Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Job full time de front-end developer: cât să cer?

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
qazzzo

qazzzo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.07.2019
Ce pretentii salariale ar trebui sa am de la un job full time de front end developer? Am nevoie de o cifra.

Nivelul meu de cunostinte de js si sass e destul de avansat (cred eu). Stiu sa lucrez si cu Photoshop si illustrator. Am de asemenea si cunostinte de WordPress - pot sa creez/modific o tema sau un plugin.

Cred ca e important de mentionat ca la locurile de munca la care vreau sa aplic sunt necesare abilitatile pe care le-am enumerat deasupra.

Am "lucrat" independent pana acum si am un portofoliu.

Edited by qazzzo, 24 July 2019 - 19:55.


#2
benetusseryo

benetusseryo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 07.06.2019
se zice ca este extrem de greu in capitalism sa fie multumiti amandoi .
patronul si angajatul. :)

#3
Excelsior01

Excelsior01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 24.07.2019

View Postqazzzo, on 24 iulie 2019 - 19:54, said:

Ce pretentii salariale ar trebui sa am de la un job full time de front end developer? Am nevoie de o cifra.

Nivelul meu de cunostinte de js si sass e destul de avansat (cred eu). Stiu sa lucrez si cu Photoshop si illustrator. Am de asemenea si cunostinte de WordPress - pot sa creez/modific o tema sau un plugin.

Cred ca e important de mentionat ca la locurile de munca la care vreau sa aplic sunt necesare abilitatile pe care le-am enumerat deasupra.

Am "lucrat" independent pana acum si am un portofoliu.
In lei? Am un amic,care lucreaza asa ceva,remote, lua ~7000 ron, net.

#4
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
Daca pui problema in felul asta foarte probabil sa nu fii angajat! Majoritatea(daca nu toti)aevm o parere mult mai buna despre noi decit cea reala! Daca vrei un sfat sincer accepta ce ti se ofera, demonstreaza-le ca esti peste aprecierile lor in perioada de incercare iar cind vine momentul angajarii pe perioada nedeterminata incerci sa pui conditii de crestere salariala.

Edited by iuliean50, 24 July 2019 - 20:12.


#5
qazzzo

qazzzo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.07.2019

View Postiuliean50, on 24 iulie 2019 - 20:11, said:

Daca pui problema in felul asta foarte probabil sa nu fii angajat! Majoritatea(daca nu toti)aevm o parere mult mai buna despre noi decit cea reala! Daca vrei un sfat sincer accepta ce ti se ofera, demonstreaza-le ca esti peste aprecierile lor in perioada de incercare iar cind vine momentul angajarii pe perioada nedeterminata incerci sa pui conditii de crestere salariala.
Cum "pun problema"?

Pe site-ul pe care m-am inregistrat mi se cere sa specific o suma, stiu sigur ca si la interviuri esti intrebat ce salariu ti-ai dori.

#6
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,026
  • Înscris: 24.02.2006

View Postqazzzo, on 24 iulie 2019 - 19:54, said:

Ce pretentii salariale ar trebui sa am de la un job full time de front end developer? Am nevoie de o cifra.

Nivelul meu de cunostinte de js si sass e destul de avansat (cred eu). Stiu sa lucrez si cu Photoshop si illustrator. Am de asemenea si cunostinte de WordPress - pot sa creez/modific o tema sau un plugin.

Cred ca e important de mentionat ca la locurile de munca la care vreau sa aplic sunt necesare abilitatile pe care le-am enumerat deasupra.

Am "lucrat" independent pana acum si am un portofoliu.
42: https://simple.wikip...iki/42_(answer)

#7
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Ca incepator, nu foarte mult.

#8
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003

View Postqazzzo, on 24 iulie 2019 - 20:15, said:

Cum "pun problema"?
De parca te-ar interesa capra vecinului!
Stii ce cheltuieli ai, ce aspiratii, calculezi cat sa nu dai faliment. Plafonul acesta variaza la fiecare, nu merge deloc cu "Am nevoie de o cifra" din partea noastra.

Edited by neagu_laurentiu, 24 July 2019 - 22:01.


#9
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,523
  • Înscris: 16.03.2007
daca pui un portofoliu aici, iti spune nentu' cam cat o sa iei.

#10
Iulius-Foyas

Iulius-Foyas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 21.04.2019

View Postqazzzo, on 24 iulie 2019 - 20:15, said:

stiu sigur ca si la interviuri esti intrebat ce salariu ti-ai dori.
Da, insa dupa ce treci testele tehnice si interviul cu HR, apoi esti intrebat cat ti-ai dori ?
Portofoliul conteaza daca treci testele tennice si nu vorbeste despre ce salariu ti-ai dori ci despre capacitatea ta de munca raportata la cat angajatorul X ar fi dispus
sa te plateasca.

Edited by Iulius-Foyas, 25 July 2019 - 08:17.


#11
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011
Nici nu prea contează cât ceri, ei îți vor oferi oricum cât au de gând să-ți dea, după care mai poți negocia câteva procente, dar nu mult. Ideea e să nu ceri nici extrem de puțin, dar nici prea mult ca să nu te creadă nebun.

#12
qazzzo

qazzzo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.07.2019

View Postneur0, on 25 iulie 2019 - 11:08, said:

Ideea e să nu ceri nici extrem de puțin, dar nici prea mult ca să nu te creadă nebun.

Pai si cat inseamna asta in cifre?

View Postlaffin, on 25 iulie 2019 - 07:19, said:

daca pui un portofoliu aici, iti spune nentu' cam cat o sa iei.
Nu vreau sa il arat aici...

Pe un site, la un job de front-end pentru care as fi potrivit, salariul este 2000€, dar mi se pare extrem de mult pentru Romania.

Nu poti sa-mi spui totusi un numar pe baza a ce am scris in prima postare :)?

#13
Iulius-Foyas

Iulius-Foyas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 21.04.2019

Quote

Pe un site, la un job de front-end pentru care as fi potrivit, salariul este 2000€, dar mi se pare extrem de mult pentru Romania.
Pt front-end in Romania este enorm de mult.Cu suma asta se pot angaja pt interni dornici de afirmare si pusi sa munceasca zi-lumina , in echipe de cate doi cu rocada odata la doua zile.
si iti termina treaba si mai repede dar fac si mai mult cu bani mult mai putin. Este win-win .

#14
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,235
  • Înscris: 24.02.2007

View Postqazzzo, on 29 iulie 2019 - 18:18, said:

salariul este 2000€

Brut sau net?

#15
qazzzo

qazzzo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.07.2019

View Postdani.user, on 29 iulie 2019 - 18:44, said:



Brut sau net?
brut. dar tot mi se pare extrem de mult.

#16
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postqazzzo, on 29 iulie 2019 - 21:50, said:

brut. dar tot mi se pare extrem de mult.
1. Cat faci momentan ca freelancer?

2. Esti multumit de acel venit? Cat de multumit / nemultumit in +/- RON?

#17
qazzzo

qazzzo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.07.2019

View PostOriginalCopy, on 29 iulie 2019 - 21:59, said:

1. Cat faci momentan ca freelancer?

2. Esti multumit de acel venit? Cat de multumit / nemultumit in +/- RON?
Ceea ce am incercat eu, implica si partea de design (care era cea mai importanta), la care s-a dovedit ca n-am fost atat de bun pe cat credeam ca as putea sa fiu. In cea mai buna luna am facut cam jumatate din valoarea neta a sumei de care am zis mai sus. Si nu eram deloc multumit. Am ramas totusi cu un portofoliu si cu anumite cunostinte.
N-am mai facut nimic de ceva timp, pentru ca n-am mai fost multumit de niciun design pe care l-am terminat/aproape terminat. Stiu ca sunt site-uri unde se posteaza job-uri la care se face doar partea de cod, poate ca o sa incerc si acolo.

#18
qazzzo

qazzzo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.07.2019
LATER EDIT:
Am gasit cateva dintre anunturile pe care le-am salvat mai demult.
https://www.ejobs.ro...veloper/1145187
https://www.ejobs.ro...veloper/1160768
https://www.ejobs.ro...ll-time/1176521

Stiu din experienta altora ca salariul pentru un astfel de post e mai mare de 1600 lei (nu stiu unde se opreste).

Cat credeti ca trebuie cerut pentru un job de genul asta? Stiu ca angajatorul decide cat ofera, dar decide SI pe baza sumei pe care o ceri tu, si nu vreau sa dau un numar prea mare sau prea de mic, in caz ca intreaba.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate