Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Camera supraveghere exterior cat mai simpla

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
alex244

alex244

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 16.06.2013
Salutare, as vrea sa-mi supraveghez masina in parcare folosind o camera de supraveghere   care sa vada bine si noaptea si nu stiu ce sa aleg.

As prefera sa nu aiba prea multe cabluri, stocarea pe card si... daca se poate sa o montez pe geamul de la balcon ar fi perfect ( fara sa mai dau gauri in perete sau altele de genul acesta)

Sunt cam 15m pana la masina ( eu locuind la etajul 1)

Astept sugestii.

Multumesc anticipat.

#2
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,160
  • Înscris: 28.06.2005
Legal nu ai voie să faci asta. :)

Tehnic, nu știu ce să-ți recomand.

#3
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012

Quote

Legal nu ai voie să faci asta. :)

Juriști la cheie, partea a XXXVII-a.

Cea mai bună cameră, vezi imaginile de afară cu mare claritate și se instalează cu ușurință. Poate dubla și ca alarmă pentru ușa interioară când pleci în concediu sau ceva.

#4
alex244

alex244

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 16.06.2013
Nici nu stii ce sa mai crezi, intr-un loc citesc ca e ok atata timp cat nu procesez, public inregistrarile... altii spun ca nu este ok.

Am intrebat la sectia de politie din cartier, mi-au zis ca am voie,doar sa le spun unde am amplasat-o exact ca sa stie si ei in caz de ceva.

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postsfantu.dracu, on 28 august 2019 - 14:14, said:

Legal nu ai voie să faci asta. Posted Image
Pentru că ?

#6
alex244

alex244

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 16.06.2013

View Postbritneysbitch, on 28 august 2019 - 14:27, said:



Juriști la cheie, partea a XXXVII-a.

Cea mai bună cameră, vezi imaginile de afară cu mare claritate și se instalează cu ușurință. Poate dubla și ca alarmă pentru ușa interioară când pleci Ă®n concediu sau ceva.

Din ce am citit e mai mult de interior decat de exterior, credeti ca in timpul noptii filmeaza cat de cat decent la ~15 m?

#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Credem.

Produs vândut de Emag, o comanzi online, o probezi, ai 30 de zile.
Dacă nu e bună retur.

#8
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
tocmai ce urmaream acest review

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Yr7WQTvRz-o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
ananiamadalin

ananiamadalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 04.06.2018
Uite ceva ce vreau să-mi iau să-mi pun și eu, tot așa, pe balcon, eu stau la etajul 4 și e mai dificil, Camera de supraveghere de exterior EbitCam™ EBZ1, HD 1920*1080 1080p,Functie Matrix Infrarosu, Functie Vocala ALEXA, Audio Bidirectional, Senzor miscare, Night vision, Alarma, Camera 2.0 MP, Rezistenta la apa IP66

Caută pe eMag că nu mă lasă forumul să pun link. E 329 lei.

#10
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,160
  • Înscris: 28.06.2005

View Postwaterman, on 28 august 2019 - 14:30, said:


Pentru că ?
Încalci legea.

https://gdprcomplet....acord-iar-dans/

https://www.avocatne...rcare-bloc.html

https://www.accentcc...praveghere.html

#11
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
terminati cu incalcatul legii, statul nu ma protejeaza, ma protejez singur...pun camera pe strada nu la tine in casa, pe domeniul public ai voie sa filmezi cu telefonul? Daca da, atunci e acelasi lucru....nu va mai prostiti cu legile si va dati absolventi de drept pe aici...dupa unii ca tine n-ai voie nici sa schimbi un bec la masina ca ti se ia talonul, fii serios, am trimis la politie si primarie inregistrari cu gunoierii cand arunca gunoaie si fac mizerie si nimeni nu m-a intrebat de ce am camera pusa

#12
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postsfantu.dracu, on 28 august 2019 - 15:47, said:

Încalci legea.
Aberații.

Camera e la tine în casă filmează strict mașina ta.
Dacă filmezi cu telefonul cum zice colegul e ok ?

#13
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,160
  • Înscris: 28.06.2005
Waterman, cu telefonul nu filmezi non-stop o zonă fixă.
Iar dacă faci asta, încalci legea.
Că ești pedespsit au ba, e altă treabă.

#14
Komppressor

Komppressor

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 25.09.2016

View Postwaterman, on 28 august 2019 - 14:30, said:

Pentru că ?
Inregistrarile cu pricina aduc o atingere grava a vietii private.

View Postxcit, on 28 august 2019 - 16:49, said:

terminati cu incalcatul legii, statul nu ma protejeaza, ma protejez singur...pun camera pe strada nu la tine in casa, pe domeniul public ai voie sa filmezi cu telefonul? Daca da, atunci e acelasi lucru....nu va mai prostiti cu legile si va dati absolventi de drept pe aici...dupa unii ca tine n-ai voie nici sa schimbi un bec la masina ca ti se ia talonul, fii serios, am trimis la politie si primarie inregistrari cu gunoierii cand arunca gunoaie si fac mizerie si nimeni nu m-a intrebat de ce am camera pusa
Politia nu iti spune nimic, chiar le vii in ajutor; problema este daca se sesiseaza gunoierul cu pricina si te da in judecata pentru ca l-ai inregistrat fara acceptul lui! ii aduci o atingere grava a vietii private.

#15
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
mie imi zici....adevarul e ca l-am filmat in casa la el sau rezemat de masina mea?

ai gresit si mi-ai dat like, a? :))))

#16
Komppressor

Komppressor

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 25.09.2016

View Postxcit, on 29 august 2019 - 20:08, said:

mie imi zici....adevarul e ca l-am filmat in casa la el sau rezemat de masina mea?
Oriunde l-ai filma, nu ai avut acceptul lui scris!

#17
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
apropos, nu prea stii ce inseamna viata privata nu? Cand esti pe strada si te rezemi de masini sau arunci gunoaiele unde iti vine se cheama privata cand lucrezi in public? Esti la munca frate, fa-ti dracu treaba pentru care esti platit...lasa vrajeala cu viata privata, aia e acasa la el, in pat, pe strada esti in public

eu chiar as vrea sa vad un smecher de asta pe care l-am filmat ca a facut ceva ilegal, sa ma dea in judecata sa vedem cum se termina toata treaba...deci gunoierul ma da in judecata ca l-am filmat si ca nu i-am cerut acord scris...deci SCRIS....pffff nu credeam ca traiesc sa aud asemenea aberatii

#18
Komppressor

Komppressor

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 25.09.2016

View Postxcit, on 29 august 2019 - 20:19, said:

apropos, nu prea stii ce inseamna viata privata nu? Cand esti pe strada si te rezemi de masini sau arunci gunoaiele unde iti vine se cheama privata cand lucrezi in public? Esti la munca frate, fa-ti dracu treaba pentru care esti platit...lasa vrajeala cu viata privata, aia e acasa la el, in pat, pe strada esti in public
Tu din moment ce ai acces la inregistrari cu moaca gunoierului si nu numai, poti face orice in scop propiu cu acele inregistrari... esti persoana fizica, nu ai drept la asa ceva. GDPR. Institutiile abilitate au, si in anumite cazuri, sa foloseasca inregistrarile numai cu acordul d-nilor procurori etc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate