Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Brave Browser - Cand apar reclamele? VPN necesar?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
asdfa34

asdfa34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 14.01.2014
Salutari,

Probabil ati auzit "noul" browser - Bave Browser, despre care se spune ca ar fi mai rapid decat Chrome si pe care daca il folosesti si primesti 5 reclame pe zi, castigi undeva pe la 5 dolari pe luna.
De 15 zile folosesc si eu browser-ul respectiv, iar acum am venit cu o intrebare.

Este necesar VPN-ul? Dupa cum am zis, in 15 zile (eu folosind 70% din timp VPN cu ip-uri de Italia si Israel) nu am reusit sa primesc decat 0,03 dolari. Ideea este ca nu-mi dau seama daca i-am primit in timp ce aveam VPN-ul sau pe ip-ul meu.
O data la cat timp intra reclamele? Eu pana acum nu am primit nicio reclama, dar cu toate astea am cei 0,03 dolari in cont.
Pc-ul meu este aprins 24/24, cu Brave deschis, cu cel putin 10 tab-uri deschise, de la Facebook si pana la Instagram. Reclamele pot aparea si atunci?

Asadar,
1. Este necesar VPN-ul pentru a primi reclame? Pentru ca din ce am inteles, in Romania nu sunt disponibile inca.
2. O data la cat timp apar reclamele?
Multumesc.

Edited by asdfa34, 13 September 2019 - 23:09.


#2
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
Brave nu are cum sa fie mai bun decat Chrome.
De ce?
Pentru ca e bazat pe chromium(ca majoritatea browserelor de altfel).
Ceea ce-l face mai rapid e ad-block-er-ul. Daca reclamele nu mai sunt incarcate pagina web se va incarca mai repede.
Nu ai cum sa faci 5 dolari pe luna vizualizand 5 reclame pe zi, e vrajeala de marketing. Daca dezactivez ad block er ul vad minim 1000 de reclame pe zi, cam cati bani crezi ca as face? :)
B.A.T nu este disponibil in Romania, daca pui VPN locatia ta virtuala e intr-o alta tara in care e posibil sa se fi implementat BAT, de aceea iti apar reclame. Chiar daca ar fi implementat si in Romania nu te astepta sa te imbogatesti din asta. Se imbogateste doar producatorul browserului, nenea asta diliu https://en.wikipedia...ki/Brendan_Eich
'On March 24, 2014, Mozilla promoted Brendan Eich to the role of CEO. This led to boycotts and protests from the LGBT community and its supporters, as Eich previously donated US$1,000[25] of his own money in 2008 in support of California's Proposition 8, a California ballot proposition and state constitutional amendment in opposition to same-sex marriage.[26] Eich's donation first became public knowledge in 2012, while he was Mozilla’s chief technical officer, leading to angry responses on Twitter—including the use of the hashtag "#wontworkwithbigots".'
https://en.wikipedia.org/wiki/Mozilla

#3
romvic

romvic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.08.2019
"nenea asta diliu" poate vrea o lume mai normala. Posted Image
Pare OK acest browser.
Ai aici o lista cu serverele care genereaza profit.
https://batgrowth.com/publishers
Printre care si Softpedia.com :)

Edited by romvic, 14 September 2019 - 02:59.


#4
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 16.03.2007
cre'ca 5 dolari gasesti pe jos intr-o luna daca te uiti pe jos mai atent cand mergi pe strada.

Edited by laffin, 14 September 2019 - 03:11.


#5
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003

View Postasdfa34, on 13 septembrie 2019 - 23:07, said:

castigi undeva pe la 5 dolari pe luna.

Pc-ul meu este aprins 24/24, cu Brave deschis, cu cel putin 10 tab-uri deschise, de la Facebook si pana la Instagram.

Sa zicem ca esti invalid si stai toata ziua pe calculator dar noaptea, cand dormi, care mai e logica pastrarii lui aprins? Doar pentru 5 dolari? Ti-a vandut cineva pontul despre cum sa faci energie moca din aer?

#6
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 16.03.2007
energia e moca pentru ca o plateste mami si tati.

#7
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
5 $/luna - poate maxim sau mediu.
Deci 0.0001$ este perfect plauzibil si perfect "legal".

BAT este disponibil doar in ... bla bla bla NU Romania.
Probabil se vor prinde de poanta ca folosesti VPN si nu mai primesti nimic.

Deci:
- ori folosesti browserul ca browser, fara sa te stresezi cu reclame/bani
- ori folosesti orice alt browser.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate