Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

See (2019-)

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
Eu cred ca nu ai vazut filmele lui M. Night Shyamalan!
Nu ma intereseaza ce premii are sau nu, eu sunt impresionat de majoritatea filmelor lui.

#20
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,012
  • Înscris: 23.09.2005

 sorin61, on 02 noiembrie 2019 - 11:32, said:

Am reusit sa vad aproape jumatate din primul episod. Jason Momoa nu reuseste sa salveze un film atat de idiot incat nu-mi imaginez cum de a ajuns la nota 8 pe IMDB.

Si mie mi s-a parut o idee proasta de cand am vazut trailerul.

#21
URZI

URZI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 23.11.2005
Se ungeau pe fata cu pamant pt a se putea mirosi unul pe celalalt, sa se recunoasca.
La un mom dat , unul sau altul,  se apelaca si miroase pamantul.
Parerea mea.

Edited by URZI, 05 November 2019 - 18:25.


#22
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,950
  • Înscris: 09.04.2005
Ar putea fi o explicație care să salveze un scenarist neinspirat, obiecțiile mele ar fi că mirosul îi va ajuta și pe dușmani să-i localizeze iar aplicarea pe față inhibă tocmai acțiunea altor mirosuri (ce mai poți mirosi cu duhori mînjite pe nas?).

#23
URZI

URZI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 23.11.2005
hai a episodul 3 a fost cel mai ok de pana acum..

#24
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Yep, episoadele 3 si 4 au foarte multe scene de actiune/lupte. Un serial bun si interesant, parerea mea.

#25
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,411
  • Înscris: 24.02.2017
Inca 2 zile si apare episodul 5.  Queen Kane isi darama palatul in episodul 4. Sunt curios daca supravietuieste + ce mai urmeaza . :)

#26
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Cand se roaga regina, la ce se roaga?Posted Image

#27
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,411
  • Înscris: 24.02.2017
La zeul sexului se pare :)

#28
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Hai că m-am apucat și eu de el....așa de plictiseala merge,am văzut 2 episoade până acum
Într-un cuvânt....e vizionabil

#29
URZI

URZI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 23.11.2005
si desfasurarea aciunii este destul de alerta, au ajuns destul de departe cu povestirea in numai 5 episoade.
Cate episoade o avea sezonul? se anunta si un sezon 2?

#30
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Da, au anuntat si sezonul 2.

#31
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
Jenant serial, un fel de TWD fara zombie, da aceeasi impresie de actiune interminabila.

Primul episod a fost chinuitor pentru femeia aia ce-a nascut, dar in acelasi timp si pentru mine deoarece nu se mai termina. Dar observ ca serialul are o relatie interesanta cu femeile, si cu religia Posted Image
Nu mai stiu exact ce raspuns i-a dat regina tipei cand vine si ii pune mana pe pasarica si o intreaba daca nu vrea sa se roage. Iar regina refuza consternata, ea se roaga doar cu un motiv bine definit!

Daca luau o premisa mai realista..., dar sa fim seriosi, cum inspecteaza un orb terenul inaintea trupelor? Ce rata de deces aveau astia care se plimbau printr-o padure necunoscuta doar cu un bat? Cum ramai rege daca esti orb, si de ce o asculta toti pe nimfomana aia?

O fi devreme in serial si vom afla mai multe mai incolo, dar de obicei serialele devin mai proaste spre sfarsit, nu mai bune. Insa din ce intuiesc eu o societate de orbi s-ar orienta spre agricultura si asigurarea unui perimetru, nu s-ar comporta ca vikingii. Orbii astia mergeau la vanatoare, considerau ca e mai usor decat sa creasca niste porumb.

Eu n-am prea putut trece peste faptul ca unii din trib au trecut de bunavoie de partea lui baba cand era evident si clar pentru toata lumea ca motivul pentru care sunt atacati e femeia aia cu care ei oricum nu aveau nicio treaba. Zice el mai incolo ca oricum erau morti deja, nu ii mai ajuta sa o predea, dar in momentul ala nu mai trebuia sa convinga pe nimeni. Cand a trebuit sa-i convinga nu a zis nimic relevant, iar unii razboinici au trecut de partea lui ca sa aiba el ce fute in continuare.

Nu cred ca e imposibil sa faci un serial bun fara sa incluzi episodic gaturi taiate, oameni arsi de vii si masturbare, unele lucruri se pot insinua. Gata prieteni, ati stabilit ca Tamacti Jun e un cacat cu sange rece, nu trebuie sa reconfirmati de mai multe ori pe episod, treceti si la lucruri constructive.

I-a mai scazut nota pe imdb la 7.7, nota mea e 5. Cel mai bine votat serial Apple deocamdata e The Morning Show, dar mi-e frica sa intru la el ca sa nu descopar ca nota mare e luata pentru Jennifer Aniston.

Nota 10 pentru costumatii si locatie.

[ https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BZDBkMzg4ODEtZDg0Ny00MmIyLWIzMjItZWY2ZmE0NzZkOGIyXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_SY1000_SX1500_AL_.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#32
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,411
  • Înscris: 24.02.2017
Episodul Nr.6 e mai plin de actiune .

#33
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 23.12.2010
Pe mine m-a captivat serialul, imi place maxim. Abia astept sezonul 2Posted Image

#34
bdx100

bdx100

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,508
  • Înscris: 03.06.2019
Vazut primul episod => un gunoi penibil . Pas...

#35
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,411
  • Înscris: 24.02.2017

View Postfab1an, on 09 decembrie 2019 - 10:51, said:

Pe mine m-a captivat serialul, imi place maxim. Abia astept sezonul 2Posted Image

Pai inca nu s-a incheiat sezonul 1 din cate stiu.

#36
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,595
  • Înscris: 23.12.2010
Ba da, 8 episoade are

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate