Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

sheet excel, blocare copiere-cu VisualBasic?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
chitanr

chitanr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 30.08.2005
Problema sta cam asa:
Vreau sa blochez pagina din excel pt copiere(adica informatiile din sheet sa nu fie copiate cu "click_dr_copy"), vreau sa fie doar printata si nu multiplicata informatia.

Eu am incercat mai multe variante dar nu ma multumeste rezultatul:
1.protection sheet(imi blocheaza modificarea dar nu copierea...asa ca eu pot copia informatiile
in alta pagina cu "copy_paste_value" si gata)
2.protection workbook(blocheaza sheeturile din bara de jos sa fie redenumite, copiate sau mutate in alta parte.....dar tot nu rezolva problema cu copiatul)
3.Am incercat prin "export web page"...mai bun rezultatul, caci atunci cand se da select all si copy intr-o
pagina excel iti cere sursa pt formule si dispar valorile...dar nu pot printa la fel ca din excel.
4.Oare nu se poate din visualbasic editor? stiu ca acolo se pot adauga noi comenzi, formule....

#2
Wally_Gl

Wally_Gl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.03.2006
Incerca sa dai block pe sheet  dar nu da voiu utilizatorului sa selecteze celulele blocate

#3
Wally_Gl

Wally_Gl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.03.2006
acum am testat si chiar merge
faza este ca pe ultima celula selectata inainte de blocare sheetului... iti da voie sa copy..
Daca muti sau copii sheetul cu totul...
poti.. dar nu poti midifica nimic

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate