Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Copii care canta trap

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Daca pana acum erau multi pustani ce cantau muzica trap, am observat ca in ultima vreme varsta lor a inceput sa scada destul de mult, au aparut unii acum ce nici n-au buletin - au 12-13 ani dar deja o ard pe trap si canta despre smecherie, bani, masini, gagici, combinatii, au si videoclipuri in care se afisaza ostenativ cu teancuri de bani sau masini scumpe, care este cauza acestui fenomen si cum de obtin milioane de vizualizari?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Kg8pAnGDmbY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nOTMpz3cVFM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SSvjxUeQCh0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,940
  • Înscris: 18.09.2008
E un trend acum. Va disparea. Iar, daca nu se reinventeaza, vor disparea si reprezentantii lui.

E cumva in natura umana sa vrei mai mult. Si cand nu ai, macar te indetifici cu unii care ar avea. calC la manele, doar ca "dusmanii" au devenit "hateri".

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,827
  • Înscris: 18.12.2007

View PostPopaXXX, on 22 iulie 2019 - 12:20, said:

care este cauza acestui fenomen si cum de obtin milioane de vizualizari?

Fiindca ii promoveaza toti, inclusiv tu prin postul asta.

#4
NeuralShock

NeuralShock

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 15.07.2010
Cauza: we live in a material world, vorba cantecului

Superficialitatea pusa pe piedestal, forma fara fond impinsa la extrem. Mie fenomenul asta mi se pare mai degraba o parodie la lumea in care traim, nimic de luat in serios decat daca ai 11 ani si vrei sa te rpui in figuri pe instagram pentru alti copii naivi

De ce au succes? Sunt milioane de copii care n-au altceva mai bun de facut decat sa sharuiasca tampenii din astea intre ei

#5
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Dar parintii lor ce fac, de ce ii lasa sa se prosteasca asa?

#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,827
  • Înscris: 18.12.2007
Te intereseaza aspectul social sau trendul muzical? Nu de alta, dar ai postat pe aria de muzica.

P.S: cati ani ai? Ai nu stiu cate topicuri cu intrebari din astea existentiale.

#7
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View PostPopaXXX, on 22 iulie 2019 - 12:20, said:

Daca pana acum erau multi pustani ce cantau muzica trap, am observat ca in ultima vreme varsta lor a inceput sa scada destul de mult, au aparut unii acum ce nici n-au buletin - au 12-13 ani dar deja o ard pe trap si canta despre smecherie, bani, masini, gagici, combinatii, au si videoclipuri in care se afisaza ostenativ cu teancuri de bani sau masini scumpe, care este cauza acestui fenomen si cum de obtin milioane de vizualizari?

Mai sa fie si eu care banuiam ca ai scris gresit muzica rap, exista si muzica trap: :)

Quote

Trap este o nouă direcție muzicală, care combină beat-ul de bază trap, muzica electronică și hip-hop. Nu este limitată de încadrări oficiale și nu are o denumire bine-stabilită, de aceea mai poate fi denumită Club Trap, EDM Trap sau Trapstyle. Sursa

Care ar fi problema reala cu copiii care canta trap?

Faptul ca recita pe note lucruri pe care eventual le cunosc din auzite?

Vizualizarile se obtin din curiozitate sau fiindca le place genul acesta de muzica. Acesti copii pot sa-ti multumeasca pentru publicitatea pe care le-o faci.

Primul video este cat de cat acceptabil urmatoarele doua sunt câh (sa canti despre hateri?).

Oauuu.

Quote

Hater =
Novicii cred că haterul e acea persoană care nu este de acord cu cineva. Este o definiţie simplistă, de începător. De fapt, haterul e mai mult de atât.
Haterul e acea persoană realizată financiar şi sufleteşte, mult mai deşteaptă şi apreciată decât cel pe care îl înjură, care se bucură de un salariu mare, un loc de parcare asigurat, aprecierea colegilor şi şefilor, recunoştinţă în domeniul în care activează, care are o maşină mai luxoasă care consumă mai puţin, o prietenă mai frumoasă, un talent mai mare, o informaţie mai rapidă şi alte zeci de chestii mai bune şi mai frumoase decât cel pe care îl înjură/hatereşte.
zoso blog  


#8
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
"Mai las-o cu trapul, ca stiu ce faci nene.... Manele, manele"

#9
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,043
  • Înscris: 22.05.2003
Generatia noo Gigi Becali.
Nu e nimic nou, totul se transforma, da prostii vor ramane prosti (cu sau fara bani).

#10
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View PostAlexEn, on 22 iulie 2019 - 12:43, said:

Te intereseaza aspectul social sau trendul muzical? Nu de alta, dar ai postat pe aria de muzica.
Da.
Adica amandoua.

View PostAlexEn, on 22 iulie 2019 - 12:43, said:

P.S: cati ani ai? Ai nu stiu cate topicuri cu intrebari din astea existentiale.
37. Tu nu ai intrebari existentiale?

View Postpoadol, on 22 iulie 2019 - 12:49, said:

Mai sa fie si eu care banuiam ca ai scris gresit muzica rap, exista si muzica trap: :)
N-ai auzit de trap pana acum, de 5Gang, Selly, Lino Golden, Golden Gang, sunt multi care canta trap in Romania, de aia pana si copii au inceput sa-i imite.

Edited by PopaXXX, 22 July 2019 - 12:59.


#11
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,827
  • Înscris: 18.12.2007

View PostPopaXXX, on 22 iulie 2019 - 12:58, said:

37. Tu nu ai intrebari existentiale?

Din astea asa puerile nu.

#12
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
https://adevarul.ro/...ab56/index.html

#13
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Nu am nimic cu ei ca sunt copii, dar la cum "canta" aia si ce bani fac din "muzica", ma gandesc serios sa ma apuc si eu de cantat. Nu am avut niciodata talent in muzica, dar vad ca acum nu se mai cere.

Edited by Zark, 22 July 2019 - 14:12.


#14
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
crezi ca aia care pe vremuri ascultau bug sau altii erau mai destepti? violenta si agresivitatea au existat dintotdeauna numai ca astazi sunt mai expuse...pe vremuri majoritatea prindeau doar tvr 1 si nu vedeau n clipuri. acum de cand cu youtube toti sunt vizibili. dar sa nu te mire. uite de exemplu si eu cand eram mai mic la un moment am scris ceva versuri , de care am si uitat , insa care erau acceptabile. nu eram eu tocmai eminescu insa am scris. s-a ales praful ca nu aveam initiativa sa fac ceva cu ele , si nici placere chiar asa mult sa fac versuri, dar plictiseala...
in fine e plin de pusti care pot sa scrie versuri usurele , nu e chiar asa greu sa faci rime simple. cu putina imaginatie se poate. ....in rest astazi e si usor sa tragi un clip....banii sunt mai multi, studiourile sunt mai multe, softuri free se gasesc garla pe net , pentru cineva cu oarece bani si cu internet bun e relativ usor sa faca un clip. daca are si talent ceva mai mult decat guta sigur poate sa o puna de un videoclip "in trending"....

View PostZark, on 22 iulie 2019 - 14:12, said:

Nu am nimic cu ei ca sunt copii, dar la cum "canta" aia si ce bani fac din "muzica", ma gandesc serios sa ma apuc si eu de cantat. Nu am avut niciodata talent in muzica, dar vad ca acum nu se mai cere.
greeesit ...youtube e o piata. si ca in orice piata exista si falimente. prospecteaza mai intaisa vezi cati dintre astia rezista si peste 1-2 ani....selly si altii s-au mentinut insa sunt si cazuri de unii si altii care au esuat si care n-au fost bagati in seama de public. selly sau bianca adam au si carisma care prinde la public. mai ales bianca adam care e opusul bombelor sexy proaste bune de pus la pagina 5. e mai inteligenta si spontana ...
acum e la moda sa ai freza misto, sa stii o groaza de jocuri si chestii straine , sa te scalambai si altele in timp ce pe vremuri fata de la pagina 5 nu facea nimic altceva decat sa pozeze.  in rest proasta cat cuprindea.
selly , in cazul baietilor , are si tupeu si stie sa vina cu clipuri si chestii diferite, scoate un clip muzical doar odata la ceva timp. in rest jocuri de copii si provocari. asta cu provocarile e miezu practic. in nici un caz daca vii doar cu clipuri de "reactii la clipul lu' cutare" no sa ai succes

#15
eps

eps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 26.11.2008
Astia sunt cocalarii de maine.

#16
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

Ombladon said:

Când rap-ul se fute în cur rezultă trap și pop
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CNh054TLehw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#17
havefunwithus

havefunwithus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 29.03.2013
Broadcast yourself

#18
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View PostPopaXXX, on 22 iulie 2019 - 12:58, said:

N-ai auzit de trap pana acum, de 5Gang, Selly, Lino Golden, Golden Gang, sunt multi care canta trap in Romania, de aia pana si copii au inceput sa-i imite.
Nuuu. Imi sunt complet necunoscuti. :D

Normal la copii doar sunt de varsta lor, de aceea ii imita si probabil ca le place ce si cum "canta".

Din video-urile postate initial, nimic "De Doamne ajuta!".

A canta inseamna cu totul altceva decat a recita niste versuri si de a te folosi de instrumentele ce distorsioneaza putin sau mult vocea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate