Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Samsung Galaxy S10

  • Please log in to reply
778 replies to this topic

#19
xcapefromhl

xcapefromhl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 30.07.2009

View Postutopium, on 17 octombrie 2019 - 14:42, said:


S11 va fi mult diferit de S10 pe partea de camere. Si sincer pe mine cam doar aia ma intereseaza ...
Aproape sigur, singura diferență sensibila.
E posibil, dar nu sigur, din ce am citit, sa fie ceva major la parte de procesor. Noul model de procesor pt Europa va fi la fel de performant precum cel din US.
Doar pt camere sa cumperi un model nou, mi se pare cam mult

#20
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,573
  • Înscris: 14.08.2007
Procesorul nu ma incalzeste cu nimic, si ala de anul trecut e ok din partea mea ... Dar de la senzor de 1/2.55" si 12 MP pana la senzor de 1/1.33" si 108 MP (fie si Quad, deci sa zicem 4 x 27 MP) e diferenta mare, e de 3 ori mai mare fizic si are si pixelii (quad) mai mari, HDR net superior, rezolutie reala net superioara, etc. La fel de la 2x zoom la 5x zoom periscop (si cam aceeasi mărime la senzor), avantajul e semnificativ

#21
Patrick76

Patrick76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 16.05.2017
Super tare.
Se pare că la anu' o să-mi cumpăr un aparat foto cu 5G.
Sper să se materializeze zvonurile referitoare la senzor/zoom în seria S.

#22
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,811
  • Înscris: 21.03.2004
Pe voi va deranjează ca se vede senzorul de amprenta sub ecran în lumina soarelui?

#23
badmyn

badmyn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.08.2012

View PostHavoc, on 18 octombrie 2019 - 12:12, said:

Pe voi va deranjează ca se vede senzorul de amprenta sub ecran în lumina soarelui?
Nici nu am observat 🙄

#24
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,976
  • Înscris: 13.09.2007
Nici eu nu observ.

#25
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,811
  • Înscris: 21.03.2004
Se vede în lumina soarelui pe fundal alb

#26
chivairinel

chivairinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 25.02.2010

View PostHavoc, on 18 octombrie 2019 - 12:12, said:

Pe voi va deranjează ca se vede senzorul de amprenta sub ecran în lumina soarelui?

Pentru ca tot e soare afara, chiar asta am facut, am pus un fundal alb si m-am uitat la ecran in lumina soarelui ... a trebuit sa ma chiorasc la propiu sa vad o urma de senzor si doar dintr-un anumit unghi aproape de nivelul ochilor, conditii care sunt cu totul speciale.
Cred ca tu esti genul de om care este deranjat si de conditiile dificile de munca ale agricultorilor de orez din China.
Ce inseamna sa ai prea mult timp liber si sa nu stii ce sa faci cu el!

Edited by chivairinel, 18 October 2019 - 15:17.


#27
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,811
  • Înscris: 21.03.2004

View Postchivairinel, on 18 octombrie 2019 - 15:13, said:

Pentru ca tot e soare afara, chiar asta am facut, am pus un fundal alb si m-am uitat la ecran in lumina soarelui ... a trebuit sa ma chiorasc la propiu sa vad o urma de senzor si doar dintr-un anumit unghi aproape de nivelul ochilor, conditii care sunt cu totul speciale.
Cred ca tu esti genul de om care este deranjat si de conditiile dificile de munca ale agricultorilor de orez din China.
Ce inseamna sa ai prea mult timp liber si sa nu stii ce sa faci cu el!
Chiar ai simțit nevoia unor completări extrase din puțul gândirii fără ca sa ma cunoști dar probabil nici mintea nu este unde trebuie.Dar ca sa fiu on topic:Nu, nu am stat sa caut senzorul ci pur și simplu mi-a sărit în ochi în timp ce eram afara în lumina soarelui și cautam ceva pe net utilizând Chrome-ul.

#28
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 24.11.2014

View Postaboniment29, on 16 octombrie 2019 - 21:14, said:

Samsung DEX va fi cea mai tare chestie pentru segmentul de mobile. Mai trebuie sa treaca ceva timp sa mai perfectioneze sistemul si sa mai avanseze telefoanele pe partea de hardware (aici ma refer la cei care ar vrea sa faca chestii mai complicate si nu doar browsing sau citit). Astia de la Samsung daca sunt baieti destepti ar plusa mai mult pe serviciul asta.

Dpmdv e foarte tare sa ai doar telefonul si un cablu cu tine si sa-l conectezi la orice TV/display de PC si sa faci fel de fel de chestii. Deja poti sa nu mai detii laptop/PC. Ai telefonul, ai date pe el, eventual cloud, si oriunde te duci il conectezi local la un ecran si iti faci treaba.

In alta ordine de idei, cum este husa asta ? Rezista la cazaturi ? Nu prea imi place ca e decupata jos, preferam sa infasoare telefonul peste tot dar daca ar fi rezistenta la cazaturi si protejeaza telefonul, imi convine.

https://altex.ro/car...d/AHSPG973TBEG/
Hai să ti spun eu ceva, aceasta husa după ce se uzează...relativ  repede 2, 3 luni, devine alunecoasă.
In consecință , grăbit fiind, am luat tel de pe comoda, mi a alunecat din mana... si asta m a costat displayul la S10le meu, aveam și folie de sticla....dar degeaba.Acum am ringke smoke fusion.Este excelenta...

Edited by nicpetru, 18 October 2019 - 23:23.


#29
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,004
  • Înscris: 23.01.2010

View PostHavoc, on 18 octombrie 2019 - 22:19, said:

Chiar ai simțit nevoia unor completări extrase din puțul gândirii fără ca sa ma cunoști dar probabil nici mintea nu este unde trebuie.

Ai buton de report daca simti ca de deranjeaza vreun mesaj anume ;)

#30
MariusD97

MariusD97

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.03.2017
Salut. Îmi puteți recomanda de unde sa cumpăr un încărcător bun pentru S10 din alta sursa decât site-ul Samsung? Eu mi-am cumpărat telefonul din America și momentan folosesc un adaptor pentru încărcătorul de USA.

#31
R_a_z_v_a_n

R_a_z_v_a_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 855
  • Înscris: 25.01.2007
@MariusD97,

Un site ok este gsmnet. Am luat ceva accesorii de pe acolo si am fost multumit.
https://www.gsmnet.r...-ep-ta800xbegww
https://www.gsmnet.r...-usb-negru-bulk

Vinerea au ceva ora cand transportul este gratuity, dar eu n-am prins-o niciodata :D

#32
ygor

ygor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 23.02.2007
Am si eu o problema, imi apare un mesaj cand caut actualizare software si nu-l inteleg.. Nu am actualizat telefonul decat oficial.
Multumesc.

Attached Files

  • Attached File  S10.jpg   63.04K   117 downloads


#33
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,490
  • Înscris: 13.11.2011
E bine?

Attached Files



#34
monk teo

monk teo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 06.12.2006
@MariusD97 mai bine folosesti incarcatorul original (eu il am din Anglia si il folosesc cu adaptor) din 'auzite' dar ne verificat e mai OK

#35
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Eu am luat telefonul tot din America.

Am 2 incarcatoare, ala cu care a venit de a ramas la birou cu adaptor in el si am mai luat unul original de pe Amazon cu 10 EUR.

#36
MariusD97

MariusD97

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.03.2017
Acasă nu ma deranjează sa il folosesc cu adaptor dar as vrea sa mai cumpăr un încărcător de calitate, fast charge, sa il am pentru plecări când sunt nevoit sa il încarc in alte locuri. Original e doar cel de pe site-ul Samsung?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate