Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 

Diablo IV - trailer launched

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7RdDpqCmjb4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Videoclipul e uimitor, asa cum trebuie sa fie universul Diablo, sa vedem si jocul cand iese.
Ma refer la cel de prezentare, nu asta de gameplay.

Edited by diZy, 04 November 2019 - 10:00.


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mihai, eu credeam ca voi va jucati Solitaire, dar cand colo.. sunteti cu mult evoluati.

Diablo 2 a fost cel mai de succes, Diablo 4 ce aduce nou?

#4
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,956
  • Înscris: 04.10.2007
Care este data de lansare?

Tinand cont ca am jucat pana acum toate variantele de Diablo, o sa il achizitionez si pe asta, char daca nu mai am timpul pe care il aveam in trecut.

#5
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,030
  • Înscris: 20.12.2007
Tinand cont de antecedente, probabil ca va dura ani buni aparitia D4.
D3 nu m-a introdus nici pe departe in atmosfera lui D2.

#6
antiqque

antiqque

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 826
  • Înscris: 24.07.2013
1h30 de gameplay: https://www.twitch.tv/videos/502597635

#7
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,956
  • Înscris: 04.10.2007

View Postbog4u, on 04 noiembrie 2019 - 10:38, said:

Tinand cont de antecedente, probabil ca va dura ani buni aparitia D4.
D3 nu m-a introdus nici pe departe in atmosfera lui D2.
Eu am jucat D3 pana au scos ActionHouse.... dupa ce au scos AH am incetat sa mai joc.
D4 pare mai interesant ca au reintrodus Rune ca si in D2

#8
Strelok_-

Strelok_-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 390
  • Înscris: 17.10.2019
multa lume cu care am vorbit mi-a confirmat acest lucru ca diablo 2 lord of destruction a fost cel mai bun din serie.Diablo 3 nu are absolut nici un farmec.Se pare ca designerii actuali din echipa blizz sunt foarte slabi.Si din ce am citit diverse articole pe internet o parte din designerii vechi au plecat de la blizz nu stiu de ce si nu are importanta.
Momentan cele mai bune rpg-uri sunt:Path of exile si Grim dawn.Ca o paranteza si Titan Quest-ul a fost excelent,dar ala e mort pe online.De ce aceste 2?Pt ca readuc oarecum atmosfera din diablo 2. De acea sunt iubite acele jocuri si asa ar trebui sa fie.D3 a pierdut f. mult teren in fata lor,dar cu Diablo 4 s-ar putea sa-si revina,pt. ca din ce vad in filmulete asa trebuia sa fie diablo 3 de multa vreme din pct. meu de vedere.Cred ca peste 3-4 ani se va lansa,si sunt aproape sigur pt. ca blizzardu este foarte "lenes" cand lanseaza un joc in general.La ei dureaza ani de zile.Ei niciodata nu se grabesc sa scoata ceva repede doar de dragul de a lansa.Sunt foarte meticulosi.
Iar diablo 3 a pierdut f.multi playeri cand au anulat auction house-ul,acolo a fost moartea lui totala.Pai PoE de asta este iubit,ca daca s-ar scoate poe.trade s-ar duce pe apa sambetei si ala.

#9
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,773
  • Înscris: 07.01.2012
Problema cu D3 e lipsa de verosimilitate. Dai o data cu sabia si mor 100(si nici tu nu banuiesti ca ai fi nefilim/ semizeu), arbalete care trag ca mitralierele, scheleti cu care te plimbi prin oras si nu deranjeaza pe nimeni, ca sa nu mai spun de armele supradimensionate. Toate aspectele astea iti atrag atentia in permanenta ca esti intr-o conventie, creeaza impresia de desen animat  cu To&Jerry.
Vad ca D4 face acelasi lucru.

In D1, D2(si acolo te plimbai daca erai Necromancer cu scheletii dupa tine prin oras si nimeni nu fugea ingrozit) simteai lupta simteai efortul confruntarii, pierderea de puncte de viata chiar era o problema ce necesita imediata remediere.

Edited by iulian_k, 04 November 2019 - 13:20.


#10
Strelok_-

Strelok_-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 390
  • Înscris: 17.10.2019

View Postiulian_k, on 04 noiembrie 2019 - 13:15, said:

Problema cu D3 e lipsa de verosimilitate. Dai o data cu sabia si mor 100(si nici tu nu banuiesti ca ai fi nefilim/ semizeu), arbalete care trag ca mitralierele, scheleti cu care te plimbi prin oras si nu deranjeaza pe nimeni, ca sa nu mai spun de armele supradimensionate. Toate aspectele astea iti atrag atentia in permanenta ca esti intr-o conventie, creeaza impresia de desen animat  cu To&Jerry.
Vad ca D4 face acelasi lucru.

In D1, D2(si acolo te plimbai daca erai Necromancer cu scheletii dupa tine prin oras si nimeni nu fugea ingrozit) simteai lupta simteai efortul confruntarii, pierderea de puncte de viata chiar era o problema ce necesita imediata remediere.
diablo 4 o sa fie altceva,"se simte" din viuzalizare ,parca se simte si feelingul chiar daca nu l-am jucat inca.Nu e ca d3.D4 se apropie de poe din ce se vede.O sa fie altceva sigur.Si la diablo 3 mai e ceva enervant.Ca au facut sistemul ala ciudat de life.Ajungi la tier de peste 100 sa nu mai poti citi matematic cata viata are un minion :)
Adica ar trebui regandit tot sistemul matematic de life,crit hit sa le faca mai mici.La tier 100 bosul hartii are peste 20 trilioane life mai ales in party de 4:))
Ca sa nu mai spun ca sunt momente in party de 4 cand dau toti speluri si sunt f multe unitati sa nu mai intelegi nimic din ecranu acela,ca sa nu mai spun ca si lagu cateodata e cat casa indiferent ce net ai...este loss foarte mare.Eu am jucat poe destul de mult timp si cand m-am intors in d3 mi s-a parut o gluma pe langa poe sincer.Poe la ora actuala e cel mai bun,cred ca e mai bun si decat grim dawn i-a intrecut si pe aia.

#11
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019

View PostMembruAnonim, on 04 noiembrie 2019 - 10:06, said:

Mihai, eu credeam ca voi va jucati Solitaire, dar cand colo.. sunteti cu mult evoluati.

Diablo 2 a fost cel mai de succes, Diablo 4 ce aduce nou?
Probabil diavolul va hali o grămadă de bani pentru pc-uri care să-l ruleze la maxim.

#12
derek65

derek65

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 12.11.2019
Mda, RIP Blizzard!

Blizzard is making Diablo 4 online only, but solo play is available - VG247


Fara offline mod, grafica care arata a 2013 toamna,  aceleasi filme care te iau cu vrajeala sa arunci banii pe ei.

#13
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 07.12.2002

View Postmirel3003, on 04 noiembrie 2019 - 10:32, said:

Care este data de lansare?
Daca o sa fie la fel ca intre Diablo 2 si 3, cam 2031...

View PostStrelok_-, on 04 noiembrie 2019 - 12:48, said:

Iar diablo 3 a pierdut f.multi playeri cand au anulat auction house-ul,acolo a fost moartea lui totala.Pai PoE de asta este iubit,ca daca s-ar scoate poe.trade s-ar duce pe apa sambetei si ala.
Fals, auction house-ul a distrus toata atmosfera jocului. Ne-am saturat de microtranzactii. Auction house-ul a fost scos tocmai din cauza feedback-ului negativ pe care l-au primit.

View Postderek65, on 16 noiembrie 2019 - 16:52, said:

Fara offline mod, grafica care arata a 2013 toamna,  aceleasi filme care te iau cu vrajeala sa arunci banii pe ei.
I don't care. Blizzard, shut up and take my money!

Edited by Ninja, 16 May 2021 - 15:23.


#14
AzADumitru

AzADumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 26.11.2022
Au venit si preturile ptr Diablo IV :

Pre-purchase now for Early Access to the Open Beta, and more.

Ultimate Edition 99.99 euro :)
Digital Deluxe Edition 89.99 euro
Standard Edition 69.99 euro

Se va da drumul live in : 6/6/2023

Foarte mult. Nu stiu cati o sa plateasca banii astia. Imi pare extrem de mult.

#15
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,355
  • Înscris: 07.12.2002

View PostMamasitata, on 12 decembrie 2022 - 09:38, said:

Foarte mult. Nu stiu cati o sa plateasca banii astia. Imi pare extrem de mult.
Pentru ro probabil.

Fanii adevarati de pe vremea Diablo 1 or sa dea oricitPosted Image

#16
SkipMe

SkipMe

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 01.11.2022
Am avut acces la d4 si din pacate am ramas cu un gust amar . Dar cu siguranta il voi cumpara pt a vedea varianta full . Insa nicidecum  pre-purchase. Doar dupa ce va fi lansat.

#17
AzADumitru

AzADumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 26.11.2022

View PostSkipMe, on 17 decembrie 2022 - 12:07, said:

Am avut acces la d4 si din pacate am ramas cu un gust amar . Dar cu siguranta il voi cumpara pt a vedea varianta full . Insa nicidecum  pre-purchase. Doar dupa ce va fi lansat.

Da, si eu o sa ii cumpar dar dupa ce o sa aiba un discount.

#18
AzADumitru

AzADumitru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 26.11.2022

View PostAzADumitru, on 23 decembrie 2022 - 17:55, said:


Da, si eu o sa ii cumpar dar dupa ce o sa aiba un discount.

Intrebare: pana la urma. season pass este important sau?
Din ce am cautat defapt pentru premium pass iti da iteme cosmetice. si .. atat?
Are sens sa cumper atunci varianta deluxe ptr joc ? sau ramane pe varianta standard?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate