Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Reclama emag. Stalinistul Sora prezentat ca simbol al libertatii

* * - - - 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
593 replies to this topic

#577
bolovan

bolovan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,024
  • Înscris: 13.02.2004
subjective oooo...ba da este important...pentru ca spune multe despre credibilitatea ei. Iar daca vine de la PSD-isti...esti o pisibilitatea de 99.9999999% sa fie falsa. Pentru ca tot ce au afirmat pana acum...s-a dovedit fals. Plus ca...am o problema imensa cu ipocrizia

subjective da...adevarat...PSD-ul incearca sa minimizeze piederdile prin minciuna si mistificare (exact cum au facut si inaitne de 89...nu si-au schimbat modul de ioperare...nici macar nu a evoluat...la fel de primitiv si prost este...doar ca acum lumea nu mai baga botul la ei...vor ceva dovezi...palpabile...nu impresii psd-iste)

#578
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,668
  • Înscris: 06.08.2004

View Postsubjective, on 10 octombrie 2019 - 10:38, said:



Nu, nu orice fel de lupta, coane. Mistificand un adevăr istoric și moral și propunand ca simbol o minciună foarte dureroasa pentru natia asta e ca si cum ti-ai da cu tesla-n ouale destinului. Totuși, scopul nu scuza orice mijloace. Decât în stalinism, dap.

Ete fleosc. Ca ce chestie sa te cred pe tine si sa nu-l cred pe Paleologu sau Tismaneanu?
Vedeti-va voi de disputa asta despre cine si ce reclame trebuie sa se faca la televizor, pana una alta oricine lupta impotriva ciumei rosii e bine-venit. Politica nu e cu sfinti, nimeni nu este, e pe goluri sau voturi, cum o vrei sa o iei.

Edited by Cris007, 10 October 2019 - 10:44.


#579
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postbolovan, on 10 octombrie 2019 - 10:13, said:

subjective ba despre asta-i vorba...vezi cine a deschis topic-ul. Un sustinator inversunat al structurilor de securitate ceausiste
Kres nu, imoral este doar ca au pus un tip care a fost membru de partid (si mebru in FSN, actualmente PSD) sa vorbeasca de libertate. Este doar o chestie de imporalitate...si cam atat.

Nu prietene.. Suntem in campanie electorala si mesaje precum "libertatea trebuie nu numai castigata ci trebuie pastrata'" sunt sloganuri electorale, politice, care n-au ce cauta in discursul public al unei corporatii.  De cand face corporatia politica prin mesaje adresate deschis publicului?

Deci nu e vorba de Sora aici.. am spus de 100 de ori.. Putea fi foarte bine pus in acel videoclip orice om care chiar a suferit de pe urma comunistilor si propaganda politica mizerabila era fix identica.

Nu are importanta ca e Sora su nu e Sora, are importanta ca o companie privata a ales sa trasnmita mesaje politice publicului.. chestie care NU se face la modul asta.  Se poate face daca pregatesti puclicul cu un comunicat in care spui clar si raspicat ca ai trecut de la vanzarea de chinezarii la preturi de specula la propangada politica.

Corporatia are obligatia cel putin morala (daca nu chiar si stabilita prin lege si norme CNA) e a sta in afara zonei politice iar, daca alege sa se implice in politica" trebuie sa puna mare scris sub sigla "Corporatie implicata politic" sa stie lumea cu cine are de-a face.

Edited by Kres, 10 October 2019 - 10:50.


#580
bolovan

bolovan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,024
  • Înscris: 13.02.2004
Cris007 de fapt problema lor este ca se simt tradati de sora.

#581
subjective

subjective

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 07.11.2017

View PostCris007, on 10 octombrie 2019 - 10:42, said:



Ete fleosc. Ca ce chestie sa te cred pe tine si sa nu-l cred pe Paleologu sau Tismaneanu?
Vedeti-va voi de disputa asta despre cine si ce reclame trebuie sa se faca la televizor, pana una alta oricine lupta impotriva ciumei rosii e bine-venit. Politica nu e cu sfinti, nimeni nu este, e pe goluri sau voturi, cum o vrei sa o iei.

Adică ce nu-ti vine sa crezi? Că Sora a venit în 1948 in Romania, cand toti fugeau,  și a dus-o chiar bine in acel regim? :lol:

Edited by subjective, 10 October 2019 - 10:49.


#582
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,668
  • Înscris: 06.08.2004

View Postbolovan, on 10 octombrie 2019 - 10:45, said:

Cris007 de fapt problema lor este ca se simt tradati de sora.

Cine? Psd-istii? Sa fie sanatosi, lol. De securistul Voiculescu de la Antena 3 nu se simt tradati de ani de zile, ii doare undeva pe ei de stalinism si marxism si principii morale. Incearca si ei cumva sa mai micsoreze voturile anti-psd facand ipocrit apel la emotie. Atat.

#583
bolovan

bolovan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,024
  • Înscris: 13.02.2004
Cris007 pai nu, ca-i plateste pt propaganda...papa o paine de acolo.

subjective mai citeste postarile.

#584
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,668
  • Înscris: 06.08.2004

View Postsubjective, on 10 octombrie 2019 - 10:48, said:



Adică ce nu-ti vine sa crezi? Că Sora a venit în 1948 in Romania și a dus-o chiar bine in acel regim? :lol:

Nu ma intereseaza ce crezi matale ca inseamna ca Sora a dus-o “bine”. Fiecare avem criteriile noastre pentru acest bine. Ca atare, e o discutie fara finalitate practica. Eu zic ca a dus-o mai prost ca Voiculescu. Case closed.

Edited by Cris007, 10 October 2019 - 10:52.


#585
subjective

subjective

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 07.11.2017

View PostCris007, on 10 octombrie 2019 - 10:51, said:



Nu ma intereseaza ce crezi matale ca inseamna ca Sora a dus-o “bine”. Fiecare avem criteriile noastre pentru acest bine. Ca atare, e o discutie fara finalitate practica.

Sa fii angajat in ministerul de externe sau redactor-sef sau director de editura ti se pare că ar fi compatibil cu a fi oprimat? :lol:
Și ce are a face utilitatea practica atunci când vine vorba de un adevăr istoric, mă rog?

View PostCris007, on 10 octombrie 2019 - 10:51, said:



Nu ma intereseaza ce crezi matale ca inseamna ca Sora a dus-o “bine”. Fiecare avem criteriile noastre pentru acest bine. Ca atare, e o discutie fara finalitate practica. Eu zic ca a dus-o mai prost ca Voiculescu. Case closed.

Și dacă a dus-o mai prost ca Voiculescu înseamnă că e moral sa pozeze acum in oprimatul regimului comunist?

Edited by subjective, 10 October 2019 - 10:58.


#586
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
Mie mi se pare o diversiune nerusinata sa spui ca doar psd-istii si securistii il denigreaza pe bunicul stalinist. Eu de pilda pot fi acuzat de orice dar psd-ist in niciun caz(stau marturie toate postarile mele impotriva ciumei rosii).
Dar nu pot sa nu remarc o minciuna ordinara atunci cand o vad. De ce in clipul ala nu apare un adevarat luptator anticomunist si apare un politruc? Hai raspundeti daca puteti...

#587
subjective

subjective

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 07.11.2017

View PostValmont43, on 10 octombrie 2019 - 10:57, said:

Mie mi se pare o diversiune nerusinata sa spui ca doar psd-istii si securistii il denigreaza pe bunicul stalinist. Eu de pilda pot fi acuzat de orice dar psd-ist in niciun caz(stau marturie toate postarile mele impotriva ciumei rosii).
Dar nu pot sa nu remarc o minciuna ordinara atunci cand o vad. De ce in clipul ala nu apare un adevarat luptator anticomunist si apare un politruc? Hai raspundeti daca puteti...

Bineinteles ca e o diversiune de doi lei. Daca Aneta 3 ar face o emisiune in care ar prezenta de ce e rotund pamantul, se pare ca preavajnicii luptatori utilitaro-useristi ar nega și aceasta evidență. :lol:

Edited by subjective, 10 October 2019 - 11:01.


#588
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,995
  • Înscris: 27.02.2018
Mai intai intreaba-te de ce nu s-a facut lustratie in 1990, de exemplu am mai fi avut azi aparat de propaganda comunisto-securista fara resursele pe care le au la dispozitie?

#589
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,668
  • Înscris: 06.08.2004

View Postsubjective, on 10 octombrie 2019 - 10:55, said:




Și dacă a dus-o mai prost ca Voiculescu înseamnă că e moral sa pozeze acum in oprimatul regimului comunist?

Sunt multe lucruri mai imorale pe lumea asta decat ce zice Sora in clipul emag.   De exemplu sa platesti din bugetul local biciclete cu 13000euro/bucata. Imoralittea psd ma arde la buzunar si ia de la gura lui ala micu. O sa las istoricii comunismului sa decida imoralitatea lui Sora.

#590
subjective

subjective

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 07.11.2017

View PostCris007, on 10 octombrie 2019 - 11:15, said:



Sunt multe lucruri mai imorale pe lumea asta decat ce zice Sora in clipul emag.   De exemplu sa platesti din bugetul local biciclete cu 13000euro/bucata. Imoralittea psd ma arde la buzunar si ia de la gura lui ala micu. O sa las istoricii comunismului sa decida imoralitatea lui Sora.

Nu te contrazic.

#591
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostCris007, on 10 octombrie 2019 - 11:15, said:

Sunt multe lucruri mai imorale pe lumea asta decat ce zice Sora in clipul emag.   De exemplu sa platesti din bugetul local biciclete cu 13000euro/bucata. Imoralittea psd ma arde la buzunar si ia de la gura lui ala micu. O sa las istoricii comunismului sa decida imoralitatea lui Sora.

De ce incerci tu sa deviezi discutia de la subiectul de baza si anume - firma privata care face propaganda politica in mod deshis fara pic de jena?

#592
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,668
  • Înscris: 06.08.2004

View Postsubjective, on 10 octombrie 2019 - 11:19, said:



Nu te contrazic.
Dar tu cine votezi pana la urma, ca sa se incadreze la criteriile de moralitte pe care le astepti? Nu-mi spune ca si tu “cu nimeni”, ar fi prea previzibil.

Edited by Cris007, 10 October 2019 - 11:21.


#593
subjective

subjective

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 07.11.2017

View PostCris007, on 10 octombrie 2019 - 11:20, said:

Dar tu cine votezi pana la urma, ca sa se incadreze la criteriile de moralitte pe care le astepti? Nu-mi spune ca si tu “cu nimeni”, ar fi prea previzibil.

L-as vota pe Barna, in turul doi, daca intra cu Iohannis. Dar tare mi-e că nu intra. :lol:
In primul tur votez cu Paleologu.

#594
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,825
  • Înscris: 15.12.2009
Despre preferințele de vot la viitoarele alegeri prezidențiale avem alte subiecte deschise.

Acesta fiind îndeajuns discutat încât să se fi lămurit oricine-i interesat de reclamă / publicitate / Șora cel stalinist ori dimpotrivă, anticomunist etc.,  se închide.



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate