Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Ce îți face la biorezonanta?

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
AlynHoliavo

AlynHoliavo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 10.07.2009
Ce îți face la un consult de biorezonanta?Cât costa?E chiar pe bune?Adică îți zice adevărul și îți dă tratament care chiar funcționează?Biorezonanta face parte din medicina alternativa.A fost cineva la biorezonanta?Cum a fost ședința?

#2
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Te "face" de bani...

#3
Tetelu1980

Tetelu1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 01.08.2007
:-)
Râd pentru că am o cunoștință care s-a făcut terapeut prin biorezonanță doar din simplul motiv că nu-i place munca, în rest nu a avut niciodată vreo aptitudine specială...

Edited by Tetelu1980, 05 October 2019 - 21:59.


#4
alionte

alionte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 23.06.2005
Vad ca lumea ia in bascalie subiectul....Incercati si o sa vedeti cum o sa va simtiti!Sa cereti si explicatii,ca sa nu va simti cumva inselat!

#5
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

 AlynHoliavo, on 05 octombrie 2019 - 21:50, said:

Ce îți face la un consult de biorezonanta?Cât costa?E chiar pe bune?Adică îți zice adevărul și îți dă tratament care chiar funcționează?Biorezonanta face parte din medicina alternativa.A fost cineva la biorezonanta?Cum a fost ședința?
adveraturi iti zice, de fapt  terapeutul incepe un cuvant tu il completezi, pe urma iti da pastile si ceaiuri.
aparatul spune ceva, tot n-am inteles "cum", dar grafica e buna.

 alionte, on 05 octombrie 2019 - 22:01, said:

Vad ca lumea ia in bascalie subiectul....Incercati si o sa vedeti cum o sa va simtiti!Sa cereti si explicatii,ca sa nu va simti cumva inselat!
Imi platesti tu sedintele ?
Eu am asistat la cateva, cu o ruda. Vraciul nu a avut timp de explicatii, ca era rand.

Edited by MarianG, 05 October 2019 - 22:08.


#6
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

 AlynHoliavo, on 05 octombrie 2019 - 21:50, said:

Ce îți face la un consult de biorezonanta?Cât costa?E chiar pe bune?Adică îți zice adevărul și îți dă tratament care chiar funcționează?Biorezonanta face parte din medicina alternativa.A fost cineva la biorezonanta?Cum a fost ședința?
Gaura in portofel.
Se numeste efect placebo, poti avea aceleasi efecte si cu paracetamol, conteaza doar sa vrei.

#7
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

 MarianG, on 05 octombrie 2019 - 22:07, said:

Eu am asistat la cateva, cu o ruda. Vraciul nu a avut timp de explicatii, ca era rand.

Iar ruda s-a simțit mai bine?

Până la urmă asta contează, la mai toate pseudoștiințele astea. Științific, ele se bazează pe efectul placebo, iar cât timp funcționează la tine sau la o rudă de-a ta, pot fi excelente.

Și eu am rude care au avut succes cu homeopatia, iar alții cu Bowen, doar n-o să mă apuc să încerc să-i conving că sunt efecte placebo. Îi las și-i încurajez să le facă în continuare, dacă văd că se simt bine, pentru ei, sunt terapii ce funcționează.

#8
Buleandra94

Buleandra94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 19.08.2007
Daca functiona se incadra la "medicina", nu "medicina alternativa"

#9
romvic

romvic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.08.2019
Da. Vindecarea oamenilor s-a terminat odata cu interzicerea
veterinarilor de a profesa asa-zisa medicina umana.

#10
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Pentru sarlatanii care se bazeaza pe lacomia oamenilor ca sa castige bani (gen nenea ala de la Caritas si altii ca el) am chiar o oarecare simpatie. Dar niciodata nu voi putea sa-i inghit pe aia care fac bani pe baza suferintei si nenorocirilor oamenilor. De la astia cu biorezonanta pana la unul ca Cumpanasu (cacofonia e intentionata).

#11
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015

 alionte, on 05 octombrie 2019 - 22:01, said:

Vad ca lumea ia in bascalie subiectul....Incercati si o sa vedeti cum o sa va simtiti!Sa cereti si explicatii,ca sa nu va simti cumva inselat!
Care "subiect"? Lumea se rezuma la initiator.Atata mai poate, atata mai ia.

#12
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

 SmurfK, on 05 octombrie 2019 - 22:28, said:


Iar ruda s-a simțit mai bine?

NU!

#13
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005
Eu am un vecin la care a venit un doftor de-asta... Vecinul are niste probleme cu o coarda vocala.

Doftorul cica e din Cluj, "foarte renumit". Posted Image

Bun, vine doftorul, isi fac programare inca vreo 2 veri de-ai vecinului, si intalnirea era in casa vecinului.

Procedura trebuia sa fie asa: vine vraciul, ii consulta, vraciul stie instant toate problemele lor doar atingandu-i, apoi le recomanda la fiecare tratament homeopat, cu pastilele lui.

Consultatia 75 lei, tratamentul cateva sute de lei de caciula, lunar. Tratamentul il comanzi daca vrei, doar.

Vecinul avea niste probleme cu corzile vocale. Vraciul i-a zis ca-i balonat. Posted Image

Un var de-al vecinului lua tratament pentru epilepsie, recomandat de un doctor pe bune.

Vraciul ii spune astuia ca de fapt nu are epilepsie, e totul in mintea lui, dar ca totusi sa continue tratamentul.

Varul isi comanda si el pastilele vraciului, si dupa cateva saptamani isi ia inima-n dinti si intrerupe tratamentul pentru epilepsie.

Eh, si in scurt timp face o criza de epilepsie. Posted Image

Pastilele vraciului cumparate de vecin si de maica-sa (ca si ea a fost "tratata"), sunt asemanatoare, zici ca-i aceeasi pastila. La verii vecinului, aceleasi pastile. Posted Image

Dupa ce le-au luat o perioada, toti au zis ca a fost apa de ploaie.

No, cam asta a fost.

A, apropo, asta-i vraciul:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KerKOpWVm1o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Phobos, 06 October 2019 - 00:17.


#14
bila1000

bila1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 12.08.2010
Cum sa zice in constitutia din State, orice om are dreptul sa caute fericirea, probabil sunt oameni care le plac chestiile astea, biorezonanta, descintece, si curatarea portofelului.

#15
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,295
  • Înscris: 07.02.2003

 AlynHoliavo, on 05 octombrie 2019 - 21:50, said:

Ce îți face la un consult de biorezonanta?Cât costa?E chiar pe bune?Adică îți zice adevărul și îți dă tratament care chiar funcționează?Biorezonanta face parte din medicina alternativa.A fost cineva la biorezonanta?Cum a fost ședința?
Dsa, e pe bune, iti ia banii..

#16
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,882
  • Înscris: 22.04.2014
Am o vecină ..... Se autointitulează doctor. Ma rog, dna prof.dr.academician.farmacist! Sa nu uit! O somitate, fara diploma de licenta !

Ideea e ca prinde la prosti. Se ocupa cu plante naturiste + biorezonanța vieții .... Nu vreau sa-i fac reclama, probabil urmareste site-ul.

Pe lângă faptul că la primul strănut al nepoților îi duce ...bineinteles, la medicul de familie, mai are și tupeul să apară peste tot, oriunde, oricând cu kkturile ei. Posted Image Posted Image. O șarlatană, într-un cuvânt.

Dar am ajuns să o stimez. Românii trebuie fraieriți .... O cer!

PS. Ca idee, reteța constă în:
- apariții cât mai dese la TV, pe plan public local
- vorbit cât mai drăgut, mai molcom, mai dulce - iar acasă urlă de-ți sparge geamurile...
- obligatoriu, termenii cheie folosiți în orice context, oriunde, oricum - chiar dacă fraza pe care o spune nu are sens: natura, Dumnezeu, binecuvântare, plante, liniște, sufletească, din suflet, din inima, cu iubire, prin iubire, curăță, vindecă, tratează, ajută.
- și zâmbetul. Până la urechi. ('al reacu' fraieri)

Edited by Rhesus, 06 October 2019 - 01:31.


#17
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 28.07.2015
Biorezonanta=acatist=sfestanie=lumanari la vii si morti=descantec= s.a.m.d...
Toate acestea fac acelasi lucru. Adica nimic...
Tu alegi pe ce sa arunci banii.

#18
romvic

romvic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.08.2019
Un doctor in medicina poate sa faca ce-i trece prin cap atat timp cat respecta
regula impusa de fabricantii de medicamente. Adica sa-l faca din pacient, client.
Se zice ca acesti fabricanti de medicamente controleaza asa-zisa "sanatate publica".
Care nu exista.
Desi fratele meu ia 4-5 kg de medicamente lunar, in fiecare an ii apar "din senin" 2-3-4-5 boli.
Cred ca are 30. Toate incurabile si transmise genetic.
Desi eu avand aproximativ aceleasi gene nu am fost la medic de 30 de ani.
Singurii doctori in medicina pe care eu ii respect si care dupa opinia mea isi merita
leafa, sunt CHIRURGII. Restul sunt doar paraziti.
Sfatul meu este sa nu confundati vindecarea cu asistenta medicala.

Edited by romvic, 06 October 2019 - 05:05.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate