Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Samsung Galaxy S10

  • Please log in to reply
778 replies to this topic

#703
Mosu007

Mosu007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 31.07.2021
O sa fac si asta desi am folosit cablul cu care a venit FE-ul de nou acum 5 luni...
Merci,

#704
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
A primit luna trecuta update-ul de securitate pe iulie. O sa primeasca si pe august? Va fi in fiecare luna, pana cand?

edit:
varianta ROM

Edited by MembruAnonim, 21 August 2021 - 12:48.


#705
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
NImeni nu stie 100% cat timp o sa primeasca update-uri. Update-urile de secutitate vin cam lunar sau la 2 luni, depinde si daca au ce sa actualzeze la el. In mod normal android nou nu mai primim dar update-uri de securitate primim sigur pana in martie 2022. Asa mai am samsung-uri vechi care primesc update-uri, un s7 mai primeste din cand in cand ceva deci si s10 o sa primeasca ceva update-uri la mai multi ani de la aparitie dar mai rar.

Zisesera de la samsung ca o sa dea 3 ani de updateuri de android la device-urile noi, nu stiu daca se aplica si la s10 dar vom vedea. Oricum, mie telefonul mi se pare destul de ok si fara bug-uri sau sa mearga aiurea, chiar l-as prefera asa decat sa vina cu o versiune noua mai lenta sau cu probleme, iar asa cum este am senzatia ca pot sa il tin pana se strica fizic ceea ce cred ca o sa mai dureze.

#706
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postgeopsi, on 23 august 2021 - 08:39, said:

Oricum, mie telefonul mi se pare destul de ok si fara bug-uri sau sa mearga aiurea,

La mine se mai incalzeste uneori si bateria nu este chiar stralucita. Asa este si la tine?

#707
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Salut, da se mai incalzeste daca ma joc sau il folosesc intens, la mine are deja peste 2 ani telefonul, probabil bateria s-a mai si uzat intre timp.
Nu cred ca o sa gasesti un flagship care sa ofere performante ok si sa nu se incalzeasca iar bateria sa tina o gramada. De exemplu tata are un xiaomi la care tine bateria o gramada iar de incalzit nu stiu daca este cazul dar si ca performante sunt extrem de diferite.

Gandeste-te ca in telefon ai un procesor, cand il utilizezi intern ala produce cea mai multa caldura iar ca producator ai 2 variante, faci thermal throttling sau incerci sa disipi caldura cat mai bine(tinand cont si de dimensiunile si materialul din care este facut telefonul). Daca disipi mai multa caldura (cu vapour chamber si ce mai au ei pe acolo) clar o sa simti telefonul cald in mana, aici conteaza si ce husa folosesti, astea originale ale lor sunt mai bine gandite. Daca reduci performantele o sa mearga prost si atunci nu mai are sens procesorul puternic... Cu un update de soft nu ai ce mare lucru sa ii faci daca dispozitivul a fost construit cumva.

Edited by geopsi, 23 August 2021 - 09:26.


#708
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
Nu știu unde să întreb așa că o fac aici, pentru că telefonul este S10:
Unde descarcă melodiile aplicația youtube-music ?
Aș vrea să am acces la fișierele descărcate. Am youtube premium, adică plătesc acel abonament de 26 de lei parcă.
M-a rugat un prieten mai în vârstă să-i descarc niște melodi să i le pun pe un card pentru mașină și nu am mai făcut așa ceva de mulți ani. Am văzut că pot descărca inclusiv videoclipuri din aplicația youtube, fiind abonat la ei, dar merge doar de pe telefon, nu și de pe calculator. Asta nu ar fi o problemă că oricum folosesc mai mult telefonul, dar am descărcat 2 melodii din YT Music, că mă interesează fișiere audio, care le am în aplicația YT Music dar nu găsesc fișierele :)

#709
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,333
  • Înscris: 01.09.2012
Nu se descarca în telefon , tot în aplicația interna sunt stocate ca să poți sa le asculți sau vezi fără net

#710
RykyGT

RykyGT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.12.2008

View PostXAN, on 05 octombrie 2021 - 07:19, said:

Nu știu unde să întreb așa că o fac aici, pentru că telefonul este S10:
Unde descarcă melodiile aplicația youtube-music ?
Aș vrea să am acces la fișierele descărcate. Am youtube premium, adică plătesc acel abonament de 26 de lei parcă.
M-a rugat un prieten mai în vârstă să-i descarc niște melodi să i le pun pe un card pentru mașină și nu am mai făcut așa ceva de mulți ani. Am văzut că pot descărca inclusiv videoclipuri din aplicația youtube, fiind abonat la ei, dar merge doar de pe telefon, nu și de pe calculator. Asta nu ar fi o problemă că oricum folosesc mai mult telefonul, dar am descărcat 2 melodii din YT Music, că mă interesează fișiere audio, care le am în aplicația YT Music dar nu găsesc fișierele Posted Image

Instalezi aplicatia SONGily si descarci ce vrei.

#711
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
De ieri îmi tot apare o notificare de la Google, zice Notificare nouă Conținut ascuns și are o iconiță ca un folder securizat. Dacă dau pe ea nu apare nimic și nu scap de notificare asta tot apare. Știe cineva ce reprezintă?


pentru @RykyGT, mulțumesc, am instalat dar nu găsesc multe melodii

Edited by XAN, 25 October 2021 - 14:49.


#712
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostXAN, on 25 octombrie 2021 - 14:48, said:

De ieri îmi tot apare o notificare de la Google, zice Notificare nouă Conținut ascuns și are o iconiță ca un folder securizat. Dacă dau pe ea nu apare nimic și nu scap de notificare asta tot apare. Știe cineva ce reprezintă?


La fel imi apare si mie pe un s20fe. Cred ca este un bug

#713
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,099
  • Înscris: 04.08.2006
Si la mine apare

#714
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
Deocamdată am rezolvat, ținând apăsat pe notificare și oprit notificările google. Am scăpat de ea.

#715
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De ce nu vine Google cu un update??

Apropo, intrati in magazin play si apoi mergeti la aplicatia Google la comentarii. In utlimile doua zile este plin de reclamatii cu privire la alt bug, apare notificare la "ok goole". Presupun ca si la noi este acelasi bug, insa noi nu vedem textul pt ca vine din folderul securizat.

Edited by MembruAnonim, 28 October 2021 - 09:36.


#716
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 22.07.2008
Salut,

Sotia foloseste un S10 cumparat de nou. De nou bateria nu a fost grozava la el, trebuia incarcat cam la o zi si jumatate la o utilizare moderata, si cu rezolutia redusa pe FHD. Am instalat aplicatia Accu Battery si chiar de nou afisa la Battery Health doar 93%. Acum dupa aproape 2 ani de folosire, afiseaza battery Health 91%, dar acum chiar trebuie zilnic incarcat. Mai am cateva zile pana expira garantia si ma gandeam sa-l duc intr-un centru autorizat Samsung pentru schimbarea bateriei pe garantie. Am sanse sa accepte acest lucru, avand in vedere ca bateria nu e complet uzata ?

#717
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 08.12.2001
Sigur, le zici că ține 6 ore.

#718
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006

View Postlaurcj, on 08 noiembrie 2021 - 18:20, said:

Salut,

Sotia foloseste un S10 cumparat de nou. De nou bateria nu a fost grozava la el, trebuia incarcat cam la o zi si jumatate la o utilizare moderata, si cu rezolutia redusa pe FHD. Am instalat aplicatia Accu Battery si chiar de nou afisa la Battery Health doar 93%. Acum dupa aproape 2 ani de folosire, afiseaza battery Health 91%, dar acum chiar trebuie zilnic incarcat. Mai am cateva zile pana expira garantia si ma gandeam sa-l duc intr-un centru autorizat Samsung pentru schimbarea bateriei pe garantie. Am sanse sa accepte acest lucru, avand in vedere ca bateria nu e complet uzata ?
Pai si ce te costa sa incerci? Poti zice ca te tine cateva ore si aia e.

#719
Mosu007

Mosu007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 550
  • Înscris: 31.07.2021
Eu am schimbat la S8 cu 3 zile inainte de expirare, lasat la Orange si venit dupa 7 zile.

#720
laurcj

laurcj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 22.07.2008

View Postgeopsi, on 08 noiembrie 2021 - 20:49, said:

Pai si ce te costa sa incerci? Poti zice ca te tine cateva ore si aia e.

Ma gandesc ca indiferent ce le zic eu, tot o verfica ei.

View PostMosu007, on 09 noiembrie 2021 - 00:12, said:

Eu am schimbat la S8 cu 3 zile inainte de expirare, lasat la Orange si venit dupa 7 zile.

Bateria era uzata complet cand l-ai dus ? Cam cate ore tinea ?

Din ce am citit pe forum la ESD in Bucuresti se schimbau fara probleme in cateva ore bateriile in garantie. Eu sunt la Cluj, trebuie sa-l duc la service-ul partener Samsung de aici, Transilvania Service Group.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate