Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Assassin's Creed Odyssey!

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#19
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Daca iti place Odyssey iti va placea si Origins aparut inainte. E cam aceeasi mancare de peste, doar ca cu peisaje din Egipt.
Iar ca fapt divers la Origins ai si un fel de enciclopedie, in care te invata niste chestii despre istoria Egiptului, mumii, orase etc. Parea interesant.

Edited by spe_ripper, 04 September 2019 - 14:44.


#20
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011
Sincer am incercat primele doua AC, grafica frumoasa insa controlul caracterului nu mi-a placut deloc si nici ca gameplay de asta nici nu m-am mai gandit sa ma uit sa vad ce a mai aparut, dar prietenul asta al meu a tot insistat si uite ca a avut dreptate, ce-i drept tot timpul mi-a placut sparta si grecia :)

#21
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
Jucati in 4 K?  Banuiesc ca e fain ca grafica.
Eu am jucat mai demult predecesorul lui Prince of Persia,dar nu m-a prins nu mi-a placut nici ca gameplay nici ca nu prea avea misiuni tot ce facea
era sa mearga de colo colo si sa mai sara de pe o cladire.

#22
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

 maladetz, on 04 septembrie 2019 - 19:25, said:

Sincer am incercat primele doua AC, grafica frumoasa insa controlul caracterului nu mi-a placut deloc si nici ca gameplay de asta nici nu m-am mai gandit sa ma uit sa vad ce a mai aparut, dar prietenul asta al meu a tot insistat si uite ca a avut dreptate, ce-i drept tot timpul mi-a placut sparta si grecia Posted Image


Asteptam cu Roma acum.

#23
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011
Ar fi frumos.
Eu tocmai m-am lăsat de dota pentru ca deja e plin de jucători ce joacă cu cheat-uri nu este meci sa nu am macar unul care folosește asa ca l-am dezinstalat, în felul ăsta o sa am mai mult timp pt AC :)

#24
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011
Am terminat jocul, lvl50, am facut ambele randuri de quest-uri, nu dau spoil dar povestea e chiar frumoasa, este tendinta de plictiseala de la calatoriile cam lungi dar per total este un joc bun, nu stiu daca mai merita sa fac side quest-uri sau sa-l dezinstalez :) Mai am ceva quest-uri odissey dar e de alergat mult, sa gasesc nu stiu ce indivizi si sa-i omor....

#25
derek65

derek65

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 12.11.2019

 spe_ripper, on 20 septembrie 2019 - 13:45, said:

Asteptam cu Roma acum.
Din ce am auzit, o sa fie cu vikingi sau cu Japonia feudala.

AC cu Roma ar fi prea similar  cu ultime doua jocuri, efectiv n-ar face nimic decat sa copieze putin arhitectura cladirilor, animatiile, sistemul de joc,  relieful mediteranean,  sunetele, NPC-urile si ar aparea acuzatii ca Ubisoft nu inoveaza, ci doar recicleaza.

 maladetz, on 14 noiembrie 2019 - 21:40, said:

Am terminat jocul, lvl50, am facut ambele randuri de quest-uri, nu dau spoil dar povestea e chiar frumoasa, este tendinta de plictiseala de la calatoriile cam lungi dar per total este un joc bun, nu stiu daca mai merita sa fac side quest-uri sau sa-l dezinstalez Posted Image Mai am ceva quest-uri odissey dar e de alergat mult, sa gasesc nu stiu ce indivizi si sa-i omor....

Pai acum ar fi cazul sa cumperi si sa joci DLC-urile cu Atlantida, cu Campiile Elizee, cu Tartarus, , cu zei olimpici si creaturi mitologice.
O sa cam fie dezamagitor fiindca nu are mecanici ca-n God of War.

Edited by derek65, 16 November 2019 - 11:10.


#26
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011
Nu stiam de DLC-uri, mai am niste mici insule pe harta pe care nu le-am explorat si ceva side quest-uri dar nu cred ca-mi mai bat capul cu ele. O sa ma uit sa vad daca e ceva de Dlc-urile alea...

Edited by maladetz, 16 November 2019 - 14:40.


#27
derek65

derek65

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 12.11.2019

 maladetz, on 16 noiembrie 2019 - 14:38, said:

Nu stiam de DLC-uri, mai am niste mici insule pe harta pe care nu le-am explorat si ceva side quest-uri dar nu cred ca-mi mai bat capul cu ele. O sa ma uit sa vad daca e ceva de Dlc-urile alea...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cULAyCisTEI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011
Pff, si eu care eram pe punctul de a-l dezinstala :) Sper ca asta e ultimul RPG pe care-l joc, cere mult timp....

#29
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Ca fapt divers,pana acum am 227 de ore jucate,am ajuns la 70% din actiune (am si season pass-ul instalat),sunt la nivelul 81.In total am 13464 de "kills" si am parcurs 2.230.304 de metri.
Sunt din statistica jocului.
Cred ca aceste cifre reflecta fidel gradul meu de satisfactie.
Seria AC este absolut fantastica.

#30
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Jucand si Origins, confirm ce e scris mai sus prin posturi. La inceput e frumusel, dar povestile sunt idioate (sau tind sa devina dupa 2-3 misiuni) si apoi foarte multe chestii sunt extrem de repetitive.
Per total jocuri frumoase.

Si ca fapt divers, am terminat si Origins si Odyssey 100% cu tot cu side questuri si dlc-uri.

#31
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011
Daca vreti sa faceti level up mai repede fara sa mai fiti nevoiti sa faceti misiuni secundare mergeti in arena si bateti la gladiatori pana ajungeti la nivelul dorit :)

#32
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

 maladetz, on 14 ianuarie 2020 - 20:52, said:

Daca vreti sa faceti level up mai repede fara sa mai fiti nevoiti sa faceti misiuni secundare mergeti in arena si bateti la gladiatori pana ajungeti la nivelul dorit Posted Image

Din nou, repetitiv si boring. Sa faci level up nu te ajuta neaparat pentru main story. Cum faci tu level up, fac si "dusmanii" :)
Ce mi-a placut la Odyssey fata de Origins este ca au mai schimbat un pic modul cum te luptai. Era mai usor sa dai in stanga si in dreapta. :)

#33
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011
Uite că am întâlnit misiuni unde nu puteam avansa in main story din cauza că aveam lvl25 iar inamicii 30-32 și a trebuit sa fac misiuni secundare până ce am descoperit că pot să repet luptele in arena...

#34
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Si asta e adevarat, uitasem de chestia asta. Puteai sa le joci, dar iti recomandau sa ai un anumit level.

#35
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011
Nu numai că îți recomandau dar daca te duceai să încerci , chiar daca te miști foarte bine din una-doua lovituri de la inamic și gata s-a terminat, plus că loviturile tale abia îl ating :)

#36
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

 maladetz, on 15 ianuarie 2020 - 12:43, said:

Uite că am întâlnit misiuni unde nu puteam avansa in main story din cauza că aveam lvl25 iar inamicii 30-32 și a trebuit sa fac misiuni secundare până ce am descoperit că pot să repet luptele in arena...

Si acele lupte in arena sunt limitate pana la nivelul 50,Dupa acest nivel,in arena nu mai ai decat cate un adversar pe etapa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate