Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

inregistrare cnpp.ro si pensiile private

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
Mi-a venit astazi scrisorica cum c-am fost repartizat catre BCR pentru pilonul 2 de pensii. Am incercat inregistrarea pe cnpp.ro (http://www.cnpp.ro/w...de-acces-online) insa campurile 'judet' si 'act identitate' nu au nicio selectie, deci nu pot depune cererea. Imi pare ceva clasic pt orice site facut de guvernanti, dar...cum naiba vad ce contributii am?

Si 2 la mana, care-ar fi procedura de schimbare a bancii? Care-s optiunile preponderente printre romani?


Multumesc anticipat.

#2
OneTransistor

OneTransistor

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 24.08.2018
Cred ca te poti inregistra direct pe site ul bancii sa vezi ce e in cont. S-ar parea ca nici acolo nu merge https://pensiibcr.ro/ro/24-pensie#

Se pare ca au mai multe siteuri. https://www.24pensie...-in-contul-tau/

Si eu tot la aceeasi banca am fost repartizat automat in urma cu cativa ani.

#3
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 01.12.2018
Ce vechime ai in "campul" muncii??
Ca daca abia ai luat 3 salarii.......................
aici?? ai incercat?

Edited by tioopedi, 01 August 2019 - 19:07.


#4
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
^^ mai mult de 3 salarii, nu foarte multi ani.

Edited by Immortal, 01 August 2019 - 19:02.


#5
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,950
  • Înscris: 24.04.2013
La mine merge formularul de inregistrare de pe site-ul CNPP. Ce browser folosesti? Incearca altul… Sau chestii clasice gen clear cache/ clear cookies/ dezactivat plugin-uri (mai ales de genul celor ce blocheaza reclame, nu cumva sa confunde lucrurile) si scripting activat.

#6
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
Eu primesc mail de la banca luna de luna

#7
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
trebuie sa intri cu internet explorer ba unde te crezi
lasa chrome si alte balarii moderne, ie e baza merge perfect

apoi cu cererea o printezi si te duci la ghiseu cu buletinul si sa iti activeze contul
dureaza ceva

apoi vezi in sistem cate puncte de pensie ai strans
inmultesti punctele de pensie (le scoti din stagiile anuale) cu 1265 lei si imparti la cate luni ai vechime si vezi ce iese.. mirifica ta pensie Posted Image


PS asta e pensia pilon 1
pentru pilin 2 daca esti la BCR iti faci cont la 24Pensie si vezi acolo..  oricum ei sunt obligati sa iti trimita anual o informare prin posta
te poti muta oricand cu pilonul 2 la altii, eu sunt la NN (ing) sau chiar la stat
ce iti dau astia din p2 (firfirei) se aduna la ce iti da statul mai sus cu punctele

Edited by Flat, 01 August 2019 - 20:08.


#8
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004

View Postsags, on 01 august 2019 - 19:12, said:

La mine merge formularul de inregistrare de pe site-ul CNPP. Ce browser folosesti? Incearca altul… Sau chestii clasice gen clear cache/ clear cookies/ dezactivat plugin-uri (mai ales de genul celor ce blocheaza reclame, nu cumva sa confunde lucrurile) si scripting activat.

View PostFlat, on 01 august 2019 - 20:04, said:

trebuie sa intri cu internet explorer ba unde te crezi
lasa chrome si alte balarii moderne, ie e baza merge perfect

apoi cu cererea o printezi si te duci la ghiseu cu buletinul si sa iti activeze contul
dureaza ceva

[....]

Chrome incognito / firefox / edge / explorer - nada, nu-mi apare niciun tip de 'document' or vreun judet de selectat :|

Dar daca e cu dus la ghiseu... :) O sa-mi completez acordu' cu BCRu intai si sa vad in contu' lor ce/cum apare.

Multumesc!

#9
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
hmm se pare ca e un bug in angularjs
incearca linkul sa te inregistrezi pe un ie cu windows 7 sau xp
pe windows 10 vad ca nu merge..

#10
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,950
  • Înscris: 24.04.2013
Incearca si de pe mobil, folosind datele mobile (nu WiFi). Asa mai elimini din problemele cu un eventual blocker, fie el plug-in/ din antivirus/ din router (control parental daca ai activat)/ etc. Ai si cu totul alt IP: eu nu puteam accesa site-ul unei primarii cand aveam IP de CGN si cei de la RDS m-au trecut pe IP public din acest motiv. Pe mobil am testat acum si imi merge cu Chrome pe Android 9.

Si da, e cu dus la ghiseu. Vezi ca nu pagina web trebuie imprimata ci un PDF pe care il primesti pe email.

Edited by sags, 02 August 2019 - 10:07.


#11
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
am incercat cu Ubuntu si CentOS, no luck, la fel si de pe android pe mobile data. Mi-e clar ca nu e 'de la mine'.

In fine, mai astept, nu-i vreo graba Posted Image

Edited by Immortal, 02 August 2019 - 10:37.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate