Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

responsive images

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
sa zicem ca aveti un site care are 4 imagini:
pe ecranele cu o latime mai mare de 1239px, imaginile sunt afisate una langa cealalata cu un mic spatiu intre ele
pe ecranele cu o latime intre 1240px si 1759, imaginile au un width de 236px si o margine de 32px
pe ecranele mai mari de 1759px, imaginile au un width de 310px si o margine de 40px

pe ecranele cu o latime intre 768px si 1239px, imaginile sunt afisate pe 2 coloane, au un width de 308px si o margine de 32px
pe ecranele cu o latime mai mica de 768px, imaginile sunt afisate una sub cealalta, cu o latime de 420px. daca ecranul devine mai mic de 440px, imaginie au 100% width - 20px

cum faceti ca aceste imagini sa fie afisate la cea mai buna calitate pe toate tipurile de device-uri?
eu am facut in felul urmator (full view, editor view), dar nu stiu daca-i bine..

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
nvm. am gasit o solutie. puteti sterge asta

Edited by MembruAnonim, 26 November 2019 - 14:28.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate