Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Galeria schimba ora cu fusul orar

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
dan_dumi

dan_dumi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 10.11.2009
Programul Galerie modifica data si ora pozelor facute in alt fus orar. De exemplu am facut cateva poze intr-o locatie unde fusul orar era GMT-5. In Romania, unde fusul orar este GMT+3, afiseaza ca pozele au fost facute cu 8 ore mai tarziu. Camera este setata sa salveze locatia. Se poate seta galeria sa afiseze data si ora corecta, respectiv cand au fost facute pozele?
Va multumesc

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Presupun ca pozele au ora locatiei si de aici problema. Daca, de exemplu, faci o poza la New York la ora locala 10, cand te intorci in Romania, tot ora 10 va fi poza. Acum, eu n-am incercat niciodata (sau n-am bagat de seama) sa vad cum apar pozele facute dupa alt fus orar (ca ora). Probabil sistemul vede ca ora facuta este 10 (sa pastram exemplu) si le va sorta dupa ora la care au fost facute, nu dupa ora sistemului (ora locatiei).

#3
dan_dumi

dan_dumi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 10.11.2009
Programul Galerie afiseaza pozele dupa ora locatiei in care esti, nu dupa ora la care au fost facute. In optiunea Detalii afiseaza informatiile despre data si ora convertite la fusul orar al locatiei (ora sistemului). Informatiile EXIF salvate in poza sunt corecte, respectiv ora cand au fost facute pozele. Numele pozei este corect, respectiv data si ora cand au fost facute pozele. In Google Photo pozele sunt sortate dupa ora cand au fost facute. Din aceste cauze cred ca problema este in Galerie.

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Dacă ai datele corecte în Exif ce mai contează ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate