Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Pni ST3. 4A

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Smirefoxy

Smirefoxy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 22.02.2017
Buna ziua am si eu o rugăminte la cei care va pricepeti la asa ceva am achiziționat doua produse pni respectv o sursa de tensiune in comutatie si un releu cu telecomandă tot pni model:pni CA500 care vreau sa le leg la o yala electromagnetica tot pni. Rog frumos pe cei care au idee sa ma ajute. Am pus firele de tensiune pe transformator am legat si releu dar nu stiu unde trebuie sa mearga firele de la yala electromagnetica. Va mulțumesc anticipat.

Attached Files


Edited by Smirefoxy, 20 October 2019 - 13:33.


#2
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Pui jumperul pe modul doi de funcționare.
În rest sunt clare conectările; ai pe placă cele trei contacte ale fiecărui releu, trei sus trei jos, A și B.
NO-contact deschis
NC-contact închis
com-aici faci punte de la sursă ori placă cu un plus.
Electromagnetul yalei îl concetezi între un minus al sursei și NO de la releul pe care-l dorești, fie A, fie B.

#3
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005
Deci la sursă legi faza la L nulul la N și evident pământarea la borna de pământare, din sursă ieși cu tensiune V minus la GND și V plus la 12 V plus, observi că în dreptul fiecărui releu ai trei borne, respectiv GND pentru minus și 12 V pentru plus și GND on-off , se vede că practic ai două GND, unul normal deschis (NO normal open) și unul normal închis (NC normal close), acum depinde de configurația zăvorului îl legi între plus 12 V și NO sau între plus 12 V și NC. Fiecare releu e separat și poți comanda porți diferite.

Unele zăvoare sunt încuiate permanent fără tensiune iar altele sunt deschise fără tensiune deci în funcție de zăvor folosești normal închis sau normal deschis.

Edited by eugeniusro, 20 October 2019 - 13:54.


#4
Smirefoxy

Smirefoxy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 22.02.2017
Va mulțumesc anticipat am rezolvat datorită vouă. Zi frumoasă vă doresc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate