Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Care este strategia Telekom ?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
O dăm iară în oligopol.

#38
costinred

costinred

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.06.2018
Voi ați observat că pagina web a Telekom, cam începe să devină albastră, iar culoarea magenta, cam se pierde încet și sigur?

#39
Ghiordi

Ghiordi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,857
  • Înscris: 04.03.2016
Și ce vrei sa spui cu acest lucru?

#40
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
S-or fi ars pixelii roșii…

#41
edgar400

edgar400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.02.2019
sa fie cumparata e strategia
au dat stire ieri ca nu mai au clientii anilor trecuti pt telefonie fixa ,stire idevice.ro
https://cdn.idevice....i-fixe-2019.jpg
https://www.idevice....parare-telekom/
eu au dat titlul click bai eu doar dau link la tabela si sursa

Edited by edgar400, 10 October 2019 - 10:40.


#42
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,969
  • Înscris: 21.08.2008

 costinred, on 30 septembrie 2019 - 19:27, said:

Voi ați observat că pagina web a Telekom, cam începe să devină albastră, iar culoarea magenta, cam se pierde încet și sigur?

Ai dreptate, iar la forumul lor există și albastru și verzuliu.

Oricum, nu are legătură cu viitorul, altfel ar fi fost și ceva portocaliu prin pagină!

#43
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,969
  • Înscris: 21.08.2008
Cred că ce a scăpat prin presă nu este benefic operatorului Telekom, cei care termină acum contractele vor fi tentați să aleagă un alt operator, în timp ce alții sunt tentați de abonamentele fără perioadă contractuală pe care le oferă Telekom.

#44
Lexon

Lexon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,600
  • Înscris: 07.08.2011
Mi se pare o prostie sa ai o asemenea infrastructura si sa vinzi. Sa-i fi speriat si babaul 5G? Ar fi o prostie... Ba chiar mai mult, statul roman cred ca ar trebui sa riposteze, daca vanzarea interfereaza cu interesul national. Romtelecom a fost compania nationala de telecomunicatii, un domeniu strategic oriunde in lume.

Sincer, eu chiar nu inteleg cum de nu obtine Telekom profit. Nimeni nu are reteaua lor de fibra, nici sedii ca ale lor, chestii care in timp pot conta. In cativa ani poti deveni parintele internetului, dar asta nu se poate cu sedii goale, puse la mezat din lipsa de idei. Ma gandesc ce retea de mega servere si-ar putea face pe plan national...

Eu cred ca restructurarea s-a facut cu prea mari sacrificii iar cei din interior pot confirma daca e asa: au sacrificat prea multi oameni de valoare si au pastrat prea multe rubedenii fara valoare. Nulitati cu functii din cele mai importante si salarii fabuloase, oameni scoliti in orice altceva decat economia de piata. Adica eu cred ca ei ar avea de toate dat nu prea au oameni care sa construiasca strategii coerente, sanatoase, adaptate specificului local.
Nu ma refer la trudasii carora li s-a pus in spate din ce in ce mai mult pentru a compensa ineficienta sefilor.
Parerea mea...

#45
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
La cum susține Andreas Elsner că încă nu e vremea 5G-ului, sunt ancorați în trecut, sau cel mult în prezent…

#46
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014
Cred ca mai e cale lunga pana la vanzare, nu avem nici macar un semn ca vor sa inchida anumite magazine sau sedii, de ex. Adica nici macar nu a inceput o perioada de tranzitie comuna, gen cum e acum "UPC-Vodafone impreuna".

#47
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
Pe la magazinele telekom se aude ca va fi o schimbare, deja le masoara magazinele pentru schimbarea siglei, posibil al viitorului patron. Cine va fi? Nu se stie, se pare ca tin inca secret, posibil pana se da acceptul. Orange ramane cred cu acces la fibrele lor si sa lea dea 4g+ in tara in zonele rurale...

Edited by Cristy0007, 20 November 2019 - 02:07.


#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
90% din magazine sunt "parteneri", poate si mai mult, deci n-au treabă cu niciun "patron", iar cu "datul de 4g+" daca te referi la roamingul national, atunci afla ca a fost oprit de foarte mult timp.

#49
Cristy0007

Cristy0007

    FM forever

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,372
  • Înscris: 04.05.2017
Da stiu ca sunt partenere , dar schimbarea siglei Telekom va face automat sa schimbe la randul lor si partenerii lor denumirea. Si discutia cu unul din magazinele lor, asta mi-au confirmat ca se pregatesc sa schimbe,deci tranzitia odata cu vanzarea in cateva luni vom avea alt nume.
Da asa aveam impresia ca le mai da Orange, deoarece aveam 4G+ peste tot in comune , camp pur si simplu jud OLT, Teleorman, Dolj sau Valcea.... In orase precum Calimanesti sau Cozia Caciulata, Dragasani aveam doar 4G cu 15 Mb/s

Iar "disperarea" asta cu abonamente cu telefoane fara nr. , mai ales daca ai servicii de la ei fixe, sa iti ofere tel in rate si cate vrei la cate abonamente iti doresti pentru toata familia etc, ma face sa cred ca vor sa astupe un gol acum pentru tranzactia care va urma. Numai zic si de HBO gratis 1 an Posted Image , eu la 2 ab nelimitat cu 2 tel de la ei 2 servicii fixe de la un apartament, platesc maxim 130ron per total.
La Orange la 150 lei abonament lunar iti da un P30 lite , si parca nu e chiar totu nelimitat.... Deci unde ai vrea sa te abonezi , logic suna atractiv Telekom si tv si fix sau net fix acasa si 2 ab. de telefonie si telefoane la fiecare ab....in banii astia.!!!

Edited by Cristy0007, 20 November 2019 - 23:41.


#50
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006

 addelin, on 20 noiembrie 2019 - 06:43, said:

90% din magazine sunt "parteneri", poate si mai mult, deci n-au treabă cu niciun "patron", iar cu "datul de 4g+" daca te referi la roamingul national, atunci afla ca a fost oprit de foarte mult timp.
adica de la o luna de cand s-au partenerizat

#51
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Vin acum cu oferte imbatabile și pentru PJ :D
[ https://i.imgur.com/3pN1Xka.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

3,33€/Mb/s :D

#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mai aveau putin pana la 99% reducere :).

#53
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Cred că acolo este punctul de întâlnire a cererii cu oferta. ;)

Să mai spun că la adresa respectivă viteza maximă este declarată (pe pagina de acoperire servicii fixe) de … 16 Mbps :D

#54
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,560
  • Înscris: 20.08.2014
In pdf-ul cu noua oferta de pe site>>termeni si conditii, au redus pretul de lista al telefoniei fixe de la 6 la 5 euro, ca serviciu luat separat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate