Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

retargeting pe prestashop

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
star20

star20

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.08.2019
salut, am si eu o problema la un site pe prestashop, reclamele prin retargeting au reduceri foarte mari. din ce am discutat cu cei de acolo: "Voi aveti functia sendproduct implementata corect pe toate produsele. Singurul lucru care nu functioneaza este faptul ca in baza voastra de date aveti setat promo price=price. Promo price trebuie sa fie mai mic daca produsul este la reducere sau 0 daca produsul nu este la reducere. Promo se refera la noul pret al produsului in urma reducerii nu la valoarea reducerii in sine."

unde setez promo price = zero, ma puteti lamurii ei nu ai putut?

#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Dar ti-au zis si acolo ca ai nevoie de niste cod care sa modifice pretul in functie de reducere. Mai bine puneai toata conversatia si in engleza.

Vorbeste cu aia care ti-au implementat functia sendproduct, ei trebuie sa stie.

#3
star20

star20

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.08.2019
conversatia e  in romana. si atat este i-am intrebat eu mai exact ce cod trebuie sa inserez si unde, si nu au stiut sa zica, doar. mi-au dat un link aici:

https://retargeting....om/send-product

#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Alea sunt niste exemple rudimentare.

Daca tot ce vrei e sa setezi promo price = 0, intri in baza de date cu phpmyadmin (din cpanel). Dar asta iti elimina global reducerea, pentru altceva ar trebui sa gasesti un programator care cunoaste prestashop ca sa extinda codul.

#5
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018

View Poststar20, on 14 august 2019 - 14:03, said:

in baza voastra de date aveti setat
Se modifica in baza de date.
Modifica cine a facut-o sau cineva care se pricepe.
NU iti recomand sa modifici singur, parca vad ca in 10 minute avem topic "nu-mi mai merge site-ul".

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate