Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Asigurare profesionala cu raspundere fata de terti/malpraxis

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
andrei_400

andrei_400

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 17.01.2009
Salut.  Detin o firma cu 4 angajati   iar ca activitate principala dezvoltam software industrial in fabricile auto din Ro si UE. Prin natura muncii putem   aduce daune materiale sau morale clientilor nostri ( roboti in coliziune ,  motoare defecte ,  intarzieri de productie sau rechemari ale produselor)  insa de cele mai multe ori  asigurarea ar trebui sa asigure costurile reparatiilor anumitor coliziuni ce se pot intampla. Am tot incercat sa  gasesc o firma de asigurare care sa ofere  o polita profesionala de despagubire   cu o valoare minima de 1 mil.  Euro( cerinta clientului german ca si  suma minima asaigurata)  insa   impresia lasata de piata de asigurari e ca in RO se asigura doar masini si locuinte.  Ma poate ajuta cineva cu o oferta ? Multumesc

#2
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007
Groupama ştiu că are aşa ceva
Sună şi să vezi condiţiile.

#3
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Gaseste un broker si cere-le sa iti caute. Sau ia tu fiecare asigurator din Romania la rand.
Polite malpraxis exista in Romania pentru doctori cel putin.

#4
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postandrei_400, on 31 octombrie 2019 - 07:06, said:

Am tot incercat sa  gasesc o firma de asigurare care sa ofere  o polita profesionala de despagubire   cu o valoare minima de 1 mil.  Euro( cerinta clientului german ca si  suma minima asaigurata)  insa   impresia lasata de piata de asigurari e ca in RO se asigura doar masini si locuinte.  Ma poate ajuta cineva cu o oferta ? Multumesc

Cauta la firmele de asigurari mai dichisite care ofera asigurari de raspundere civila profesionala

#5
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010
Generali are cam ce cauti tu.
Dar e doar o hartie. Lista de situatii in care nu se aplica asigurarea respectiva are 3 pagini.

#6
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,917
  • Înscris: 25.04.2006
Salut ai, nevoie de un broker serios care sa se ocupe de asigurari mari, nu cauta pe siteuri ca genul acesta de contracte se fac pe bani grei nu scrie nimeni contractul cadru pe oferta generala a asiguratorului. Exista asigurari agricole si de malpraxis medical de sute de mii de euro, sigur se poate si ce vrei tu. O sa iti dau un numar in privat, poate te rezolva.

#7
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,999
  • Înscris: 09.08.2005
Succes. Am căutat pentru domeniul meu - arhitectură - și cum am început, așa am sfîrșit...
Teoretic există. Practic nu acoperă exact pagubele cu impact financiar major - acolo unde greșești ceva și trebuie refăcută nu atît proiectarea, cît clădirea. Costul proiectării e mic raportat la costurile de refacere a unei clădiri aflată deja în construcție plus întîrzierile aferente.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate