca altfel s-ar fi plans milioane de bunaciuni care atrag tot timpul priviri asupra lor.

#68
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

View PostArlechinohh, on 17 decembrie 2019 - 00:16, said:

Deci ma port si ma imbrac absolut normal. Ideea e in felul urmator: ei nu zic uite ce fata are aia sau ceva, ei zic lucruri despre mine ca si cand m-ar cunoaste si ar vorbi despre viata mea. Intelegeti?
Si nu, nu am zis ca ma urmaresc pana acasa. Ma refeream la 'urmarire' in alt sens.
Daca nu te cunosc, nu au ce sa vorbeasca. Daca te cunosc, nu au de ce sa vorbeasca despre tine. Iar daca e pe acolo vreo conferinta pe tema vietii tale, nu s-ar tine pe strada, dupa tine, ci intr-un cadru organizat.

LE: Cu prostiile alea sataniste (unde le e mintea unora?) zi un Tatal nostru si 3 Nascatoare si crezi ca te scapa de rele. Apoi fa ca si cum raul a trecut. Va trece. Da' sa ai incredere. Gindeste-te ca aia e certitudinea ta, orice ar fi crede ca trece. Cauta sa fii linistita. Si pe viitor lasa prostiile.

Edited by Dihorul Razboinic, 17 December 2019 - 09:10.


#69
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,040
  • Înscris: 31.03.2015

View PostArlechinohh, on 17 decembrie 2019 - 01:09, said:

Dar nu vorbesc despre vreme pt ca ii ascult (apropo aud foarte bine). Ceea ce vorbesc ei se potriveste de minune cu mine, e ca si cum ar vorbi numai despre mine.
Cateodata imi vine sa merg la ei si sa le trag niste pumni si sa le zic lasati-ma in pace.
Daca ti-ar fi placut sa citesti si ai fi citit niste carti de John Saul sau Stephen King, te-ai fi regasit in anumite personaje din cartile scriitorilor...

#70
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
iti pui un coif de staniol si urmaritorii vor disparea...le blochezi radarele

#71
Arlechinohh

Arlechinohh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 29.04.2019

View Postsolitaryman, on 17 decembrie 2019 - 08:22, said:

Fix asta cu urmaritul imi povestea o prietena.
Ea aude si vecini prin pereti si i se pare ca vorbesc si rad de ea.
Eu nu stiu ce/cum sa ii raspund..

Si mama a avut probleme de genul acum mult timp, poate am mostenit chestia asta de la ea.

#72
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Imbraca-te in gri. Functioneaza.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate