Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Relatie la distanta si problema cu concediile

* - - - - 6 votes
  • Please log in to reply
283 replies to this topic

#91
Ramina_1

Ramina_1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.07.2019
N-am zis ca castig peste 15 mii de $ in 2 saptamani, de unde ati scos asta? Cam 3 mii de euro / luna echivalentul unui an din credit.  Da, ii fac intr-o luna daca trag tare. E problema mea cu ce ma ocup in amanunt, am zis organizari evenimente orientativ. Am credit pe bune, de ce as minti? Ca doar n-oi sta din chirie in chirie toata viata. Eu sunt foarte disperata sa termin de platit, poate de asta vi de pare ciudat Posted Image) Cea mai mare problema a mea e ca n-am avut niciodata un acoperis stabil deasupra capului. Tipul are peste 50 de ani, eu am putin peste 30 si nu-l chem eu sa vina, doar il tolerez. Am acceptat doar prima oara cand si-a exprimat dorinta sa ma viziteze fara sa ma astept ca de atunci sa vina efectiv intr-una atat vara cat si iarna.

Edited by Ramina_1, 20 July 2019 - 23:02.


#92
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 08.03.2011

View Postjobist, on 20 iulie 2019 - 22:41, said:

parcă văd că zice că are vreo juma de secol trecut în buletin!

View PostRamina_1, on 20 iulie 2019 - 22:57, said:

Tipul are peste 50 de ani, eu am 32.

Posted Image
Posted Image
Posted Image

Săracu american... să nu aibă și el pe nimeni cu care să cheltuie 3000 de dolari pe an. La vârsta lui.

Edited by Jayanti, 20 July 2019 - 23:05.


#93
Ramina_1

Ramina_1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.07.2019
In fine, vad ca ma luati la misto la greu, eu singura m-am legat la cap cu el, tot eu singura trebuie sa ma si dezleg.

#94
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 08.03.2011

View PostRamina_1, on 20 iulie 2019 - 23:04, said:

In fine, vad ca ma luati la misto la greu, eu singura m-am legat la cap cu el, tot eu singura trebuie sa ma si dezleg.

Păi, da, Tzutzi, că tu vrei și cu p...-n c.. și cu sufletul pe Tărâmul Făgăduinței.

Dac-ai avea puțină demnitate ai vedea mai clar rezolvarea. Care e super simplă.

Și... ți-am dat și sugestii pentru rezolvări mai puțin simple, în cazul în care insiști să păstrezi zgârcitul slow prostănac ȘI moș.

Succes!

#95
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View PostRamina_1, on 20 iulie 2019 - 22:57, said:

N-am zis ca castig peste 15 mii de $ in 2 saptamani, de unde ati scos asta? Cam 3 mii de euro / luna echivalentul unui an din credit.  Da, ii fac intr-o luna daca trag tare. E problema mea cu ce ma ocup in amanunt, am zis organizari evenimente orientativ. Am credit pe bune, de ce as minti? Ca doar n-oi sta din chirie in chirie toata viata. Eu sunt foarte disperata sa termin de platit, poate de asta vi de pare ciudat Posted Image) Cea mai mare problema a mea e ca n-am avut niciodata un acoperis stabil deasupra capului. Tipul are peste 50 de ani, eu am putin peste 30 si nu-l chem eu sa vina, doar il tolerez. Am acceptat doar prima oara cand si-a exprimat dorinta sa ma viziteze fara sa ma astept ca de atunci sa vina efectiv intr-una atat vara cat si iarna.
Tu de fapt vrei un sugar daddy, dar ala e destept si iti da mumu Posted Image
Ala e de fapt  destept ca are de 2 ori pe an vacanta, casa , masa si futai pe degeaba

Edited by ccdsah, 20 July 2019 - 23:11.


#96
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostRamina_1, on 20 iulie 2019 - 22:57, said:

. E problema mea cu ce ma ocup in amanunt, am zis organizari evenimente orientativ.
evenimente de striptease in fata camerei web? Posted Image

Edited by epetroiu, 20 July 2019 - 23:23.


#97
Ramina_1

Ramina_1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.07.2019

View PostJayanti, on 20 iulie 2019 - 23:02, said:

Săracu american... să nu aibă și el pe nimeni cu care să cheltuie 3000 de dolari pe an. La vârsta lui.

Mai, cheltuie cand e cu mine dar pe iesiri comune, mese la restaurant, etc. Dar eu nu am chef de din astea, eu prefer sa lucrez sa fac bani pentru credit sa termin o data de platit.

Edited by Ramina_1, 20 July 2019 - 23:25.


#98
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

Quote

bani pentru la credit sa termin o data de platit.

Nu vad de ce nu esti sincera sa recunosti ca prestezi videochat... nu e o rusine.
Pe cine crezi ca pacalesti?

Edited by epetroiu, 20 July 2019 - 23:27.


#99
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 08.03.2011

View Postccdsah, on 20 iulie 2019 - 23:09, said:

Tu de fapt vrei un sugar daddy, dar ala e destept
Nu știu dacă să-l suspectăm de așa ceva, dar clar e precaut. O fi auzit de est-europence, ce scam-uri fac. Sau poate îi administrează încă părinții banii și de-aia, mai cu țârâita, "200-300 de euro sunt mult"...

View PostRamina_1, on 20 iulie 2019 - 23:24, said:

Mai, cheltuie cand e cu mine dar pe iesiri comune, mese la restaurant, etc. Dar eu nu am chef de din astea, eu prefer sa lucrez sa fac bani pentru credit sa termin o data de platit.
Adică sume modice. Să nu aibă pe cineva, fie la el în țară, fie oriunde dacă așa îi tună și să vină la una care-l tolerează, la mama naibii, la vreo 6 luni, ca să se plimbe în niște moluri bășite două săptămâni??

DACĂ NU AI CHEF, cut him. Real easy.

#100
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostJayanti, on 20 iulie 2019 - 23:31, said:

Adică sume modice. Să nu aibă pe cineva, fie la el în țară, fie oriunde dacă așa îi tună și să vină la una care-l tolerează, la mama naibii, la vreo 6 luni, ca să se plimbe în niște moluri bășite două săptămâni??




De unde stii ca vine numai la ea? Poate se duce in fiecare luna la alta videochatista prin alta tara... :) De aia nu are bani mai multi ptr ea.
Nu e logic ca daca ea "munceste atat de mult" de nu are timp nici de plimbat in parc, unde putea sa intalneasca un american decat prin videochat?

#101
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 08.03.2011

View Postepetroiu, on 20 iulie 2019 - 23:34, said:

De unde stii ca vine numai la ea? Poate se duce in fiecare luna la alta videochatista prin alta tara... Posted Image De aia nu are bani mai multi ptr ea.

Poate.

@Ramina_1, aveți o relație exclusivistă? Cel puțin declarativ? Vorbiți zilnic? Mai poate oferi momente magice în dormitor sau mai degrabă se așteaptă să îi oferi tu? :lol:  Nu se întreabă cum o femeie în floarea vârstei rezistă cu atât de puțin?

#102
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 16.03.2007
Reusesti sa-i ridici catargul mosneagului la 50 ani sau nu-i mai merge trotineta?

Ai spus ca el sta cu parintii, are ceva conturi in banca, mosteniri sau doar viza te intereseaza de la el?

Edited by laffin, 20 July 2019 - 23:50.


#103
Ramina_1

Ramina_1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.07.2019
N-are pe altcineva, e disponibil pe facebook messenger aproape tot timpul, in afara de orele in care doarme.  Mie nu imi trebuie sex ci sa imi termin de platit apartamentul.

#104
Freak404

Freak404

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 29.01.2008

View PostRamina_1, on 20 iulie 2019 - 21:40, said:

Deci in stilul asta dramatizeaza la extrem de fiecare data cand aduc in discutie subiectul concediilor lui la mine.
Si eu care credeam ca femeile in general isi doresc un partener puternic pe care se pot baza... De curiozitate cum de te'ai ales cu mamaliga asta?

#105
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 08.03.2011

View PostRamina_1, on 20 iulie 2019 - 23:56, said:

Mie nu imi trebuie sex ci sa imi termin de platit apartamentul.

Da' chiar ești obsedată de creditu' ăsta! Ai grijă să nu pățești ceva de la stres. Prea te agiți. Toți anii ăștia te întreții cu un bătrâior de la USA și atât? pfff.

#106
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View PostRamina_1, on 20 iulie 2019 - 16:29, said:

bai i-am zis, am incercat sa discut cu el pe tema asta dar se victimizeaza si dramatizeaza la extrem; ca ce? nu-l vreau prin preajma mea? nu-l iubesc? etc
...

View PostRamina_1, on 20 iulie 2019 - 21:40, said:

O sa transpun in romana o parte din ultima discutie avuta cu el:
...

Pe facării cu dume din astea de p*zda obosita i-as bate pana as obosi. Nu sunt absolut deloc o persoana violenta, da' astia fac genu' de rusine.

Da-i jet. Daca omu' nu intelege o situatie atat de simpla si o arde pe patetisme din astea aiurea relatia n-are absolut nici un viitor. Banuiesc ca la un moment dat relatia va evolua (te muti la el sau Duamne fereste [cruce][cruce][cruce][bat in lemn] se muta el la tine) si daca o situatie atat de simpla ajunge sa fie o reala problema nu stiu cum va fi in momentu' in care va loviti de probleme reale.

View PostRamina_1, on 20 iulie 2019 - 23:56, said:

N-are pe altcineva, e disponibil pe facebook messenger aproape tot timpul...

Deci ii cam luzăr.

View PostRamina_1, on 20 iulie 2019 - 22:57, said:

Tipul are peste 50 de ani...

Hai mai, serios?

Edited by edy_wheazel, 21 July 2019 - 01:11.


#107
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,506
  • Înscris: 20.10.2015

View PostRamina_1, on 20 iulie 2019 - 23:04, said:

In fine, vad ca ma luati la misto la greu, eu singura m-am legat la cap cu el, tot eu singura trebuie sa ma si dezleg.

Io ti-am zis, lasa prostii sa rada, tu vezi=ti de scopul tau.
Pe forum gasesti multi ratati carora le place sa rada de altii dar problema lor le e rusine s-o spuna.

Tu esti la volan, tu-i spui, nu-l lasa sa profite de tine.
Sincer eu i-as cere banii pe care i-as castiga in decembrie + 20%, FARA EZITARI

#108
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View PostRamina_1, on 20 iulie 2019 - 22:57, said:

Eu sunt foarte disperata sa termin de platit, poate de asta vi de pare ciudat Posted Image)

Nu-i nimic ciudat cu faza asta.

Ciudata ii faza cu mosu' loser care si-o gasit o fata tocmai in Romania unde sa-si faca vacantele neinvitat, ca altundeva ii pe bani mai multi si nici nu prea are el prieteni cu care sa-si faca vacantele astea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate