Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

The Matrix 4 (202x)

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#127
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,961
  • Înscris: 18.12.2007

View Postoctav727, on 07 ianuarie 2022 - 13:40, said:

Laurence = Lana Wachowski.

Credeam ca te referi la Fishbourne.

#128
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,875
  • Înscris: 22.12.2005
Wachowski e femeie???

#129
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,819
  • Înscris: 01.09.2006
Eu am înțeles ca amândoi frații Wachowski sunt acum femei.

#130
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,961
  • Înscris: 18.12.2007
Da, amandoi. Dar nu vad relevanta pentru topic :)

#131
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,928
  • Înscris: 11.07.2016

View PostAlexEn, on 07 ianuarie 2022 - 16:45, said:

Da, amandoi. Dar nu vad relevanta pentru topic Posted Image

Un film facut de fatalai ptr fatalai....
Au avut o idee buna cand erau barbati, si acum ca femei, au fu.tut ideea aia buna...

Edited by Malus_Dacus, 07 January 2022 - 20:41.


#132
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Nu a inceput rau, mai pe caterinca, asa.
Dupa care woke shit cat cuprinde si a terminat in cel mai predictibil mod cu putinta.
Keanu nu avea voie sa se tunda ca urmau filmarile pentru John Wick?

#133
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,961
  • Înscris: 18.12.2007

View PostMalus_Dacus, on 07 ianuarie 2022 - 20:40, said:

Un film facut de fatalai ptr fatalai....
Au avut o idee buna cand erau barbati, si acum ca femei, au fu.tut ideea aia buna...

Te-as ruga sa nu ne mai jignesti nici pe mine si nici pe cei carora le-a placut filmul.
Mersi

#134
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Abia am asteptat sa apara si sa-l vad dar am ramas dezamagit. E cel mai slab din toata seria, incomparabil mai slab fata de celelalte.

#135
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018
Filmul e box-office flop. Abia a trecut cu incasarile de 100 de mil $ si filmul a costat peste 175 mil de $ la care se mai adauga milioanele date pe promovare.

Sper sa le fie invatatura de minte si sa nu mai incerce sa faca "remakes".

#136
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,521
  • Înscris: 16.03.2007
primul a fost cu adevarat interesant, poveste inedita, urmatoarele o labareala. se vede ca au incercat sa traga de supā cat mai mult.

Edited by laffin, 09 January 2022 - 21:46.


#137
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postech, on 07 ianuarie 2022 - 16:38, said:

Eu am înțeles ca amândoi frații Wachowski sunt acum femei.
Nu stiam, dar asta explica totul...

#138
FlorinManea

FlorinManea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 827
  • Înscris: 26.07.2005
Pierdere de vreme si dezamagire totala. Coloana sonora varza (ca sa nu zic absenta ei). Efecte speciale spre zero.
Un film jenant, nu stiu cum de a acceptat Keanu scenariul.
Au facut concurs sa vada cine face cea mai proasta versiune de Matrix?

#139
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015
Salut.Mie seria Matrix chiar mi-a placut,absolut toate partile.Acesta,ultimul nu l-am vazut ,astept cu nerabdare sa prind putin timp liber necesar sa-l vizionez.Sper ca nu au bagat noua moda gay prezenta prin ultimile filme si seriale ca inebunesc, sa vad si aici vreo 2 agenti Smith ca se iubesc de mama focului ca o iau razna de tot cu cinematografia asta americana.Deja m-am saturat de extraterestrii gay,de varcolaci gay,de vampiri gay mai lipsesc si niste personaje pe aici in  matrix mediul virtual care se rup intr-o dragoste uriasa.

Edited by PiticVerde, 11 January 2022 - 16:53.


#140
Mohombi

Mohombi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 11.09.2015
E clar ca filmul o sa imparta lumea in multe tabere. Lasam la o parte ca multi au venit fara sa vada Animatrix + cele 3 parti precedente. Erau 2 tute la iesire care se intrebau una pe cealalta: "fata, tu ai inteles ceva ?" (exact la fel ca-n reclama cu Raducioiu, profesor de italiana Posted Image Posted Image ).
Daca nu intelegi referintele si metaforele din film atunci o sa ti se para slab. Cati ati inceput sa radeti cand ati vazut ca pe sotul lui Trinity il cheama Chad ? Eu si cu tovarasul meu radeam in gura mare in sala. Apoi mai tarziu in film, ca Trinity il prefera pe Chad the handsome in locul lui Neo . Apoi ca Women used to be so easy to used to control. Referinte clare dar daca nu stii la ce se refera te intorci acasa si dai 5 pe imdb.
Apoi, set and setting (chiar sunt curios cati as numara pe degetele de la o mana ciunga care au inteles asta).
Filmul e full de niste quotes superbe, grele.

https://www.magicalq...-resurrections/

Edited by Mohombi, 19 January 2022 - 01:37.


#141
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Mda, plin de referințe pentru "cunoscători" și taman cunoscătorii sînt cei mai supărați pe parodia asta.

#142
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
A doua zi nici n-am mai fost sigur ca am urmarit filmul asta, atat de memorabil a fost.

#143
tar1901

tar1901

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 15.05.2018

View PostMohombi, on 19 ianuarie 2022 - 01:33, said:

Referinte clare dar daca nu stii la ce se refera te intorci acasa si dai 5 pe imdb.

Stai linistit, lumea a inteles referintele din film. Are nota mica pentru ca au facut prea multa parodie in Matrix. Primele filme au fost construite in jurul luptei pentru supravietuire si pentru libertate. A fost o poveste de dragoste si au infruntat un inamic implacabil. In M4 doctorul ala e patetic si cam tot filmul e un sir de referite la cultura pop si propaganda pc/woke/lgtv

#144
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Mda...l am vazut si eu.

Incepuse promitator, chiar mi -am zis...uite ce continuare buna...

sfarsitul...o mizerie dezamagitoare,ma asteptam la ceva mai creativ.

Per total,dezamagit de film.

View PostMohombi, on 19 ianuarie 2022 - 01:33, said:

E clar ca filmul o sa imparta lumea in multe tabere. Lasam la o parte ca multi au venit fara sa vada Animatrix + cele 3 parti precedente. Erau 2 tute la iesire care se intrebau una pe cealalta: "fata, tu ai inteles ceva ?" (exact la fel ca-n reclama cu Raducioiu, profesor de italiana Posted Image Posted Image ).
Daca nu intelegi referintele si metaforele din film atunci o sa ti se para slab. Cati ati inceput sa radeti cand ati vazut ca pe sotul lui Trinity il cheama Chad ? Eu si cu tovarasul meu radeam in gura mare in sala. Apoi mai tarziu in film, ca Trinity il prefera pe Chad the handsome in locul lui Neo . Apoi ca Women used to be so easy to used to control. Referinte clare dar daca nu stii la ce se refera te intorci acasa si dai 5 pe imdb.
Apoi, set and setting (chiar sunt curios cati as numara pe degetele de la o mana ciunga care au inteles asta).
Filmul e full de niste quotes superbe, grele.

https://www.magicalq...-resurrections/
Da asa e...acum, ca sa vezi un film , fie el si continuare, trebuie sa fi un mic geniu, pentru asta a fost facut matrix 4...pentru genii.

Edited by cuculea, 04 March 2022 - 18:00.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate