Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

Vom avea încă o televiziune 4K - Look4K

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 03.01.2019
Am citit articolul de 5 ori (și eu eram puțin confuz).
Acum m-am uitat și pe site-ul CNA.
Se pare că nu Look Sport SD/HD care este acum la toți operatorii va fi redenumit și își va schimba formatul/va transmite în 4K (încă nu am înțeles partea asta).
În vară Clever Media deținea licențe pentru Look Plus și Look Sport...și au cerut încă 3 licențe pentru Look Sport 1,2 și 3.
Look Sport 2 și 3 au fost lansate, iar canalul nelansat încă (Look Sport 1) se va transforma în Look 4K.
Look 4K nu Look Sport 4K.
Deci va avea un program variat (nu doar sport)...un DIGI 4K pentru toți operatorii 😉

Anul trecut pe timpul ăsta nu aveam nici o televiziune 4K și anul acesta avem deja 4 televiziuni UHD: DIGI 4K, Look 4K,  Travel Mix 4K și Party Mix 4K.
Anul viitor Travel Mix 8K.

Edited by _-KALMAN-_, 19 November 2019 - 16:06.


#20
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 08.11.2019

View Postvalitv, on 19 noiembrie 2019 - 15:26, said:


Anuntul de la CNA e confuz.
Citez:CNA a aprobat schimbarea formatului si denumirii din Looksport1 in Looksport4K.
(mediaexpres.ro)
Am citit si eu,de aceea am facut un nou site,cateodata greseli dar cand cineva sesizeaza le rezolv eu.

#21
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 08.11.2019

View PostBogdanI33, on 19 noiembrie 2019 - 15:44, said:

Am citit articolul de 5 ori (şi eu eram puțin confuz).
Acum m-am uitat şi pe site-ul CNA.
Se pare că nu Look Sport SD/HD care este acum la toți operatorii va fi redenumit şi ĂŽşi va schimba formatul/va transmite ĂŽn 4K (ĂŽncă nu am ĂŽnțeles partea asta).
În vară Clever Media deținea licențe pentru Look Plus şi Look Sport...şi au cerut ĂŽncă 3 licențe pentru Look Sport 1,2 şi 3.
Look Sport 2 şi 3 au fost lansate, iar canalul nelansat ĂŽncă (Look Sport 1) se va transforma ĂŽn Look 4K.
Look 4K nu Look Sport 4K.
Deci va avea un program variat (nu doar sport)...un DIGI 4K pentru toți operatorii 😉

Anul trecut pe timpul ăsta nu aveam nici o televiziune 4K şi anul acesta avem deja 4 televiziuni UHD: DIGI 4K, Look 4K,  Travel Mix 4K şi Party Mix 4K.
Anul viitor Travel Mix 8K.
Ciudat,eu am înteles avum cateva zile ca Look Sport devine Look Sport 1! Iar Look 4K va fii un canal nou si vor transmite competitii sportive în 4K si multe alte lucruri.

#22
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 23.12.2010
Degeaba avem 4 televiziuni 4k, daca doar una e disponibila la scara larga

#23
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

View Post_-KALMAN-_, on 19 noiembrie 2019 - 13:25, said:

Televiziunea Looksport 1, care emitea în variantă SD și HD, va trece la emisia 4K și se va numi Look4K.

Așa e în articol. Deci nu e canal nou.

Nu prea are cum, ca sa fie totul in 4K trebuiesc produse emisiunile, si toate in 4K. Nu prea cred ca liga 1 va fi transmisa in 4K.

Va fi la fel ca la Digi 4K, unele meciuri importante si evenimente sportive vor fi transmise in 4K (CL, EL, F1, etc.) si in restul zilei alt program care sa fie disponibil in 4K. Adica documentare si asa mai departe.

#24
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

View Post_-KALMAN-_, on 19 noiembrie 2019 - 13:08, said:

Nu e nevoie să elimine nimic. Doar nu crezi că ocupă o frecvență întreagă. Nu are nevoie de bitrate de peste 18 (vezi canalele de pe satelit).
Nu înțeleg de ce ar fi o glumă. Practic ar fi primul canal de sport în 4K.
Corect, nu-i nevoie sa elimine nimic, si e bine ca mai apare o televiziune 4k la care sa aiba acces si alti abonati in afara de Digi-acum sa vedem cine-i preia si cand se va lansa...Insa nu stiu cat content de sport 4k gasesc  sa dea 24/24 , exista vreun canal de sport UHD care sa emita non-stop? Si cei de la Clever mai au o  problema, nu prea stau bine cu echipamente HD si SD, oare pentru UHD vor gasi ceva mai de calitate? :)...

#25
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 06.11.2014
Exista RMC Sport UHD care transmite 24/7, insa transmite si continut upscalat.

#26
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 03.01.2019
Tot cei de la Clever Media m-au lămurit...tocmai am citit pe site-ul Look Plus că Look Sport 1 (canalul nelansat încă) se va transforma în Look 4K și va avea profil sportiv.
Acum sunt curios ce evenimente sportive o să transmită 24/24 zilnic.
Vom rămâne cu Look Plus, Look Sport, Look Sport 2, Look Sport 3 și se deschide Look 4K.

#27
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Unde pe site-ul LookPlus? https://lookplus.ro/

Aici scrie ceva dar egal cu zero https://www.lookspor...rma-in-look-4k/

Edited by _-KALMAN-_, 19 November 2019 - 19:58.


#28
BAYMAX

BAYMAX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 08.11.2019
Cred că vor să spună că, canalul nelansat încă (LookSport1) ,va fii lansat cu denumirea LOOK4K. Deşi foarte mulţi spuneau că Look Sport e defapt LookSport1.
Mult mai bine era aşa: Look Sport1,Look Sport 2,Look Sport 3,Look4K,Agro TV  și Profit.ro.

#29
valitv

valitv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 11.03.2014
Ei doar au trimis actele la CNA pentru licenta ieri,pentru Loksport 4K,dar nu a fost nici un reprezentant al firmei ca sa prezinte proiectul in sedinta de autorizare.Asadar deocamdata nu avem alte detalii.

#30
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 15.06.2014
Se pare ca un meci pe Etapa va fi produs in 4K, din sezonul viitor al Ligii 1, o dată cu inaugurarea sistemului VAR !

Există această dorință a LPF .



#31
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Asta ar fi tare...Sa vedem in 4K mocirla din Liga1...Sau poate fiind in UHD LPF crede ca se poate juca pe ceata si nu se mai amana partide...Poate da LPF si  bani pentru achizitia de echipamente de transmisie.

Edited by marius664, 21 November 2019 - 17:24.


#32
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Păi Liga I face până la urmă audiență la noi, în rest slab de tot.

#33
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Face audienta la tv pe posturile de nisa, ca pe  stadioane bate vantul.Exceptie cateva meciuri care ajung in primele 5 locuri la audienta.

#34
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 15.06.2014
@marius664 nu inteleg de ce te deranjeaza lucrul asta. In fond, inseamna o evolutie a Ligii 1, chiar daca e doar pe plan tehnologic, e un pas inainte. Si VAR si un meci in 4K, care probabil va fi ales drept main eventul etapei, inseamna ca se merge in directia corecta din punctul asta de vedere.

#35
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Nu ma deranjeaza acest lucru, ma deranjeaza faptul ca LPF isi doreste acest lucru...Pai LPF ar trebui sa aiba alte prioritati, cum ar fi calitatea arbitrajelor, a terenurilor si stadioanelor, aducerea de oameni la meciuri...Sunt atatea de facut in fotbalul romanesc, televizarea in 4k nu va creste calitatea competitiei...Aaa ca asta e o dorinta a televiziunilor de a produce un meci in 4k e cu totul altceva, dar daca LPF isi doreste acest lucru ar trebui sa-si faca o televiziune de sport...Sa vada si ei cat costa productia unui meci
Iar Digi poate si maine sa transmita un meci in 4k, poate ca daca mai apare o televiziune costurile ar fi si mai mici, dar acest lucru nu va face decat sa se vada noroiul si goliciunea stadioanelor mai clar

#36
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,361
  • Înscris: 06.11.2014
Look 4K a devenit Prima 4K.

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate