Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Top Gun: Maverick (2020)

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#1
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 14.04.2010
Se pare ca la anul vom avea mult asteptata continuare a block busterului TOP GUN!!!

Cred ca va fi unul din filmele de succes, e una din continuarile pe care multa lume o asteapta cu nerabdare!

Attached File  TOP GUN.jpg   62.03K   24 downloads


Mai jos avem si primul trailer oficial... mai mult un fel de teaser:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cVRHG6z7sN8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Din pacate multe filme promit marea cu sarea in trailer/teaser, si la lansare sunt slabe.
Sunt asa de fade incat dupa 1 an de zile nici nu mai tii minte daca le-ai vazut, sau nu...Sa vedem cum va fi asta cand apare in cinema.

Edited by Hider141, 19 July 2019 - 08:50.


#3
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,999
  • Înscris: 09.08.2005
Le-a luat ceva... 33 ani de la primul film.

#4
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,622
  • Înscris: 01.10.2002
Abia astept. Primul m-a fascinat cand l-am vazut, pe video...

#5
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Acum s-a trecut mai multe pe drone, pilotii nu mai sunt ce erau odinioara.

#6
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,109
  • Înscris: 05.06.2002
iar au ajuns cei de la pentagon la concluzia ca au nevoie de ceva propaganda? la primul au avut tot suportul marinei ca sa-l realizeze. va dati seama ca ridicatul unor astfel de avioane in aer pt filmat niste scene costa o gramada si nici nu ai de unde le inchiria pt filmari, daca nu ti le pune la dispozitie armata. filmarile de pe portavion iarasi. primul top gun e recunoscut ca avand si o componenta de propaganda.

dar oricum, primul a fost dintre filmele care mi-au facut adolescenta si prefer de departe propaganda cu F-uri decat cea cu mig-uri.

Edited by Fane, 19 July 2019 - 09:24.


#7
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostEngineer_xxl, on 19 iulie 2019 - 08:37, said:

mult asteptata continuare a block busterului TOP GUN!!!
e una din continuarile pe care multa lume o asteapta cu nerabdare!
Poate ma-mare sa fi asteptat... dar la 100 de ani de la lansare...  nerabdatori vor fi doar harciogii si morsele.

#8
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Deci joaca Jennifer Connelly in rolul divei... Ar fi fost interesant sa joace tot Kelly McGillis care in prezent arata cam asa:

https://www.hallmark.../kelly-mcgillis

#9
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Mai bine vad hotshot! decat filmul asta propagandistic....

#10
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 14.04.2010
Devine enervant deja sa tot aud pe toata lumea non stop: propaganda! propaganda! Eu cred ca filmul in discutie e mai mult facut pt fani... faptul ca e cu avioane americane nu inseamna neparat propaganda, e facut sa aduca ceva bani si... ce film american nu preaslaveste poporul lor? Ca dovada eu am dubii ca filmul va ajunge la gala premiilor Oscar, spre deosebire de filmele care intr-adevar sunt propaganda...
Da @Quantum e posibil sa fie mai mult pt o generatie mai mijlocie, dar lumea cerea o continuare de mult timp... Filmul asta a reprezentat o generatie la fel ca Grease a lui Travolta: tineri frumosi si smecheri, muzica faina etc filme ce te scoteau din cotidianul zilei si te faceau sa visezi si sa vrei mai mult... cred ca dupa aparitia filmului asta multi isi doreau sa devina piloti pe aviaone de lupta :-D

Deci hai sa ne pregatim pt viteze supersonice si viraje cu multe G-uri... asta va fi tare de vazut in scaune cu feedback ;-)

#11
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,109
  • Înscris: 05.06.2002
daca o sa fie bine facut ar putea sa prinda si la noua generatie. cui nu-i plac avioanele de lupta? o sa fie mai greu sa se identifice cu personajul principal care-i trecut de prima tinerete, dar in rest are ingredientele sa iasa un film placut ochiului.

#12
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
am mari dubii ca va fi bun....foarte mari dubii :)...tom cruise avea charmul lui....ce actor se ridica la nivelul sau ?

#13
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 16.05.2015
Din trailer arata ca un remake. Unele faze sunt identice cu cele din TG1. Pe de o parte, nici nu ar fi de mirare. In ultimii 10 ani, remake-urile au devenit specialitatea caselor de productii de la Hollywood.

Edited by borhot, 19 July 2019 - 10:41.


#14
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
E o ciorba reincalzita, cu mentiunea ca Tom Cruise e inca un actor OK, deci daca scenariul e decent si nu contine exces de stereotipuri ca Razboiul Stelelor sau alte "continuari", poate iesi un film.

Si nu e vb de prioaganda, ca tot fimul comercial e o propaganda pana la urma.

#15
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007

View Postjimi91, on 19 iulie 2019 - 10:18, said:

am mari dubii ca va fi bun....foarte mari dubii :)...tom cruise avea charmul lui....ce actor se ridica la nivelul sau ?


Pai nu vezi din trailer ca e tot Tom Cruise?

Edited by AlexEn, 19 July 2019 - 10:30.


#16
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,622
  • Înscris: 01.10.2002
Asta ma face sa cred ca si acest film va fi fainut. Tom Cruise joaca bine si in zilele noastre.

#17
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostAlexEn, on 19 iulie 2019 - 10:30, said:

Pai nu vezi din trailer ca e tot Tom Cruise?

aparent n-am vazut :|..greseala mea....abia il astept atunci :)...60 de ani si inca e bun :)

#18
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Inca o data un film se vede viata de rahat din capitalism. Un batran de aproape 60 de ani este nevoit sa piloteze un avion militar, la noi in tara ar fi iesit la pensie de la 40 de ani, cu pensie speciala, apoi s-ar fi bagat in politica in partidul lui Ponta si ar fi candidat la europarlamentare :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate