Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

The Mandalorian (2019)

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
353 replies to this topic

#1
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 02.09.2016
The Mandalorian (2019) serial SF cu premiera la data de 12 Noiembrie 2019 ... la aceeasi data urmeaza sa fie lansat serviciul/platforma Disney + (American subscription video on-demand service).

,,..După Jango și Boba Fett, încă un războinic al universului Star Wars își face apariția. Acțiunea din The Mandalorian se petrece după căderea Imperiului și înainte de apariția Primului Ordin. Vom urmări aventurile pline de pericole ale unui pistolar singuratic de la marginea galaxiei, departe de autoritatea Noii Republici...''
Serial/serialul  face parte din universul STAR WARS iar actiunea se desfasoara câțiva ani după evenimentele din Return of the Jedi și urmează o linie de ,,Mandalorian gunfighter''  dincolo de raza de acțiune a Noii Republici.

Primul episod al serialului in regia lui Dave Filoni ...
Cu :
Pedro Pascal  - The Mandalorian
Brendan Wayne
Giancarlo Esposito
Gina Carano
Emily Swallow
Carl Weathers
Nick Nolte
Dominic Pace
Omid Abtahi
Taika Waititi
Werner Herzog
....

Probabil/cu siguranta sunt multe de spus/comentat etc. iar asteptarea este mare ...
In ceea ce priveste platforma/serviciul ce urmeaza sa fie lansat (din ceea ce a aparut pana in prezent) Disney Plus este programat să se extindă  : Western Europe pe parcursul a șase luni, în perioada octombrie a acestui an și martie a anului viitor ... Eastern Europe pe parcursul unui an începând cu octombrie 2020.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_YMh_SLnNIg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Vazusem si eu traileru' azi dimineata, arata super si nici nu sunt fan star wars, am vazut doar vreo 2-3 filme (a lui jj abrams si rogue one)

E dark, cool, nu ma asteptam de la Disney, sa speram ca nu-l fac pentru copchii.

Edited by Ythrixium, 24 August 2019 - 22:50.


#3
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
Nu mai suport serialele.
Cei drept nici filme artistice, nu se mai fac pentru sufletul omului.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca actiunea avea loc pe timpul vechii republici mi-ar fi facut cu ochiul serialul dar cu actiunea plasata dupa terminarea adevaratului Star Wars si mizeria disney clar nu e un serial recomandat sau care sa merite vizionat. Nici piratat (chiar de m-ar plati cei de la disney cu milioane de $ nuy m-as uita la o asa mizerie).

#5
ananiamadalin

ananiamadalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 04.06.2018
E decent, mie personal imi plac cele polițiste, nu prea mă uit la SF.

#6
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,514
  • Înscris: 30.08.2017
Vaca Star Wars trebuie mulsa cat inca se mai poate. Daca cu astfel de seriale vor sa-si promoveze platforma si sa fragmenteze piata, din partea mea sper sa dea chix.

When it comes to old Marvel movie properties, we can expect those to be pulled from Netflix as soon as contracts run out before being moved across to Disney Plus when it launches. In an earnings call with investors, Disney CEO Bob Iger clarified that 2019's Captain Marvel would be the first Disney movie exclusive to the service – and we know Endgame will follow the month after launch.

https://www.techrada...ckage-explained

Edited by george_alexandru, 25 August 2019 - 06:34.


#7
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

 notrust, on 24 august 2019 - 22:53, said:

Nu mai suport serialele.
Cei drept nici filme artistice, nu se mai fac pentru sufletul omului.
Adevarat.Scopul lor este sa faca milioane datorita prostimei care se uita la asa ceva

Edited by Crbl2001, 25 August 2019 - 07:20.


#8
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 24.03.2018
Eu o sa-l incerc cand se va lansa pe torente, dar nu prea imi fac sperante. Trailerul e neconvingator.

#9
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006

 adisluc, on 24 august 2019 - 22:28, said:


Primul episod al serialului in regia lui Dave Filoni ...
Cu :
Pedro Pascal  - The Mandalorian
Brendan Wayne
Giancarlo Esposito
Gina Carano
Emily Swallow
Carl Weathers
Nick Nolte
Dominic Pace
Omid Abtahi
Taika Waititi
Werner Herzog
....


Cel putin doua nume nu prea au nimic in comun cu SCI-FI-ul.

#10
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 adisz, on 25 august 2019 - 19:58, said:

Cel putin doua nume nu prea au nimic in comun cu SCI-FI-ul.
Sau ar putea sa dea putina culoare filmului...la urma urmei sunt actori si ar trebuie sa stie sa joace chiar si in sci fi
Cu toate ca parerea mea e ca cei doi actori nu vor lua parte la cele mai principale scene....au fost bagati tocmai pentru a fi si cineva cunoscut in serial,cateva replici..etc

Edited by I2O, 25 August 2019 - 21:47.


#11
javathepyton

javathepyton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 06.08.2019
Star Wars fara Luke e ca seminteler fara bere si micii fara mustar.

#12
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 02.09.2016
THE MANDALORIAN Trailer # 2  ... 29 Oct 2019.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/AlkgFWUtUwc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Niciun film fara romani, asta chiar daca e nascuta in state, are nume neaos...
https://www.imdb.com...?ref_=nm_knf_t1

https://www.imdb.com.../?ref_=tt_cl_t5

Edited by d-ardeleanu, 06 November 2019 - 13:51.


#14
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 29.12.2016
M-am uitat la primul episod, serialul are potential. Nu ma asteptam, insa filmul este facut chiar in universul Star Wars, si nu exista diferente de efecte speciale intre serial si filmele consacrate. Mie mi-a placut mult si astept cu nerabdare celelalte episoade. Totusi, eu sunt un fan Star Wars si am vazut Imperiul contraataca de zeci de ori, prima data inainte de revolutie. Nu ma astept sa placa la toata lumea, insa pentru mine este binevenit.

Edited by 2Unlimited, 12 November 2019 - 16:50.


#15
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Arată bine. Voi încerca să mă bucur de asta.


#16
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,891
  • Înscris: 25.12.2016
Mi-a placut primul episod, sper s-o tina in aceeasi nota in continuare.

Edited by Manasu, 12 November 2019 - 18:42.


#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 2Unlimited, on 12 noiembrie 2019 - 16:45, said:

M-am uitat la primul episod, serialul are potential. Nu ma asteptam, insa filmul este facut chiar in universul Star Wars, si nu exista diferente de efecte speciale intre serial si filmele consacrate. Mie mi-a placut mult si astept cu nerabdare celelalte episoade. Totusi, eu sunt un fan Star Wars si am vazut Imperiul contraataca de zeci de ori, prima data inainte de revolutie. Nu ma astept sa placa la toata lumea, insa pentru mine este binevenit.
Idem.

#18
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 12.03.2010
Unimpressed. O gramada de clisee si deja-vu-uri din celelalte filme SW, + personaj principal luat din filmele de duzina cu Jason Statham (badboi-ul cinic care e de fapt baiat bun; seamana o țîră dar nu rasare Han Solo).

Surprize placute: Apollo Creed si zburatacirea droidului (deja imi jucau in cap alte clisee, cu team-ul om-droidul comic relief), singurul lucru promitator: the 50yo babbi Yoda (young Anakin, anyone?)

Peste vreo 20 de ani, Rogue One o sa fie considerat cel mai bun film StarWars.

Edited by hellmarvel, 13 November 2019 - 07:18.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate