Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Maroc

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Nu am gasit niciun subiect despre Maroc Posted Image

Ma tenteaza o vacanta in Maroc, am vazut ca preturile sunt destul de accesibile (de exemplu un zbor dus intors pana in Fez sau Marrakesh este in jur de 100e, cazare 5 zile 100-150e).

In primul rand as dori sa vad desertul autentic, pentru asta trebuie sa ajung in Erg Chebbi sau la Erg Chibaba, vreau cazare cu cortul in desert.
Doar ce am inceput sa caut informatii, orice sugestie din partea celor care au fost deja in Maroc este binevenita.

Multumesc.

#2
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Pentru nordul țării ai alertă de terorism și tâlhărie. Eu nu m-aș duce cu cortul într-o zonă izolată dintr-o astfel de țară.

#3
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 01.12.2017
Daca ai ocazia du-te in desert, e o experienta deosebita, mie mi-a placut foarte mult.  
Mancarea e buna si nu e scumpa, iar oamenii sunt prietenosi dar cam lenti, nu-i scoti din ale lor.
Neaparat sa mergi in Marrakech, in piata Jamaa el-Fna, sa mananci melci, sa te duci si la gradinile Majorelle, la palatul Bahia.
In Casablanca sa nu ratezi  Moscheea lui Hassan al II-lea, cea mai mare moschee din Africa si una din cele mai mari din lume.

#4
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,796
  • Înscris: 13.07.2011
eu am fost in Marrakech acum 12 ani de zile si acum 2 ani din nou, mi s-a parut o schimbare totala si o modernizare extrema pe partea turistica. Preturile au crescut incredibil si mentalitatea lor s-a schimbat in asa fel incat sa profite maxim de pe turism chiar si atunci cand te trag in teapa sau alte rahaturi.

Nu mi-a mai placut atat de mult, chiar si asa marocanii sunt foarte foarte primitori, mancarea lor este foarte buna. In rest sunt lenesi, se misca foarte greu si legi nu prea exista.

Daca doresti in desert si alte aventuri doar cu ghid, este destul de periculos. Prin desert inca se fac transporturi si trafic de arme sau persoane, etc si poti avea ghinionul sa dai peste o trupa de rebeli.

#5
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View Postbusiness11, on 27 august 2019 - 17:03, said:

,

,. In rest sunt lenesi, se misca foarte greu si legi nu prea exista.

Ca si european crescut in stress,cred ca ti-e cam greu sa vezi cum se "degusta" viata fara "deadline"-uri si varste de 80-90 de ani

Edited by Kean, 27 August 2019 - 18:43.


#6
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,853
  • Înscris: 06.10.2008

View Posthoneymik, on 27 august 2019 - 15:49, said:

Nu am gasit niciun subiect despre Maroc Posted Image

Ma tenteaza o vacanta in Maroc, am vazut ca preturile sunt destul de accesibile (de exemplu un zbor dus intors pana in Fez sau Marrakesh este in jur de 100e, cazare 5 zile 100-150e).

In primul rand as dori sa vad desertul autentic, pentru asta trebuie sa ajung in Erg Chebbi sau la Erg Chibaba, vreau cazare cu cortul in desert.
Doar ce am inceput sa caut informatii, orice sugestie din partea celor care au fost deja in Maroc este binevenita.

Multumesc.

Cauta pe youtube, sunt foarte multe clipuri. Ma refer atat la clipuri facute de oamenii locului, sa vezi realitatea locului dar si clipuri facute de turisti straini. Eu as include si Meknes, Ouarzazate, Zagora, Essaouira etc dar pentru asta trebuie 2 saptamani si masina inchiriata

#7
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 09.09.2017
Recent 3 turiste din Scandinavia au fost decapitate de niste marocani.
Du-te, dar te duci pe barba ta.

#8
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007

View Posthoneymik, on 27 august 2019 - 15:49, said:

Nu am gasit niciun subiect despre Maroc Posted Image


https://forum.softpe...c/268797-maroc/
Spor la citit!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate