Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Assassin's Creed Odyssey!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#37
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011

View Postadisz, on 04 februarie 2020 - 21:35, said:

Si acele lupte in arena sunt limitate pana la nivelul 50,Dupa acest nivel,in arena nu mai ai decat cate un adversar pe etapa.
Termini main story pana la lvl50 :)

#38
VePeNe

VePeNe

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 04.02.2020
Ma gandesc si eu sa-l cumpar, alaturi de Origins.
Ca atmosfera, cladiri, mediu inconjurator,  ambele jocuri sunt bine realizate, detaliate, modul de explorare  ......povestea pare cam stupida, dar cine a jucat Assassin's Creed pentru poveste sau obiective?  
E mult mai misto sa joci jocul asta  decat sa faci un city-break  scump  pana  Atena sau Cairo   care au ajuns extrem de deplorabile in ziua de azi.


Stiti de unde il pot cumpara mai ieftin,  in jur de 100-150 lei?  

Nu  cred ca vreau sa iau si pachetul DLC Fate of Atlantis care mi se pare de umplutura, plus ca pentru mitologie greaca exista God of War.

#39
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View PostVePeNe, on 08 februarie 2020 - 18:58, said:

Ma gandesc si eu sa-l cumpar, alaturi de Origins.
Ca atmosfera, cladiri, mediu inconjurator,  ambele jocuri sunt bine realizate, detaliate, modul de explorare  ......povestea pare cam stupida, dar cine a jucat Assassin's Creed pentru poveste sau obiective?  
E mult mai misto sa joci jocul asta  decat sa faci un city-break  scump  pana  Atena sau Cairo   care au ajuns extrem de deplorabile in ziua de azi.


Stiti de unde il pot cumpara mai ieftin,  in jur de 100-150 lei?  

Nu  cred ca vreau sa iau si pachetul DLC Fate of Atlantis care mi se pare de umplutura, plus ca pentru mitologie greaca exista God of War.

Origins are si un feature educativ prin meniu. E chiar interesant.

Il poti cumpara ieftin de la mine :)

#40
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Care dintre Odyssey, Origins si Unity ar fi mai optimizat pe PC?

Am jucat Unity pe i3, 8gb ram si HD 7770 1gb dar nu mergea prea bine nici pe low

#41
mkdan2004

mkdan2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 16.07.2008
Odyssey iti rupe PC-ul. Eu l-am jucat pe un i5 6600K cu overclock si RTX 2080 si era foarte rau trasa in jos placa video de procesor. Origins este mai ok deoarece este mai vechi si nu arata la fel de bine.

#42
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Eu l-am jucat pe un I5-7300HQ, 8GB ram si un GTX1050, a functionat fara probleme.

Edited by maladetz, 03 April 2020 - 10:34.


#43
mkdan2004

mkdan2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 16.07.2008
Ok, trebuia sa precizez. Eu l-am rulat la detalii maxime si aveam pretentia asta deoarece este unul dintre cele mai frumoase jocuri din ultima vreme. SIngurul joc mai frumos a fost Red Dead Redemption 2 (pentru mine). Este mare pacat sa nu fie jucat la detalii maxime acest joc, din nou, parere personala.
Ca sa exemplific, mai jos este o lista de rezultate pentru diferite jocuri, inclusiv AC Odyssey rulate pe diferite procesoare si RTX 2080 Ti. Uitate la diferentele dintre procesoare. Procesoarele mai vechi sau mai slabe trag rau de tot in jos un 2080 Ti, vorbim de diferente si de 30 FPS.
https://www.techspot...amd-ryzen-3600/

Edited by mkdan2004, 03 April 2020 - 11:24.


#44
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Nu ai nevoie chiar de super bomba de calculator ca sa-l rulezi cu detalii full, la 1080P te descurci si cu ceva mai mediocru. Cand vrei full la rezolutie 4K se schimba situatia. Pe un GTX1060 si un I5 gen 8-9 cu siguranta zbarnaie.

#45
Darkage_

Darkage_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 18.07.2016
Aveți idee daca se pot ( și de unde ) descărca save-game ? Am jucat cam 25-30 de ore din joc, apoi a trebuit să reinstalez windowsul și parcă nu as vrea sa pierd timpul și sa reincep de la 0 din nou...

#46
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 27.03.2010
Darkage, ti-am atasat niste slavari de pe calculatorul fetitei pe la nivelul 50. Vezi daca te ajuta.

Attached Files

  • Attached File  5059.rar   10.05MB   2 downloads

Edited by sys, 14 April 2020 - 11:20.


#47
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postmaladetz, on 26 august 2019 - 01:15, said:

Nu ai nevoie de 60FPS-uri, eu joc cu un I5 7300HQ si un GTX 1050 4GB, am o medie de 30FPS-uri cu toate aproape la maxim, probabil daca as seta totul pe mediu as avea 60FPS constant insa nu e shooter ca sa te deranjeze asa tare....


Asta e peste toate la un loc Posted Image

am jucat ac origins...aceleasi specificatii. Aveam 45 de fps-uri in orase si 60 in afara. Am dat pe medium, high...am mai modificat si rezolutia. Oricum pe laptop nu vedeam diferenta :). Spui ca odissey merge pe sistemul asta ?

#48
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Merge frate, si nu ai nevoie de 60 FPS, dupa cum am zis, am rulat cu totul la maxim jocul in 30FPS.
Offtopic acum joc Doom Eternal cu toate la maxim pe acelasi sistem. Iti trebuie sistem mai tare peste cativa ani sau cand vrei sa joci in 4K insa pe un ecran de laptop cred ca e doar un moft.

#49
Darkage_

Darkage_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 18.07.2016

View Postsys, on 14 aprilie 2020 - 11:20, said:

Darkage, ti-am atasat niste slavari de pe calculatorul fetitei pe la nivelul 50. Vezi daca te ajuta.
Mulțumesc ! Le descarc, scanez si, sper, continui joaca .

#50
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postmaladetz, on 14 aprilie 2020 - 12:55, said:

Merge frate, si nu ai nevoie de 60 FPS, dupa cum am zis, am rulat cu totul la maxim jocul in 30FPS.
Offtopic acum joc Doom Eternal cu toate la maxim pe acelasi sistem. Iti trebuie sistem mai tare peste cativa ani sau cand vrei sa joci in 4K insa pe un ecran de laptop cred ca e doar un moft.

eu am dat rezolutia mai mica :)...ce-i drept nu mereu, doar in orase...pentru mine conteaza enorm cum se misca caracterul. Ai jucat AC unity ? pe asta l-am lasat, aveam lag prea mare

#51
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011

View Postjimi91, on 17 aprilie 2020 - 16:56, said:


eu am dat rezolutia mai mica Posted Image...ce-i drept nu mereu, doar in orase...pentru mine conteaza enorm cum se misca caracterul. Ai jucat AC unity ? pe asta l-am lasat, aveam lag prea mare
Eu nu sunt si nu am fost fan AC, am incercat primul care a aparut, mi-a placut grafica insa controlul caracterului ma dispera. Insa la presiunile unui prieten care imi tot spunea ca Odissey e total diferit de restul, l-am incercat si intr-adevar nu mi-a parut rau :)
Pe ce configuratie joci?

#52
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postmaladetz, on 17 aprilie 2020 - 20:31, said:

Eu nu sunt si nu am fost fan AC, am incercat primul care a aparut, mi-a placut grafica insa controlul caracterului ma dispera. Insa la presiunile unui prieten care imi tot spunea ca Odissey e total diferit de restul, l-am incercat si intr-adevar nu mi-a parut rau Posted Image
Pe ce configuratie joci?

exact ca a ta, aproape...lenovo legion  i5-7300hq, nvidia geforce gtx1050 ti 4gb

Nici eu nu eram un mare fan, la fel ca tine, am incercat AC, pe primul, dar nu-mi placea gameplay-ul. L-am incercat pentru ca am fost fan prince of persia Posted Image. Iti spun sincer, primul assassin's creed a avut cea mai buna poveste pe care am intalnit-o intr-un joc...absolut superba povestea. Are multe minusuri acel joc, e foarte repetitiv, dar, asasinarile sunt cele mai bune din toata seria .

Am jucat cateva jocuri AC. Dupa mine, ca poveste, clar primul.

Ca gameplay Black Flag e pe primul loc....

E bun si Origins, dar mie nu-mi plac jocurile de acest gen Posted Image...

Edited by jimi91, 17 April 2020 - 21:40.


#53
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 06.02.2011
Cu configuratia asta mai merge cativa ani chiar daca setarile nu vor fi la maxim. Oricum urmatoarea configuratie o sa-mi iau neaparat I7 sau I9, nu mai este ca pe vremuri acum pana si google chrome haleste si 50-60% dintr-un I5 uneori.
P.S: Ia incearca Doom Eternal sa vezi cum ti se ridica adrenalina la maxim Posted Image
Uite aici un gameplay :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/QOceiNRnlgk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by maladetz, 18 April 2020 - 01:26.


#54
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postmaladetz, on 18 aprilie 2020 - 01:17, said:



Nu prea ma mai joc, asa ocazional Posted Image)...imi place stardew valley Posted Image) si mai bag cate un meci de LOL ocazional Posted Image

Dar, eu am vrut sa ma joc AC unity, nu prea le aveam eu cu jocurile, dar asta arata demential, d-aia am si luat laptopul. Imi merge, dar nu merita sa-l joc asa Posted Image...se misca cam greu, mie nu-mi vine sa cred cate resurse cere un joc din 2014 Posted Image. Sunt prea multe NPC-uri in joc, ai nevoie de un procesor mai bun.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hPZagw09qLo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pe asta voiam sa joc, dar imi bat joc.., sunt destul de convins ca stric laptopul cu el Posted Image)

Edited by jimi91, 18 April 2020 - 01:35.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate